Bio ajdova kaša

martinkuha  

član od: 11.2.2015

sporočila: 1

tema odprta - 11. feb 2015 12:35 | ogledi: 9.012 | odgovori: 14

Pozdravljeni,

že dalj časa kupujem bio ajdovo kašo od Nature, proizvod Žita in pri vsaki uporabi naletim, da je med kašo nekaj zelo trdih sivih delcev oz koščkov. Zgledajo kot mali sivi kamenčki in tudi, ko jih vržeš v korito ali krožnik zvenijo kot kamenčki. Zelo me moti to, da sem si že večkrat skoraj "polomil" zobe, ko sem jedel to kašo. Zanima me ali je to normalno, da vsebuje nek prehranski izdelek take vključke? Morda kdo ve kaj bi to bilo? Se da te "kamenčke" kako preprosto pred uporabo kaše odstraniti?

 

Rad bi prebral kako mnenje, da ne bom prehitro pisal inšpekciji, kaj za vraga pakirajo v embalažo na kateri piše "Bio ajdova kaša" :P

 

Lep pozdrav

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

11. feb 2015 12:44

Tudi jaz sem se jezila, zdaj pa kašo raje preberem pred kuhanjem ali pa kupim tisto od Alnature v DM-u.

Mene tudi zanima, kaj so tisti kamenčki.

RadaJem

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

11. feb 2015 13:43

Meni se to dogaja z vsako ajdovo kašo, pa jo konzumiram v ogromnih količinah :). Danes sem že tretji dan na ajdovi kaši pa mislim da bom nadaljevala še kak dan... ko mi pa vsaj to paše jesti...

testeninca

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

11. feb 2015 16:31

Bom žleht, čeprav nisem čisto prepričana, da je tole, kar bom napisala, pravilen odgovor - mogoče so stope, s katerimi phejo to bio ajdo, kamnite (vse za bio) in letijo od njih drobceni delčki kamna. Če bi mi napisala, da imaš ajdova zrna zdrobljena, pa bi bila prepričana, da so to delci, ki odletavajo od mlinskega kamna. Vse za bio in eko ! Morebiti so pa kamenčki res zato zraven, da se zagotovo ve, da je bio.

lp

cervus

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

11. feb 2015 17:49

Ajdovo kašo od vedno na hitro preberem, potem dam v hladno vodo in tista zrna, ki se dvignejo odstranim. To sem videla pri mami. Enkrat sem bila na enih kolinah in je gospodinja tudi tako naredila s kašo, ki jo je imela pripravljeno za krvavice.

 

Pozdravček!

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

11. feb 2015 19:28

Ravno tako delam jaz, kar se dvigne odstranim, prebiram jo po ne. Poleg tega se mi to dogaja pri ne bio kasi, tako da evkalipus nimas prav.

testeninca

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

11. feb 2015 19:32

testeninca je napisal/a:
.......tako da evkalipus nimas prav.

Misliš elaphus?

rimljanka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

11. feb 2015 19:38

martinkuha, mene pa zanima, je ajdova kaša, o kateri govoriš, pripravljena na klasičen slovenski način s kuhanjem in potem luščenjem ali tako, kot je običaj drugje, kjer surovo kašo obklešejo, da gredo stran trde luščine?

V kaši, pripravljeni po naše, so pogosto prisotna cela, neluščena zrna ajde, ki so trda. Če je ajda siva, so pač take barve, če je črna, so seveda črna. Kako je s kašo, pripravljeno s "klesanjem", ne vem, ker je ne uporabljam, je naša bistveno boljša.

rimljanka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

11. feb 2015 19:46

rimljanka je napisal/a:

testeninca je napisal/a:
.......tako da evkalipus nimas prav.

Misliš elaphus?



rimljanka

Matr, ne samo, da nimam prav, tud poimenovana nisem prav

lp

cervus

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

11. feb 2015 20:02

No saj kamenčki se lahko pojavijo v vsem, kar raste v in na zemlji - se spomnim, kako smo jih včasih prebirali iz kočanskega riža, pa potem tudi v ajdo lahko kakšen zaide. Niso pa dobri za zobe, ne, to pa res ne, tako da previdnost ni nikoli odveč, pa kaka pritožba na blagajni tudi ne.

Evkaliptus je pa tudi čisto lepo ime.

Sonja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

11. feb 2015 20:49

Hja, limnol, brez t-ja je

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti