Bio ajdova kaša

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

11. feb 2015 20:51

Se opravicujem, po glavi mi roji 100 misli in sem se pac zatipkala. Ampak jaz se nebi smela a ne...?

testeninca

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

11. feb 2015 21:34

Zdej, če bi bila jaz tolk žleht, kot nisem, bi zdajle napisala mjav, mjav.. Ampak, ker nisem tolk žleht (mrbit sem bolj) ne bom napisala mjav, mjav.

lp

P.s. jaaaaa, saj vem, in se

cervus

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

11. feb 2015 22:07

O! Saj to pa še bolj nobel zveni. Zgleda, da je čas, da si spet obrišem očala....

Sonja

Matej Pogorevc  

član od: 21.3.2018

sporočila: 1

21. mar 2018 11:31

martinkuha je napisal/a:

Pozdravljeni,

že dalj časa kupujem bio ajdovo kašo od Nature, proizvod Žita in pri vsaki uporabi naletim, da je med kašo nekaj zelo trdih sivih delcev oz koščkov. Zgledajo kot mali sivi kamenčki in tudi, ko jih vržeš v korito ali krožnik zvenijo kot kamenčki. Zelo me moti to, da sem si že večkrat skoraj "polomil" zobe, ko sem jedel to kašo. Zanima me ali je to normalno, da vsebuje nek prehranski izdelek take vključke? Morda kdo ve kaj bi to bilo? Se da te "kamenčke" kako preprosto pred uporabo kaše odstraniti?

 

Rad bi prebral kako mnenje, da ne bom prehitro pisal inšpekciji, kaj za vraga pakirajo v embalažo na kateri piše "Bio ajdova kaša" :P

 

Lep pozdrav

Pozdravljeni,

Pišem kot pridelovalec in prodajalec ajdove kaše.

Trdi delci v ajdovi kaši?

Ti delci .....so kamenje. Ker ajda je velika rastlina in velikokrat ni stabilna na neurje poleže. To je vzrok, da pri strojnem spravilu z kombajnom pride kamenje v samo seme. Kamenje med samo predelavo teško očistimo zato ostaja v samem produktu.

Kuharski nasvet: Vsa semena  ajda, riž...soja.....se pred samim kuhanjem namočijo v vodi in z tem načinom lahko ločimo kr nekaj primesi ki ostaja v žitaricah.

lp

Matej Pogorevc

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti