Biogetta

tema je zalepljena

Barbara_M  

član od: 19.5.2014

sporočila: 16

tema odprta - 18. feb 2015 12:44 | ogledi: 51.933 | odgovori: 31

Biogetta je začimbna mešanica sveže ekološke zelenjave in tradicionalne morske soli iz Piranskih solin. Po kakovosti na trgu izstopa, saj vsebuje sveže, ekološke in naravne sestavine, s čimer se ne more pohvaliti noben konkurenčni izdelek. Namenjena je ljudem, ki si redno ali občasno sami pripravljajo hrano, za katero želijo, da je kakovostna in zdrava. Pripravo obrokov jim olajša na več načinov:

  • Biogetta izboljša okus jedem na povsem naraven način.
  • Pripravljena je iz sveže zelenjave, ki ohrani vse naravne sestavine.
  • Nadomesti pripravo zelenjavne osnove, ki je ni potrebno posebej kuhati.
  • Prihrani čas in energijo, priprava obrokov je lažja, hrana je bolj okusna.

Dodajte jo v jed namesto soli in uživajte v izvrstnem okusu!

 

Dobite jo že lahko v hipermarketih Mercator in v Intersparih, v bio trgovinicah (Kalček, Domače dobrote...) in v nekaterih spletnih trgovinah (Malinca, Zeleni zabojček...)

SPONZORIRANO SPOROČILO



Temo je spremenil(a) Barbara_M dne 19. feb 2015 15:36

Barbara_M  

član od: 19.5.2014

sporočila: 16

19. feb 2015 9:35

Ko sem dobila otroka, sem začela bolj paziti na to, kakšno hrano pripravljam. Tak izdelek sem dolgo iskala in ga nato začela tudi sama pripravljati za domačo uporabo. Iz tega je potem nastala ideja za podjetje, saj sem želela tudi drugim mamam ponuditi nekaj, kar jim bo olajšalo kuhanje za njihove malčke.

Barbara_M

cukrpekarca1  

član od: 28.7.2013

sporočila: 35

19. feb 2015 10:09

Vse tiste, ki pridelujejo svojo neoporečno zelenjavo ali pa jo imajo možost kupiti, lahko naredijo svoj zelenjavni dodatek jedem: tako rekoč vegeto v kozarčkih. Naredila sem jo lani že tretjič in po mojih izkušnjah je izvrstna in uporabna na več načinov: kot dodatek jedem, za premaz mesa pred pečenjem, za pace itd. In tudi kar trajna je, meni zdrži do naslednje sezone. In lani sem jo naredila več kot 5 kg in res jo s pridom uporabljam. Receptov pa je veliko, v bistvu jo delaš kar po svojem okusu. Če katero zanima, bom napisala svoj recept.

Lep dan,

Marija

cukrpekarca1

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. feb 2015 12:39

Jaz tudi delam tako zelenjavo z morsko soljo. Korenje, peteršilj, zelena, malo pastinaka, luštrek, drobno sesekljam, naložim v kozarčke izmenično s soljo, dobro pritisnem vse skupaj. Res je odlična te reč.

 

No, priznam, imam pa jušno kocko in vegeto še vedno pri roki, za občasno uporabo. V vegeto prst namočim, ko mi sol pade ...

mamamia

Barbara_M  

član od: 19.5.2014

sporočila: 16

19. feb 2015 13:25

Tako je, saj tako tudi jaz še vedno delam Biogetto - tako sem jo poimenovala. Ker je z njo kar precej dela, bo mogoče kdaj prav prišla, ko ne bo časa za izdelavo domače :)

Barbara_M

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

19. feb 2015 20:52

Evo jaz pa bi raje uporabila biogetto, če bi uporabljala tako vrsto dodatkov, ker sem precej lena kar se tiče ozimnice  ;) In  še posebej zato, ker nimam vseh potrebnih eko povrtnin vsako leto. Kar me piči. Sicer raje uporabim bio juhe, ki imajo še nekaj kvasa za malo umami okus :D Od te znamke sem imela mislim da mediteransko sol, ki mi je bila dobrega okusa, le kanček preveč majarona je imela. 

Barbara_M  

član od: 19.5.2014

sporočila: 16

9. mar 2015 9:51

Od 13. do 15. marca 2015 bomo izdelke Barbio's predstavljali na sejmu Altermed v Celju. Poleg Biogette so to še Bio mediteranska sol, Bio provansalska sol in NOVOST: BIO KONOPLJINA SOL, ki jo bomo prvič predstavili. Veseli bomo vašega obiska na stojnici 52 v Hali K!

Barbara_M

hribovc61  

član od: 14.10.2013

sporočila: 2057

9. mar 2015 9:59

Tudi sam pripravljam svojo kakor vegeto. Je tudi bio in eko, ampak.....hm imam vedno težave z mletjem te zelenjave. Po pravici sem že uničil dva mlinčka za kavo :) Ker zelenjavo vedno sušim, nikoli nisem poskusil svežo dajat v kozarce s soljo. Je pa res, da vedno uporabim Piransko sol.

hribovc61

cukrpekarca1  

član od: 28.7.2013

sporočila: 35

9. mar 2015 10:08

No, jaz pa dajem kar svežo v kozarčke. Zelenjavo zmeljem v multipraktiku, nato jo posolim in pustim cca 8 ur. Vmes občasno premešam, iz zelenjave se zaradi soli izloči kar nekaj tekočine, tako da volumen "uplahne". Nato jo na tesno nadevam v kozarčke - skupaj s tekočino. Zaprem in to je to.

Marija

cukrpekarca1

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. mar 2015 13:46

Jaz pa zelenjave ne pustim stati, ko jo posolim, ampak kar v kozarčke. In se ne nabere tekočina, res pa je, da jo zelo stisnem skupaj. Kakorkoli, odlična reč.

mamamia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

9. mar 2015 14:49

Če je dovolj soli, potem ni prav nič narobe, tudi če izteče malo vode in ta ostane v kozarčku. Jaz sicer tega ne delam, mama pa vedno nariba zelenjavo in jo kar skupaj s soljo zlaga v kozarčke. Še nikoli se ni nič pokvarilo.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti