Testo za pico

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

28. dec 2020 10:34

Ena najbolj pomembnih stvari pri peki pice je visoka temperatura. Picopeki vam bodo povedali (v picerijah, v katerih uporabljajo prave peči na drva), da je temperatura v peči 300 do 400 stopinj in več. V takšni peči se pica speče v minuti ali dveh, testo na robovih dobi tisto značilno skorjico. Seveda takšnih temperatur ne dosežemo v gospodinjskih pečicah, lahko pa se jim približamo. Pico pečem na maksimalni temperaturi, pri moji pečici je to 280 stopinj. Po 10 ali 11 minutah je pečena. Seveda ni takšna kot v piceriji, je pa dober približek.

Miroslav Vulović

Sporočilo je spremenil(a) sarabande dne 28. dec 2020 10:35

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. dec 2020 17:26

Moja pečica doseže 250 stopinj. Pekač za pico dam na najnižjo rešetko in močnejše gretje spodaj. Testo je tako lepo zapečeno in nič mokro, robovi tudi zapečeni, mocarela pa ravno prav stopljena. Okoli osem minut, največ deset, pa je pečena. 

mamamia

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

29. dec 2020 17:41

Moja je v leto dni stari pečici na prej segreti šamotni plošči pečena v max 6 min. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti