Masterchef slovenija

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

10. mar 2017 12:45

Ja, sem gledala obe. Mene pa zanima, a ste vi kulinariki vedeli, da se krompir za pomfri pred cvrtjem blanšira?  Prvič slišala. In maslo za pire. Jaz odlijem vodo, v kateri se je krompir kuhal, vzamem iz hladilnika maslo, odmerim količino in ga vrnem v hladilnik. Mleko segrejem do vročega in ga vlijem, ko se je maslo stopilo. Vem, da je za zares kremast in puhast pire potrebno malo več telovadbe, a tudi moj je zelo dober. Ok, za tekmovanje moraš vedeti več, ampak do zdaj nisem še nikjer zasledila, da moraš maslo segreti. "Male tajne velikih majstora."

 

naor

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

13. mar 2017 14:45

Tudi jaz nisem vedela, da se mora krompir pred cvrenjem blanširati. Potem sem šla gledat v  kuharske knjige pa nikjer ne omenjajo tega. Včeraj sem poskusila naredit pomfri pa omenjeni metodi. Zagotovo ga ne  bom več blanširala. Kromir ni bil hrustljav. Adijo blanširanje, radovednost

potešena.

 

 

martina

Mygrace

sporočila: 6506

13. mar 2017 15:23

Pomfrit so pravilno pripravljali ze v "stari Jugoslaviji". Najprej prvic v olje, na pol ocvrt, potem drugic v olje, visja temperatura in na juris.

S tistimi kosarami za cvrenje so v takratnih fast fudih balinali levo desno...se spomnim, da je bilo vcasih tezko cakati na pomfrit, si ze mislil, da je fertik, stricek pa krompircek ponovno hop v olje.

 

Doma ga pripravljam v eni fazi. Edino do suhega ga temeljito obrisem.

 

Mygrace

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

13. mar 2017 15:56

Tam, kjer je zdaj Zara, je bila včasih Emona, tam sem si velikokrat kupila pomfriT.Bil je super.

 

naor

Mygrace

sporočila: 6506

13. mar 2017 16:08

Tocno tam, ja. Vogalni fastfud (kasneje je bila tam trafika). In tocno tam se je krasno videlo, kako se pomfrit dela, smo skozi eno vogalno okno pokukali, da smo videli, koliko casa bo se za cakat, kajti skoraj ne pomnim, da tam (Emona) ne bi bilo vrste.

Mmmmmm....

Mygrace

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

13. mar 2017 16:38

Mygrace je napisal/a:

Pomfrit so pravilno pripravljali ze v "stari Jugoslaviji". Najprej prvic v olje, na pol ocvrt, potem drugic v olje, visja temperatura in na juris.

Mygrace

 To je to. Najboljši pomfrit

Katarinči

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

13. mar 2017 17:53

Mygrace, hvala, ker si v bazi poiskala ta recept za pomfrit  

Katarinči

Mygrace

sporočila: 6506

13. mar 2017 18:11

Prosim.       S tem krompirjem je hec.Nekaj casa nazaj sem 2x delala krompir v zevnci. Prvic sem naredila na dlakocepski nacin: najprej sem precej velike kose olupljenega krompirja pokuhala..recimo do 1/3.. potem sem dodala kislo zelje in pocasi kuhala oz. se je samo kuhalo olala cajta. Jed je bila krasna, na krompirju se je naredila ena taka krasna kompaktna membranca, krompir je bil znotraj krasno mehak, okusa po zelju v krompirju samem niti ni bilo toliko, da bi ga bilo prevec. Naslednjic sem si rekla okej, zdaj ze znam, nobena umetnost ni to. Krompirja nisem pokuhala toliko, da bi zakrknil in rezultat je bil dalec od tega, da bi si oblizovali prste. Krompir je bil pac en skoraj razkuhan krompir s premocnim okusom po kislem zelju. Aja, sorta krompirja je bila obakrat ista. 

Mygrace

Sporočilo je spremenil(a) Mygrace dne 13. 2017 18:25

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

14. mar 2017 9:22

Bivša sodelavka peče na ta način krompir, da ga najprej pokuha v vodi in potem speče v olju, ker je prepričana, da tako vpije manj olja.

Ali ga res, ne vem, jaz sem samo enkrat prdhodno pokuhala krompir, pa to samo zato, ker je bil tako ovenel, da se ga je zelo težko lupilo, polovično skuhanega pa sem potem lažje.

 

Ampak iščem tudi o tem blanširanju krompirja, pa sem tud sama videla, da najprej osušen krompir v vroče olje, pa ven z njim in potem hop v še za 20° bolj segreto olje in spečt do konca. 

No, očitno imajo žirantje v Masterchefu svoj prav in prepričanje in preko tega ne moreš, če ne delaš, kot velevajo in moraš zadovoljiti njihovim kriterijem. 

NutellomAnka

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

27. apr 2017 19:47

Nisem na tekočem ali kaj,kam se je izgubil letošnji masterchef?

čebulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti