Puding - brez glutena in laktoze

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

17. feb 2015 18:40

Nisem vedela, da ga ima "moj" Spar, pa brihtna kot sem in pogosto tam. Hvala!

 

naor

Desanka  

član od: 15.6.2007

sporočila: 134

17. feb 2015 18:48

RadaJem, agar je 30 g okrog 2,80 evra, po navodilih (1 dcl tekočine - 2 g agarja), kupljen pa v lokalni trgovini z zdravo prehrano.

 

in poročilo kakšen je bil ta puding:

trd (sem ga z nožem na kockice narezala kot trdi žele bomboni)

grenak (čisto razumljivo, saj sem pozabila dodati stevio oz. Drugo dovoljeno sladilo, presni kakav in 100 g 80-odstotne čokolade pa zagrenijo jed)

okusen (v začetku, pri prvi drugi kockice sem bila v dilemi če je dober ali ne, potem pa je padla odločitev, da je - okusen)..

 

drugič bom dala manj agarja in bom kombinirala puding z gustinom.

Mleko pijemo samo kokosovo, tako da tu ni ...izbire.

bananin puding s kakavom mi je poznan, kot tudi z avokadom, tokrat sem želela nekaj brez sadja.

ne bo vsak teden na jedilniku, ko pa je za kosilo samo enolončnica pa paše (čeprav je že padel ukaz, da želijo sadni mix (to je pri nas na krhlje narezana gubasta jabolka, zamrznjene slive, cimet kanček ruma); v šporget za dve Irci na 100 stopinj. Družinska zasvojenost. Samo PROSIM, naj me nihče ne razsvetljuje o količini sladkorja v tem mixu!

 

Desanka

fruza  

član od: 19.8.2012

sporočila: 108

18. feb 2015 6:35

Naor vse izdelke brez glutena in brez laktoze imajo samo Inter spari , v navadnih pa le del ali nič. V radljah imajo samo mleko brez gluten, v europarku Maribor pa imajo res ogromno izbiro skuto jogurt, smetano...

fruza

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

18. feb 2015 7:56

Mleko brez glutena daje vsaka krava. Ni torej treba v Radlje v Interspar, dobra je vsaka vaška štacuna s hladilnikom ali bližnja kmetija s kravami.

Sonja

fruza  

član od: 19.8.2012

sporočila: 108

18. feb 2015 8:24

Mislila sem brez laktoze. V radljah je samo navadni spar.

fruza

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

18. feb 2015 8:51

Fruza hvala, res je, Spar imam za vogalom in tam ga nimajo. Moraš pa priznati, da je Limnol navihana.

 

naor

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

18. feb 2015 12:09

Limnol je res navihana (lahko), ampak, v gornjem postu je pa napisala le to, kar je res.

rimljanka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

18. feb 2015 17:29

Rimljanka, jaz sem vzela zamenjavo glutena z laktozo kot lapsus lingue, vem, da to ve tudi Sonja, a se je malo pohecala. Tako sem vzela jaz. Sicer pa njene poste spremljam z vsem spoštovanjem in ona to tudi ve. Upam. Sicer je izvedela sedaj.

 

 

 

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti