Sprehod psa

lovebeyba  

član od: 25.1.2010

sporočila: 122

tema odprta - 26. feb 2015 12:20 | ogledi: 6.780 | odgovori: 39

Pozdravljeni.

 

Ker se je že kar nekajkrat ponovila podobna situacija kot danes, me zanima, če še ima kdo podobne izkušnje in kaj v tem primeru narediti.

Naj opišem. Doma smo v centru mesta v blokovskem naselju, kjer je veliko zelenih površin. Imava psa manjše rasti, je priden in civiliziran, vedno na povodcu in vse tako kot mora biti. Problem se pojavlja ko ga peljeva mimo bloka, kjer očino ima nekdo sam s sabo probleme. Doma v tretjem nadstropju, v upokoju, očitno naveličan življenja... Ves čas se skriva na balkonu in opreza, če bo kdo šel mimo. Večkrat se je že zgodilo, da je ''lajal'', da nima pes kej delat na zelenici, ampak vedno samo voha, včasih se tudi podela tam, ampak vedno poberem za njim, ter ga dam v bližnji koš. Seveda je na košu opozorilo, da ni za pasje iztrebke. Je pa to koš kot so po parkih in povsod.

Seveda sva psa vozila drugam, danes sem naredila izjemo. Seveda se je zgodba ponovila, kot prvo dobiva pisker mrzle vode na glavo, gre noter po novo vodo, še eno čez balkon, sem pa rekla, da imam dost ter da, če še enkrat to naredi, da bom klicala policijo, da imam dosti tega obnašanja. Potem je rekel, da če vidi še enkrat psa, da mi vrže kamen v glavo. Skratka to se ni naredilo prvič. Tudi včasih je zunaj zvečer, ko je tema, pa se začne zaganjati v psa.

 

Naj omenim, da je ta blok zraven parkirišča in potke, ki vodi mimo, tako, da ni kakšna privat površina z nasajenimi rožami ali otroško igrišče. Seveda pa tudi za psom vedno poberem.

zanima me pa tudi, kako je z metanjem pasjih iztrebkov v te mestne koše.

 

hvala za mnenja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

lovebeyba

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12653

26. feb 2015 12:39

   Pozdravljena, Lovebeyba,  moram povedati,  da je pri nas v našem kraju, zelo velik mestni park, kamor vodim svojo psičko na sprehod in v njem tudi veliko košev z vrečkami,   namenjen le za pse.   Tudi v evroparku, malo ven iz mesta so nastavljeni, tako da s tem pri nas        ni problemov je res dobro poskrbljeno.  No, okoli naših blokov pa so navadni koši in če se slučajno zgodi,  vržem vrečko tudi vanje.   Kar pa se tiče tega sitnega možakarja,  je enostavna rešitev,  da se ga izogibaš v velikem loku, kolikor se da. S takimi ljudmi je čisto brez pomena,   da se obremenjuješ in  razburjaš. 



mopsika

Sporočilo je spremenil(a) mopsika dne 26. 2015 12:40

Valchi  

član od: 15.1.2015

sporočila: 71

26. feb 2015 13:50

Tudi jaz imam majhnega psička in se vsak dan vsaj 3 x na dan sprehajam okoli blokov, kjer živim, do parka ... To, da bi kdo negodoval, še nisem doživela. Bolj me moti, ker ljudje nastavljajo strup, kar je še huje, kot imeti tečnega soseda.

Motijo me odvezani psi, lastniki pa brezbrižno rečejo, da njihov itak nič ne naredi ter da kaj paničarim, če je odvezan. Tudi jaz ga imam na povodcu,  vso opremo vedno sabo, vrečke za iztrebke ...

 

Če te - če lahko tikam, pa seveda prijavi policiji. Bo dobil položnico enkrat, dvakrat, trikrat ....pa bo en dan ugotovil, da se mu ne izplača in če je upokojen, se mu tudi finančno ne bo izšlo. Če je "bolan" v glavi, te lahko en dan poškoduje, lahko kakšnega otroka ... Jaz bi se postavila zase,za psička pa itak verjetno tudi plačuješ v bloku za skupne stroške, tako da ti ne more nihče nič očitati.

Lep dan in čim več pasjih užitkov!!!

lovebeyba  

član od: 25.1.2010

sporočila: 122

26. feb 2015 14:07

Tudi mene motijo odvezani psi. Za svojega lahko garantiram, da nobenem ne bo nič naredil. Ampak nikoli se ne ve, zato ga spustim šele tam ko res ni nikjer nobenega, ali pa se na sprehod odpravimo ob taki uri ko ni več ljudi v parku.

Za strup se tudi nebi čudila, če bi ga ker nastavo ali pa ker mečejo tudi ostanke kosil in kosti čez okno, ni problem, še kakšnega strupa zraven. In ja pod oknim lahko vidiš marsi kaj od hrane.

 

Kot vedno se izogibamo iti mimo tega bloka, ampak če nanese, pa če ne bo mira bom res razmišljala o tej smeri. Sicer sem pa danes rekla, če še 1x se oglasi, da mu bom vrečko na balkon vrgla, namesto v koš :P

lovebeyba

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

26. feb 2015 14:17

lovebeyba je napisal/a:

Sicer sem pa danes rekla, če še 1x se oglasi, da mu bom vrečko na balkon vrgla, namesto v koš :P



lovebeyba

 

Lovebeyba, pri nas pravijo "Pametnejši popušča" .... včasih se pa res splača  .

 

 

SMARTY1

lovebeyba  

član od: 25.1.2010

sporočila: 122

26. feb 2015 14:32

SMARTY1 je napisal/a:

lovebeyba je napisal/a:

Sicer sem pa danes rekla, če še 1x se oglasi, da mu bom vrečko na balkon vrgla, namesto v koš :P



lovebeyba

 

Lovebeyba, pri nas pravijo "Pametnejši popušča" .... včasih se pa res splača  .

po večmesečnih ignoriranjih in tuširanju z vodo ti enkrat prekipi. Se pa strinjam drugače s tem :)

 



SMARTY1

lovebeyba

OrionLady  

član od: 14.11.2005

sporočila: 18

26. feb 2015 15:53

Jaz se na tvojem mestu v kakšne besedne dvoboje z njim nebi spuščala, saj na tak način dobi svoj košček pozornosti, po kateri tako očitno hrepeni.

Tudi grozila z vrečkami na balkon nebi, ker je to popolnoma enak nivo, kot njegov.

Kar se tiče smetnjakov za pasje kakce: če ni posebej smetnjakov, jaz vrečko odvržem v prvi smetnjak, ki mi pride pod roke (za mešane odpadke)... ali tako, ali pa naslednjič lahko vse skupaj pustim na tleh, pa naj se ljudje sami ukvarjajo s tem, v kater smetnjak bodo drekec postrgali s svojih čevljev.

Pa še to, kar se tega človeka tiče... Probaj se ga izogniti v velikem loku, če to ne gre, ga poskušaj ignorirati, če te pa dejansko zalije z vodo pa namesto besednega obračunavanja ostani mirna in pokliči policijo, počakaj policijo in naj se oni ukvarjajo z njim. Slej kot prej bo ugotovil, da se mu finančno to ne splača.

OrionLady

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

26. feb 2015 16:54

Če se že ne moreš izogniti konfliktu, bodi do gospoda osladno prijazna....če te stušira, ga prosi še za milo in se mu zahvali, ker si na njegov račun prišparala na vodi. Ga zna ustavit za nekaj časa, ker ne bo sprovociral štrajta ;)

Lp od R.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

26. feb 2015 19:58

OrionLady je napisal/a:
Kar se tiče smetnjakov za pasje kakce: če ni posebej smetnjakov, jaz vrečko odvržem v prvi smetnjak, ki mi pride pod roke (za mešane odpadke)... ali tako, ali pa naslednjič lahko vse skupaj pustim na tleh, pa naj se ljudje sami ukvarjajo s tem, v kater smetnjak bodo drekec postrgali s svojih čevljev.

  

rimljanka

OrionLady  

član od: 14.11.2005

sporočila: 18

26. feb 2015 23:37

Rimljanka, letelo je predvsem na pametovanje ljudi (na sprehodih), da se pa ne spodobi da odvržem zavezano vrečko z drekcem v javni smetnjak za mešane odpadke... Žal je situacija taka, da je v celem mestu postavljenih enih 10 košev za pasje drekce, in na najljubši sprehajalni poti, dolgi približno 4km ni postavljenega niti enega (pa je bilo že večkrat povedano na občino, da glede na to da je to ena izmed najbolj priljubljenih pasjh sprehajalnih poti, da bi se jih spodobilo postaviti) smetnjaka za kakce. Jih je pa kar nekaj za mešane odpadke (na katerih ni znaka, da bi bilo vrečke s kakci prepovedano metati). In vsakemu ki se vtakne vame, da naj nebi tja metala teh odpadkov razložim, da obstajata samo dve možnosti: ali naj neha biti pameten in se sprijazni s tem, lahko pa naslednjič poskrbim da bo odlaganje tovrstnih odpadkov njegov problem in se bo lahko po mirni volji odločil v kater smetnjak ja, v katerega pa ne.

Pa sem do sedaj pobrala še čisto vsak kakec, ki ga je sproduciral moj pes. Tudi v gozdu in tudi več ur sem nosila vrečko s sabo, ker ni bilo nikjer nobenega smetnjaka. Tako da nisem neka zafnana kokoš, ki ji je vseeno za druge. :P

OrionLady

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

27. feb 2015 9:05

Riddle je napisal/a:

Če se že ne moreš izogniti konfliktu, bodi do gospoda osladno prijazna....če te stušira, ga prosi še za milo in se mu zahvali, ker si na njegov račun prišparala na vodi. Ga zna ustavit za nekaj časa, ker ne bo sprovociral štrajta ;)



Lp od R.

 

Če ne pomagna totalna ignoranca, sem jaz za ta sistem od Riddle. To najbolj boli in verjemi, da bo učinkovalo.

Orionlady, lahko se prepiraš s tistimi, ki dajejo pripombe, in se s tem spuščaš na njihovo raven, mislim pa, da je vseeno odveč grožnja, da boš naslednjič pasji drek pustila njim, pa naj ga oni vržejo, kamor želijo. Ker ga moraš ti pospravit, pripombe drugih gor ali dol.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti