Masterchef slovenija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. maj 2016 11:04

Nima se smisla razburjat, scenarij je napisan, tu ni pristne tekmovalnosti, cilj je vzpodbujanje debat, kot jih mi tule včasih sprožimo ...

Resničnostni šov skratka. Včasih kaj pogledam, večinoma za nazaj, pa prevrtim naprej, tako da včasih samo ocene pogledam.

mamamia

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

13. maj 2016 13:53

Se ne bi mogla bolj strinjat. Saj te včasih zapelje, ampak potem se moraš spomnitit, to je resničnostni šov, ne kuharska šola, žal.

Ker če bi bilo drugače, bi včeraj Nina ostala v šovu.

 

naor

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

13. maj 2016 16:51

Mislim, da ne bi

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

13. maj 2016 19:19

Takole razmišljam: ne glede na to, da bi moral samo eden na balkon, sta šli obe, Jelena in Kamala. Mislim, da bi Jelena morala ostati in biti na izločitvenem testu skupaj s Tomažem in Nino. Na koncu sta oba tekmovalca  imela odlična krožnika in odločitev je morala biti enemu v škodo, to pa je bila Nina. Mnogo lažja odločitev bi bila, če bi bili vsi trije, pa so sodniki že prej prekršili pravila.Mimogrede, Nina ni moja favoritka, je ne poznam, a mislim, da je bila boljša od Jelene ves čas.

Menim, da so pustili Jeleno v šovu zato, ker prav ona dela šov, da ni tako enolično. Itak je to moje mnenje in je pravzaprav vseeno. Show must go on, ne?

 

naor

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

20. maj 2016 7:25

In za rižoto, se da riž posebej kuhat v vodo in potem zmeša z začimabmi?

Vrtejbenka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. maj 2016 8:23

Vrtejbenka je napisal/a:
In za rižoto, se da riž posebej kuhat v vodo in potem zmeša z začimabmi?

Vrtejbenka

Te variante sem že slišala, bojda zaradi začimb - če bi jih od začetka z rižem obdelovali, ne bi imele učinka kot v v primeru, da se dodajo že kuhanemu rižu.  Sploh ko gre za sveže začimbe, naj bi se te jedem dodajale na koncu, ko je živilo že toplotno dodbra obdelano, ker kao sveže začimbe med segrevanjem in v vlagi tako rekoč gnijejo. Nekako v tem stilu sem poslušala na enem tečaju.

Nisem pa gledala včerajšnje oddaje, samo konec - ocenjevanje, tako da ne vem, kako so riž sploh pripravljali.

mamamia

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

20. maj 2016 8:45

Me je poklicala prijateljica, da naj ne bom že tako zgodaj tečna...... ..in da se tako rižota kuha kadar želimo imeti riž bolj kompakten, da ohrani obliko, ko ga devamo ven iz obroča in se nam ne sesuje, kar bi se pri klasični rižoti zgodilo...se pravi fensi videz.. o okusu pa kdaj drugič...

Vrtejbenka

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

2. jun 2016 15:57

V včerajšnji oddaji so se sodniki pačili ob pljučih. Pred tekmovalca so postavili obaro iz pljuč in jima dali nalogo, da jih presenetijo z jedjo, ki vsebuje pljuča, ampak se jih ne okusi, no vsaj ne kot na način, kot je v obari.

Tekmovalca sta pripravila res lepe jedi in pozitivno presenetila žirijo, in to v 45 minutah

 

Ampak sem pa bila presenečena nad tem, da so se vsi trije žiranti tako zmrdovali nad pljuči kot ena najbolj nevšečnih jedi iz otroštva.

Sama se spomnim obare iz pljuč, ki jo je kuhala mami in vedno sem kr z užitkom prebirala koščke pljuč iz nje in še danes imam rada, če mi jo skuha. Obe znava pripraviti, da niso "radirka", kot imajo sloves, okus pa nama je prijeten.

 

Prej bi si mislila, da imajo ljudje več težav z vampi npr, kot pa s pljuči. Tudi kot neke žepke s pljuči sem že kuhala in mmmmm okusno.

NutellomAnka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. jun 2016 21:03

anka je napisal/a:
V včerajšnji oddaji so se sodniki pačili ob pljučih. Pred tekmovalca so postavili obaro iz pljuč in jima dali nalogo, da jih presenetijo z jedjo, ki vsebuje pljuča, ampak se jih ne okusi, no vsaj ne kot na način, kot je v obari.

Tekmovalca sta pripravila res lepe jedi in pozitivno presenetila žirijo, in to v 45 minutah

 

Ampak sem pa bila presenečena nad tem, da so se vsi trije žiranti tako zmrdovali nad pljuči kot ena najbolj nevšečnih jedi iz otroštva.

Sama se spomnim obare iz pljuč, ki jo je kuhala mami in vedno sem kr z užitkom prebirala koščke pljuč iz nje in še danes imam rada, če mi jo skuha. Obe znava pripraviti, da niso "radirka", kot imajo sloves, okus pa nama je prijeten.

 

Prej bi si mislila, da imajo ljudje več težav z vampi npr, kot pa s pljuči. Tudi kot neke žepke s pljuči sem že kuhala in mmmmm okusno.

NutellomAnka

Različno smo si. Vampe obožujem, pljuč v nobeni obliki in jedi videt ne morem. Stvar okusa.

mamamia

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12641

2. jun 2016 22:43

  • Različno smo si. Vampe obožujem, pljuč v nobeni obliki in jedi videt ne morem. Stvar okusa.

    mamamia

  Jaz isto, se pa spomnim, da jih je moja mami kuhala in jih nisem niti slučajno marala jesti, čeprav nisem zbirčna Metka, se spomnim, ko je prišel moj bodoči moz in videl, kako sem mešala po krozniku, vprašal kaj jem, probal in z veseljem pojedel, ampak takrat se verjetno ni hotel zameriti bodoči tašči

mopsika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti