Koruzni žganci

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

24. feb 2015 8:17

Don't get it Miri. 
Na kaj ciljaš?

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

24. feb 2015 8:29

Ah nič... ;)

Life is war against boredom~

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

24. feb 2015 8:38

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

MAPER  

član od: 17.9.2007

sporočila: 83

24. feb 2015 21:52

Pravi žganci so iz koruzne moke. Jaz jih naredim tako, da najprej popražim koruzno moko in jo malo solim. Nato pa po zajemalki dodajam vrelo vodo in s kuhalnico močno mešam. Ko se sprimejo drobne grudice,( če nastane kepa, so že preveč zaliti) so žganci gotovi. Zabelim jih z ocvirki.

Pa veliko sreče in dober tek!

koleraba  

član od: 3.3.2007

sporočila: 7

25. feb 2015 18:38

meni so dobri koruzni žganci iz domače koruzne moke,ali pa iz kakega mlina,skuham pa jih v kropu,tak način je pri nas doma. Iz te moke,ki se dobi v trgovini tudi meni ne ratajo dobri žganci ,je premehka in jed je brez okusa,ni tisto,kar sem bila navajena. Žganci so bila glavna jed za zajtrk in večerjo v moji mladosti ,moka pa domača, iz domače koruze,doma zmleta.

koleraba

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

25. feb 2015 19:11

Priznam, da pri nas največkrat delamo instant žgance (ajdove in koruzne) in ti vedno uspejo. Če so pa že pravi, jih pa delamo po babičinem načinu tako, da najprej pošteno pregrejemo moko, potem pa zalijemo z vrelo vodo, mešamo, da roka boli, in to je to. Se že zgodi, da so kdaj bolj, kdaj pa manj trdi, ampak še nikoli niso bili taki, da ne bi bili za jest.

Gresta pa zadnje čase vse bolj v promet kuskus in bulgur, polento sta že čisto izrinila, bomo videli, kako dolgo se bodo žganci upirali.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti