Masterchef slovenija

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

11. apr 2015 18:54

Sama svojega favorita še nekako nimam...je pa nekaj dobrih kuharjev ..za tak šov pa moraš bit tudi dober improvizator.Je pa res, če se prijaviš na tak šov moraš od dneva, ko zveš da si sprejet do začetka oddaje samo kuhat, kuhat in študirat kulinariko... en tekomovalec je rekel, da je doma naredil kremšnite, ker se mu je zdelo, da bodo na programu..in so bile.Zgleda, da pri sladicah, ki jih oni določijo, dajo tudi recepturo...pri tujih oddajah tega nisem zasledila, ma najbrž je tako v konceptu.

Sodniki pač morajo igrat svojo vlogo...od strogih do malo manj zateženih...bile smo na tečajih v kulinarični hiši Jezeršek in kapo dol, kar smo želele zvedet, smo zvedele.Bomo še šle, čeprav za nas ni to blizu.

In ja Fasulas, sama sem dobila povabilo, predvidevam, da tudi ti pa še marsikdo od tukaj...toda k sreči imam službo (no sedaj končujem večmesečno bolovanje in grem kmalu delat.....jupiii) tako da časa ne bi bilo..ne rečem pa, da me ni zamikalo..če pa bi se prijavila in bila sprejeta, pa bi k tebi prišla na inštrukcije o kuhinji, azijski, ki je meni malo poznana.....če bi pa jaz izbirala med mehiško,francosko in italijansko kuhinjo, bi izbrala  italijansko...ma itak .

Všeč mi je da je na sporedu samo 2x na teden..to je čisto dovolj.Je pa zanimivo,vsaj meni, kako se vživiš in študiraš, kaj bi pa jaz skuhala, če bi bila pred takim kulinaričnim izzivom?...od zadnje naloge med prepelico, mozzarello in mehiško, bi mi prepelica delala težave..nikoli jo pekla...kaj pa drugi,ste že pekli prepelico?

Vrtejbenka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

11. apr 2015 19:10

Ne vem sicer, če so povsod enake, jaz jih delam prepelice 1x na leto, računaj tako rekoč 1 na osebo, pečena je na tik-tak. Sama sem jo na hitro zapekla na litoželezni ponvi, potem dala še za nekaj minut v vročo pečico. 

Piščanec kot piščanec, poleg sem ponudila kremasto polento in  na maslu popečene, če vedno hrustljave zelenjave. Poleg bi pasala tudi ne preveč  težka (smetanasta) omaka iz gob. Tele ni da bi polnil s težkim kruhovim ali mesnim nadevom. 

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 11. 2015 22:55

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. apr 2015 20:57

Vanja, pa saj vemo da je tortilja tortilja, okrogla in mehka, da se da zvijat. Tekmovalka je običajno  zvito ( podobno kot quesadillas) predstavila kot burrito, ki to ni bil (saj veš, kako je burrito zvit - od spodaj ravno malo navzgor, pa preklopit z leve in desne ...). 

Je pa res, da je pri nas v uporabi izraz tortilja za najbolj pogost način zavijanja, torej samo zrolano.

 

Glede Jezerška pa - prva liga. Bila tam večkrat, z več njihovimi mojstri v kuhinji (dva Jezerška, Ana Šušteršič in še kdo) in marsikaj koristnega in uporabnega odnesla. 

 

Glede našega MAsterchefa pa - komisija je zaenkrat kar v redu, stroga, včasih malce zaigrano stroga ali zviška kaj rečejo, ampak ko gledaš ameriško verzijo, vidimo, da so naši zelo prizanesljivi. Ali pa ta glavno še pride. 

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

11. apr 2015 22:55

@Vrtejbenka, zdi se mi, da si enkrat omenjala mašino za Sues Vide, tukajle je še en recept, ne vem, če ga ne bom sama pripravila (jedla sem ga že ), krompirja je pa zato tako malo, ker je količina masla:krompirja 1:2.  

https://www.youtube.com/watch?v=ZePZfA-rxDk

Še recept za pire, če slučajno koga zanima: http://www.chatelaine.com/recipes/mashed-potato-recipe/ 

 

Škoda, da ne morem gledat slovenske verzije Masterchefa. 

 

 P.S: Po temle receptu zgoraj moraš imeti vsaj 10 hodov, da greš od mize kolikor toliko sit. 

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 11. 2015 22:56

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. apr 2015 8:13

Zanimivo to o pireju (čeprav sem zelo skeptična do vseh recepto, ki se zančejoz  NAjboljši od vseh, The best ever itd). . PRi Jezerških sem slišala, da je najboljši pire iz pečenega krompirja (smo ga tudi delali), in bi se celo strinjala (kakorkoli obračamo, med kuho se krompir malo navzame vode oziroma vlage, med peko tega ni). Je nekoliko več dela, učinek pa odličen. Upoštevajoč seveda še kaj drugega.

 

mamamia

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

12. apr 2015 12:22

mamamia, ali pečeš cel krompir z olupkom?

branka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. apr 2015 12:42

Ja, z olupkom, na vrhu ga križno zarežem.

 

mamamia

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

12. apr 2015 20:48

Zato se ga kuha v vakuumu :D

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

12. apr 2015 20:57

bannanna je napisal/a:

Zato se ga kuha v vakuumu :D




Jaz sem enkrat improvizirala sous vide, dala olupljen in narezan krompir z maslom ter nekaj mleka v vrečko in ga kuhala v vodni kopeli, zagotovo pri previsoki temperaturi. Pire, ki je nastal iz tega, je bil odličen. :)

 

 

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti