Bonboni štofelci

Eleonida  

član od: 22.2.2015

sporočila: 1

tema odprta - 24. feb 2015 10:11 | ogledi: 18.623 | odgovori: 6

Pozdravljeni,

že pred dvema dnevoma sem spraševala, če kdo ve, kako oz. iz česa so delali v letih 50. in 60. bonbone. Otroci smo jim rekli štofeljčki. Bili so kot mlečni,  ali karamelni, bolj trdi, v svetlo rjavi barvi, narezani na roke, dolžine dober cm in slab cm okrogline. Eni večji, drugi manjši.  Bonboni so bili domače izdelave, nekje z Gorenjskega. 

Je komu od bralcev ta recept znan?

Eleonida

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

24. feb 2015 12:19

po opisu bi rekla da so karamele ni pa nujno

"Stressed is desserts spelled backwards!"

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. feb 2015 12:45

vem, kaj misli eleonida, to si bili neki saldkorni bonboni kot v paličicah, potem pa narezani na kolobarčke, prodajali so jih po dekah. Res so bili dobri, ono sladki kak ma biti.

mamamia

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

24. feb 2015 16:18

Pa kratke  vzdolžne luknjice so imeli, a ne?  To so bili moji najljubši bonboni. A,da so bili domače izdelave?  Niso bili morda od Šumija?

Cila

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

25. feb 2015 0:27

Tudi tule omenjajo Šumjeve "bombone štoflce" 

http://www.delo.si/clanek/72651

"Bonboni so od nekdaj in so bili celo v gnili kraljevini Jugoslaviji. Samo kratek čas po drugi vojni so starši otrokom kuhali karamel, če so pomotoma imeli sladkor. Potem so že preimenovali nekaj starih tovarn (po heroju Josipu Krašu), pri nas je Šumi začuda ostal Šumi. In lahko smo kupovali vse predvojne bonbone v novi izdaji. Melisnice, štoflci, malinovi in drugi trdi sadni bonboni, evkaliptus, mentol, penaste figurice, želejasti in gumi bonboni, vse to je bilo mogoče dobiti."

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti