Masterchef slovenija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. jun 2016 21:03

anka je napisal/a:
V včerajšnji oddaji so se sodniki pačili ob pljučih. Pred tekmovalca so postavili obaro iz pljuč in jima dali nalogo, da jih presenetijo z jedjo, ki vsebuje pljuča, ampak se jih ne okusi, no vsaj ne kot na način, kot je v obari.

Tekmovalca sta pripravila res lepe jedi in pozitivno presenetila žirijo, in to v 45 minutah

 

Ampak sem pa bila presenečena nad tem, da so se vsi trije žiranti tako zmrdovali nad pljuči kot ena najbolj nevšečnih jedi iz otroštva.

Sama se spomnim obare iz pljuč, ki jo je kuhala mami in vedno sem kr z užitkom prebirala koščke pljuč iz nje in še danes imam rada, če mi jo skuha. Obe znava pripraviti, da niso "radirka", kot imajo sloves, okus pa nama je prijeten.

 

Prej bi si mislila, da imajo ljudje več težav z vampi npr, kot pa s pljuči. Tudi kot neke žepke s pljuči sem že kuhala in mmmmm okusno.

NutellomAnka

Različno smo si. Vampe obožujem, pljuč v nobeni obliki in jedi videt ne morem. Stvar okusa.

mamamia

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12638

2. jun 2016 22:43

  • Različno smo si. Vampe obožujem, pljuč v nobeni obliki in jedi videt ne morem. Stvar okusa.

    mamamia

  Jaz isto, se pa spomnim, da jih je moja mami kuhala in jih nisem niti slučajno marala jesti, čeprav nisem zbirčna Metka, se spomnim, ko je prišel moj bodoči moz in videl, kako sem mešala po krozniku, vprašal kaj jem, probal in z veseljem pojedel, ampak takrat se verjetno ni hotel zameriti bodoči tašči

mopsika

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

2. jun 2016 22:48

Uf, potem sem pa res med izjemami, ki jim je všeč ta del notranjih organov 

NutellomAnka

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

3. jun 2016 6:01

Pri nas smo jedli pljučka v omaki, malo okisana, podobno kot jetrca v omaki. Smo jih vsi z užitkom jedli. Posebna specialiteta pa so bili t.i. žlikrofi, ki so bili nadevani s pljučkami. Ti so bili na mizi ob posebnih priložnostih, zakuhani v goveji juhi. Zelo dobro. Sem jih po spominu tudi jaz že pripravljala, pa popolnoma istega okusa nisem zadela. Pljučka smo jedli tudi za malico v menzi, dolgo tega nazaj.

Vampov pa nismo nikoli jedli, ne doma ne v menzi. Sem jih pa enkrat jedla pri sorodnikih, v dobri omaki, pa z ajdovimi žganci. So bili zelo dobri.

pirnica

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

3. jun 2016 8:20

V moji mladosti je mami kuhala srčke v omaki, pljučka s krompirjem, na koncu malo okisala, vampe pa manj, a tudi. Danes pri nas občasno pripravimo vampe po tržaško, jaz pa si jih naredim še kot juho s krompirjem. To mi je mega dobro, kar skuham krompir, dodam malo majarona, zajemalko že pripravljenih vampov v omaki. In že uživam. Si pa težko predstavljam današnjo mladež, da bi z veseljem použila krožnik pljuč s krompirjem.

 

naor

tresk  

član od: 4.8.2006

sporočila: 115

3. jun 2016 22:26

anka je napisal/a:
Uf, potem sem pa res med izjemami, ki jim je všeč ta del notranjih organov 

NutellomAnka

 

Tudi jaz sem med tistimi, ki so jim všeč pljučka.    Zadnjič, ko sem gledala Masterchef-a sem takoj rekla, da naj tisti krožnik kar meni dajo, bi jih z veseljem zmazala.

Pri nas jih je kuhala predvsem babica, in sicer je naredila na golaž krompir, žličnike in malo pljučk vmes. Meni je bilo to (in še vedno mi je) za vseh 10 prstov obliznit. Ko je babica umrla, se mi je par let kolcalo po tej njeni jedi. Potem je pa mami nekje staknila malo pljučk in jih je naredila, ampak samo zame in za očeta - ona jih namreč ne mara. Vam povem, da sem skoraj vriskala....  Ne znam razložit, ampak meni je pa ravno to všeč, da so malo gumijasta. 

Jem pa tudi jetrca in vampe. Kdo bi mogoče rekel, da sem čudna, ampak kaj morem, če mi je pa dobro. 



"You learn something new every day..."

Sporočilo je spremenil(a) tresk dne 03. 2016 22:28

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12638

4. jun 2016 0:44

Jem pa tudi jetrca in vampe. Kdo bi mogoče rekel, da sem čudna, ampak kaj morem, če mi je pa dobro.

"You learn something new every day..."

 tresk dne 03. 2016 22:28

 

Zakaj bi ti moral nekdo reči , da si čudna, niti slučajno, sama tudi zelo rada jem jetrca in vampe, edino pljučke so mi šle res tezko dol, oz. mi skoraj niso šle, kljub temu, da pa je vse drugo v omaki bilo dobro.  Če bi rada videla, kaj pa je čudno in kaj vse ljudje po svetu jedo, pa si oglej na Travel-Bizzare foods, res super oddaja, vsaj zame. Mislim pa, da je vsaka hrana dobra, če je dobro pripravljena, roko na srce, verjetno bi tudi jaz jedla pljučka in mozgane, če bi bila fejst lačna in če, ne bi vedela, kaj jem, ker pri teh dveh stvareh imam samo verjetno predsodek in pri tem je ostalo.

mopsika

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

4. jun 2016 12:51

Ali lahko kdo napiše prosim, kdo je ta teden izpadel. Nisem mogla gledat.

branka

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

4. jun 2016 13:17

branka.mahnic je napisal/a:
Ali lahko kdo napiše prosim, kdo je ta teden izpadel. Nisem mogla gledat.

branka

Jelena je šla in tako so ostali trije mušketirji.

http://www.mojalbum.com/tajda

tresk  

član od: 4.8.2006

sporočila: 115

4. jun 2016 19:10

mopsika je napisal/a:

Zakaj bi ti moral nekdo reči , da si čudna, niti slučajno, sama tudi zelo rada jem jetrca in vampe, edino pljučke so mi šle res tezko dol, oz. mi skoraj niso šle, kljub temu, da pa je vse drugo v omaki bilo dobro.  Če bi rada videla, kaj pa je čudno in kaj vse ljudje po svetu jedo, pa si oglej na Travel-Bizzare foods, res super oddaja, vsaj zame. Mislim pa, da je vsaka hrana dobra, če je dobro pripravljena, roko na srce, verjetno bi tudi jaz jedla pljučka in mozgane, če bi bila fejst lačna in če, ne bi vedela, kaj jem, ker pri teh dveh stvareh imam samo verjetno predsodek in pri tem je ostalo.


mopsika

Ja, to vem, da ljudje po svetu jedo vse mogoče. Za Kitajce npr. pravijo, da jedo vse kar ima noge, razen stolov in miz.  Pa ne samo Kitajci, tudi drugje se najdejo narodi, ki pojedo vse živo.

Da bi pa kdo rekel, da sem jaz čudna sem pa napisala zato, ker sem bila že večkrat deležna začudenih pogledov, ko sem omenila, da jem tudi vampe in pljučka. Pa ne da bi se sekirala, nikoli se nisem dala motit, če mi je dobro pač jem in to je to. Samo vedno mi je bilo hecno, ko je kdo debelo gledal v smislu "kako lahko?!" 

"You learn something new every day..."

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti