Tajske palačinke in pad tai

lovebeyba  

član od: 25.1.2010

sporočila: 122

tema odprta - 23. feb 2015 16:46 | ogledi: 18.435 | odgovori: 13

Pozdravljeni

 

Pravkar sem se vrnila z potovanja po Tajski in ugotovila, da bom pogrešala njihov pad thi ter njihove palačinke z nutelo.

Ker vem, da je Tajska kar obiskana s strani slovencev, me zanima, če ima mogoče kdo recept za njihovo testo za palačinke.

Ima mogoče tudi ker približek recepta za pad thi?

hvala za info :)

 

lovebeyba

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. feb 2015 17:00

A si se s Tajske vrnila brez kakšne njihove kuharske knjige? Ej, dekle, napaka, velika napaka.

NA Kulslo imaš v bazi receptov dva recepta za pad thai. Obstoja več inačic recepta, a tale na Kulslo sta solidna.

V tistem od avtorja malan vsekakor uporabi ribjo omako namesto ostrigine, med omakama je namreč velika razlika in Tajci uporabljajo v glavnem ribjo, ostrigina in osjina sta bolj dodatka.

Tudi na netu imaš recepte za pad thai, če hočeš ti pa jaz iz katere od mojih knjig o tajski kuhinji tudi lahko kakšnega prepišem.

Evo - http://en.wikipedia.org/wiki/Pad_Thai

 

V glavnem, nabavi si ribjo omako, brez te je v tajski kulinariki bolj malo (je kot pri nas sol), ingver, ploščate riževe rezance, zelenjavo, česen, poskusi dobiti posušene rakove repke .... pozorno preberi recept in gremo. S poskušanjem boš nekaj dosegla, vsekakor pa ne čisto takega okusa, kot si ga imela tam.

mamamia



Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 23. 2015 17:03

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 23. 2015 17:05

lovebeyba  

član od: 25.1.2010

sporočila: 122

24. feb 2015 10:29

mamami hvala za informacije.

 

Mogoče veste kako je pa s palačinkami? Bi šlo to kar z navadnim vlečenim testom, da ga narediš doma?

 

lp

lovebeyba

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. feb 2015 12:43

Za palačinke moram pogledat, a vlečeno testo gotovo ni za palačinke, kvečjemu ga lahko kot zasilni izhod uporabiš za kakšne spomladanske zvitke.

Sicer pa za zvitke že pri nas dobiš riževe liste, da se ne strgajo se moraš natančnonavodila držat (jih imeti v vlažni krpi spravljene, potem se ne trgajo, ko jih zvijaš).

 

Glede palačink pa javim. Lp, mamamia

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. feb 2015 13:32

Samo da za razliko od vlečenega testa je v tem testu za te palačinke še mleko, jajce, sladkor, tako da to ni vlečeno testo, kot ga mi poznamo (za zavitke), ampak mehkejše, povsem drugačne teksture, ki se ne razvleče tanko, ampak potem, ko ga spečemo, spominja na palačinke.

 

 

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. feb 2015 13:57

Samo da za razliko od vlečenega testa je v tem testu za te palačinke še mleko, jajce, sladkor, tako da to ni vlečeno testo, kot ga mi poznamo (za zavitke), ampak mehkejše, povsem drugačne teksture, ki se ne razvleče tanko, ampak potem, ko ga spečemo, spominja na palačinke.

 

 

mamamia

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

24. feb 2015 14:22

in v vlecenem testu za struklje sta tudi jajce in sladkor. Vsekakor zanimivo.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

24. feb 2015 15:43

Lovebeyba, o katerih palačinkah govoriš? Nekje so na cesti prodajali čisto navadne crepes (palačinke), kjer si imel na izbiro tudi namaz z nutelo. Tip je imel zraven še mobilni bar. 

Midva sva bila na kuharskem tečaju in ti lahko skeniram recept in pošljem. Ena od 12ih jedi je bil tudi Pad Thai, verjetno najboljši, kar sem jih kdaj jedla. 

Midva kot obsedena jeva solate iz zelene papaje. 

 

Vanja

lovebeyba  

član od: 25.1.2010

sporočila: 122

24. feb 2015 19:12

Palačinke izgledajo takole

[url=http://www.Slikomat.com/slika/5814628.htm][/url]

lovebeyba

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti