Ponev za žar?

mperhaj  

član od: 10.9.2004

sporočila: 207

tema odprta - 20. feb 2015 9:25 | ogledi: 5.916 | odgovori: 2

Že nekaj časa imam v planu nakup rebraste žar ponve. Imam indukcijo in me zanima kako se obnese ponev iz vaših izkušenj in na kaj naj bom pozorna pri nakupu.

Hvala in lep dan vsem!

mperhaj

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

20. feb 2015 13:48

Rebrasto žar ponev imam in jo pogosto uporabljam, ampak ne na indukcijskem štedilniku, ker ga nimam. Glejte samo, da bo ponev iz litega železa, saj boste samo tako brez težav ohranili visoko temperaturo, ki jo želite imeti v tej ponvi. Litoželezne ponve so precej dražje od ostalih, ampak se tak nakup splača. Če jo boste uporabljali kot je treba, vam bo ponev trajala celo življenje. Ne kupujte poceni aluminijastih približkov. Sploh pa ne takšnih, ki imajo teflonsko prevleko.

Miroslav Vulović

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

23. feb 2015 14:55

Dodajam, nikar ponve s keramično prevleko. Jaz sem jo imela in je šla po parih uporabah v smeti. Pa nisem kupila najcenejše. Tudi slučajno se je ni več dalo pomit, pa tudi pretanka je bila. Tako kot je napisal sarabande, kupi litoželezno. Bo skoraj za zmeraj.

Julija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti