Testo za pico

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

21. jan 2017 20:50

marjja, če nisem gotova v pečico, dam pizzo peči  na 250 °C in nastavim na 12 minut.  Od 10. minute dalje gledam skozi steklo, kako se obnaša in po potrebi podaljšam čas pečenja. Po mojih izkušnjah je bolj vprašljiva prenizka temperatura in predolgo pečenje. Taka pizza pride ven trda in izsušena. Robove testa  pa vedno pred pečenjem dodobra namažem z olivnim oljem.

Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 21. 2017 20:52

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

21. jan 2017 21:16

Točno tako.

 

naor

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

22. jan 2017 8:29

Hvala, bom upoštevala.

marjja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. jan 2017 18:37

Doma pečem pico na maksimumu, kar zmore pečica, na 275 stopinj. Po osmih do desetih minutah, tako kot je Cila omenila, gledam v pečico, da jo pravi trenutek potegnem ven. 

Tudi s kupljenim testom ravnam enako - na 275 stopinj.

mamamia

vegetar  

član od: 13.1.2006

sporočila: 189

12. dec 2020 19:15

Danes sem naredil prvo pico. Rezultati so še kar dobri. Dal sem v že segreto 210 stopinj pečico za 15 minut. Naslednjič poskusim pri višji temperaturi in krajšem času.

Najbolj me je zmotilo presuho in tanko testo. Sploh sem delal testo danes prvič z rokami.

Uporabil sem 350 g moke, 2 dl vode, žlica olja, sol, 20 g kvasa, ščepec sladkorja

kvas+sladkor+nekaj vode sem dal v skodelico na majhen plin. Ko je začelo naraščat sem stresel v posodo v kateri je bila spodaj voda, zgoraj pa moka in sol. To sem potem mečkal par minut, vrgel na protvan in začel vlečt po protvanu. Težko je šlo in na koncu sem poflikal luknje. Bi šlo lažje če bi testo nekaj časa mirovalo? Ali pa bi moral dati več vode?

Na testo sem namazal nekaj žlic omake z olivami iz Lidla ali Hoferja. Kaj in koliko date vi? Kečap?

Šunkarce 425 g sem dal preveč, zraven nazrezal še polovico skuhane klobase in trapist 220 g iz Lidla.

Sporočilo je spremenil(a) vegetar dne 14. dec 2020 20:09

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. dec 2020 22:10

Preveč kvasa, po moje. Jaz dam toliko kvasa na vsaj pol kg moke, če ne na 60 dag (ne tehtam, delam 'od oka'). Kvečjemu kocko, torej 42 g, na kilo moke, a le, če se mudi. Če se ne mudi, manj kvasa in daljši čas vzhajanja (nekaj ur, ali čez noč). Testo za pico bo še posebej dobro, če v hladilniku, v dobro zaprti posodi, stoji nekaj dni. Ali v zamrzovalniku (ga sploščim, da se hitreje odtaja, ko ga potrebujem).  Dam tudi več olja kot le žlco, testo je potem lepo prožno, zlahka se razvleče.

 

Sicer pa pravi recept za testo za pico sploh en vsebuje kvasa, pač pa se dela z drožmi, in testo vzhaja vsaj 12 ur, če ne kar 24. 

Pečem na spodnji rešetki, na 250 stopinj, okoli 10 minut - gledam, kako so robovi zapečeni, in tako vem, kdaj je pica ravno prav pečena. 

 

mamamia

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

16. dec 2020 9:08

Jaz sedaj sicer pečem pizze iz droži, kjer testo vzhaja dalj časa. Drugače sem pekla tudi napolitansko in sicer sem pripravila cca 3 dcl mlačne vode, vanj dala za prst kvasa ( kockica 1x1cm), ščep sladkorja, pol žličke oljčnega olja,  nato dodajala moko in žličko soli, dokler nisem dobila voljnega testa. Testo sem vzhajala da se je podvojilo. Nato sem naredila kroglice na manjši pekač, pokrila s plastično folijo, da je vzhajalo vsaj 8 ur, lahko tudi več 24 ur. Na peki papirju oblikovala z raztegovanjem pizze, jih pustila uro vzhajat nato na vročo podlago pečt.

Vegetar vsako mešanico za pizzo moraš pustiti vzhajat, da se masa podvoji, torej vsaj eno uro ali dalj. Testo mora biti rahlo, zračno. 
Jaz omako naredim iz mutti polpa ( grobo zmiskan paradižnik v konzervi), solim, dodam ščep sladkorja, žličko olivnega olja, posušeno baziliko, ščep suhega česna. Cca 3-4 velike žlice za pizzo. Če delam klasično okroglo dam na omako cca 4 rezine prešane šunke, nariban sir - ne preveč, po vrhu 3 šampinjone sveže zrezane. Ne sme biti preveč obložena.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

vegetar  

član od: 13.1.2006

sporočila: 189

25. dec 2020 15:39

Druga pica je uspela bolje.

Težave so bile s testom - ponekod je bilo preveč debelo, drugod pretanko.

Upam da je težava le zaradi olja ki sem ga pozabil dodat.

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

26. dec 2020 14:01

Vaja dela mojstra.  Moje prve pice so bile na meji užitnosti, sedaj pa žanjem same pohvale.

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti