Testo za pico

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

14. avg 2015 15:05

Elči, zdaj si pa predstavljaj, da pizzapeki delajo pizze po občutku. 

Razen chicago pizze, ki je na neki osnovi foccacie, so ostala testa kar precej obdelana, da zbudijo gluten. :) seveda so razmerja nekoliko različna. :)

Vanja

rina1234  

član od: 31.12.2011

sporočila: 86

6. okt 2015 11:26

Pozdravljeni,

včeraj sem naredila testo za pico. Ker ga nisem uporabila,sem ga 2x pregnetila in pustila za danes v zaprti posodi. Ko pa sem ga zjutraj spet pregnetila, je imel vonj po alkoholu. Zelo lepo je vzhajalo. Lahko ga še vedno uporabim ? Mogoče je katera že imela takšne izkušnje ?

Hvala pa lep pozdrav iz Obale

rina1234

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. okt 2015 11:50

Normalno, saj je teklo alkoholno vrenje gliv kvasovk, ker pač v testu ni kisika. ja, je uporabno, alkohol tako ali tako ob peki izhlapi, ker je lahkohlapna tekočina.

rimljanka

rina1234  

član od: 31.12.2011

sporočila: 86

6. okt 2015 12:55

Hvala lepa za prijaznost in odgovor. Bom upoštevala nasvet.

Lp iz Obale

rina1234

basket  

član od: 3.1.2015

sporočila: 34

14. jan 2016 23:23

Pozdravljeni,

potrebujem pomoc pri peki pice, natancneje pri pripravi testa. Nikoli mi namrec ne uspe tako kot bi rada. Enkrat je testo tanko in trdo kot podplat, drugic predebelo. Rada bi dokaj tenko in mehko testo, a vseeno dovolj kompaktno da bi pico lahko jedli z rokami (narezano na kose). Nazadnje sem poizkusila nek recept s kulinarike in sem testo v pekacu na tanko razvaljala, a je v pecici zelo naraslo in bilo za moj okus predebelo. Ze zelo dolgo nazaj pa se spomnim, da je bilo testo trdo. Tako da se pripravi pice kar izogibam, ampak bi jo spet rada naredila.

 

Kje je torej skrivnost tankega testa za pico?

 

 

 

 

basket

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

15. jan 2016 0:02

  Basket, ne vem, za koliko oseb, jaz naredim, za tri osebe, pa vedno še ostane kakšen košček, po tem receptu:  350 g bele mehke moke, pol kocke kvasa, 2dl dl mlačne vode, 1/2 dl olja, sol, malo sladkorja  

Kvasec ne delam več posebej, pač pa kar v moki naredim luknjo, kamor dam zdrobljen kvas, sladkor  in malo mlačne vode, vse skupaj pokrijem in počakam,da začne kvasec delovati, nato pa dodam še sol, olje in preostanek vode. Vedno dobro zgnetem na roke in pustim vzhajati kakšno slabo urico v pokriti posodi in na toplem. Testo na pekač od pečice, kar z rokami lepo razvlečem, nadevam in dam v pečico na grelo za peko pic, pečem na 210 st.-15 minut, po teh minutah dodam še jajčka in pečem še 4 minute.   Lahko jo pa narediš tudi z margarino in sicer daš približno 80 g margarine namesto olja, ali pa daš namesto vode mleko.  

mopsika

basket  

član od: 3.1.2015

sporočila: 34

15. jan 2016 0:34

Pico delam v velikem pekacu od pecice.

 

Mopsika, hvala za recept. Koliko pa tole testo vzhaja med samo peko pice?

basket

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

15. jan 2016 12:11

Jaz dam kvasec v mlačno mleko z žličko sladkorja in pustim, da vzhaja. Dam pa pol kocke na pol kg moke. Posebej si pripravim tekočine cca 3 dcl, vodo, dcl mleka, košček masla in olivno olje pol dcl. Tekočino segrejem, da je topla. Moko posolim, dodam vzhajan kvasec in postopoma tekočino. Včasih v testo dodam še origano. Testo mora biti mehko voljno, raje bolj mehko kot pretrdo. Vzhajam kar nekaj časa, da res dobro naraste. Pri peki pa je pomembno da je pečica segreta na visoki temperaturi, da testo še dodatno ne vzhaja.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

15. jan 2016 12:33

Pri peki pici je zelo pomembno, da pice ne damo na mrzel pladenj in s pladnjemv pečico, pač pa pico na lopar, desko in direkt na vroč pladenj ali kamen oziroma kjer pač pečemo..podlaga mora bit segreta...



Sporočilo je spremenil(a) Vrtejbenka dne 15. 2016 12:35

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

15. jan 2016 13:40

Kot je Vrtejbenka napisala: podlaga naj bo segreta. Jaz bi še dodal naj bo tudi pečica segreta na maximum (pri moji pečici  je to 280 stopinj), saj nas večina doma nima krušne peči ali peči za pice (v teh pečeh so temperature še višje). Za pico normalne velikosti (to je takšna, ki jo večina gospodinjskih pečic lahko sprejme, kar je velikost gospodinjskega pekača), je 11 ali 12 minut dovolj.

Miroslav Vulović

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti