Šparglji, beluši z mesom

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

3. maj 2004 14:40

Evo mene, sem že nazaj! Šparglje smo nabrali na šverc na morju, na otoku Krku tko da... Nobeden nas ni zasačil, pa tudi nabrali nismo prav dosti, komaj za eno slastno porcijo z jajci, tko, da smo malo začutili okus, se malo razvajali... Uf, za zrezke bo pa še čas kdaj drugič, trenutno nimam časa... lp, lidka lidka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

4. maj 2004 11:44

Zdaj lahko nabiramo na Hrvaškem rukolo, tega še niso prepovedali, zaenkrat... lidka

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

4. maj 2004 13:30

Ravno sem se vrnila z dopusta v Istri. Urejala sva svoj vikend in parcelo. Po meji rastejo šparuge in šparugine. Vsako jutro jih je za slab zajtrk. Potem grem pa še na sprehod po hosti oz. grmičevju in jih naberem še trikrat toliko. Nnatalija mi je poslala sms, da je šparglje prepovedano nabirat. Ja, kdo me bo pa po hosti lovil, da mi bo kazen zaračunal. Kazni so res visoke, ampak za tiste, ki jih prodajajo na tržnicah, pa še tam do takrat, ko sem bila v Puli, ni bilo nobenega inšpektorja, saj so jih ljudje veselo ponujali na štantih po 20 in 30 kun za šopek, ki ga jaz naberem v pol ure ali manj. Pripravljam jih največkrat z jajci in ker mi odgovarja grenek okus, jih samo malo podušim oz. prepražim, ne poparim jih. Pripravila sem jih tudi s kislo smetano, s pršutom in rezanci, na HTV pa je bil še en recepr: zrezek zobatca posolimo, noter damo pokuhane divje šparglje, zavijemo in popečemo na plošči kot žaru. Rižota je tudi odlična. Kje pa na Hrvaškem raste rukola pa še ne vem. Lp Irena Šušteršič

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

4. maj 2004 14:28

Pri nas na parceli raste rukola, pa okrog hiše je tudi nekaj grmičkov... Ne vem, raste na zelo suhih in vročih legah, tako da ne vem, če sploh raste povsod, v Istri, Dalmaciji? Predvidevam pa, da ja. Meni je divja rukola veliko bolj všeč od gojene; ima zelo močan okus, skoraj je malce pekoča... Lani, ko sem bila na dopustu na skrajnem jugu Italije raste praktično povsod, tako kot pri nas regrat, tako da samo nabereš, opereš in že neseš na solato. Je pa res, da je tam doli takooo zelo vroče, da tudi trava ne raste... Irena, predlagam vam, da koga povprašate ali pa malce pogledate po vašem teritoriju, zna se zgoditi, da boste lahko malce začinili svojo kuharijo z rukolo... lp, lidka Ma ja, ne vem, pri nas na Krku so kmetje šparuge zmeraj veselo pulili in s tem hranili ovce, uživali tega tako ali tako niso... lidka

ronya  

član od: 10.2.2009

sporočila: 1

8. apr 2010 16:26

Če bi primorcu rekli da je špargelj in beluš eno ta isto bi vas prekleto grdo pogledal. Velja neko načelo da je špargelj divji...beluš pa gojena rastlina :) ronya

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

8. apr 2010 19:48

Pa spet nekaj novega vem! Hvala! naor

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

8. apr 2010 22:09

naor je napisal/a:
Pa spet nekaj novega vem! Hvala!naor

 

Pa ne si preveč zapomnit vsake oslarije.

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti