Masterchef slovenija

baklavamoz  

član od: 10.2.2015

sporočila: 3

tema odprta - 10. feb 2015 19:17 | ogledi: 47.796 | odgovori: 275

Pozzdravljeni!

Kdo se mi bo pridružil na tem najzanimivejšem kuharskem tekmovanju? :)

baklavamoz

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

10. feb 2015 19:51

Saj kuham res zelo rada, vse ostalo kar pa pride še zraven ob utvarjanju oddaje me pa res ne zanima. Pa še redno službo imam in mi časovno  ne bi zneslo. 

Lp, Saša

Mir in dobro!

baklavamoz  

član od: 10.2.2015

sporočila: 3

11. feb 2015 7:24

Tvojo situacijo popolnoma razumem.

Sem pa vseeno mislil, da se bo na največjem kulinaričnem portalu v Sloveniji našel kdo, ki ima znanje, samozavest in željo, da postane prvi slovenski masterchef :)

baklavamoz

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. feb 2015 8:08

Kuhati z veseljem, nabirati izkušnje in znanje, se spoznati na kulinariko je eno, showi ala Masterchef pa nekaj povsem drugega. Samozavest imamo, ni pa nujno, da ob njej tudi željo po sodelovanju v takšnih oddajah. Nekatere si z zanimanjem ogledam, na hrvaških kanalih sem občasno katero pogledala, pa tisto 321 peci tudi, me pa sodelovanje ne zanima.

Ti pa kar pogumno, te morda preoznamo ...

mamamia

Zelda  

član od: 26.5.2008

sporočila: 66

3. apr 2015 10:25

Baklavamoz, a te gledamo v oddaji?

Zelda

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

3. apr 2015 13:19

Ja, problem je cas, zato pa pri skoraj vseh kandidatih piše : nezaposlen . In vsi so tam, da bi dobili denar oz.nagrado. ker tisti, ki je dober ima pač službo in v take avanture ne rine .

hedonist

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. apr 2015 8:20

Kdaj pa bo prva oddaja na tv? 

Občasno gledam oddajo 3-2-1 kuhaj, hvraška RTL. Je zanimivo. Meni predvsem to, kako si mi, amaterski kuharji, nekaj predstavljamo, in smo prepričani v svoje ideje in da so jedi super (ker jih pač domači radi jedo, kot smo jih vajeni prirpavljati - to razberem iz komentarjev udeležencev), potem te pa sodniki razsujejo. Enim je vseeno, eni jočejo, eni so jezni.

 

Je pa tak show priložnost, da dejansko vidiš, koliko je tvoja kreativnost v skladu s pričakovanji sodnikov, ki jim ne gre oporekati strokovnosti, predvsem pa je treba izpolniti pričakovanja glede na zadano nalogo. 

Bi bilo zanimivo sodelovati v taki oddaji, nič ne rečem. Še bolj zanimivo je pa opazovati.

 

Torej, kdaj je prvi masterchef na tv ekranih?

mamamia

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

4. apr 2015 8:49

mamamia, kolikor vem, je bila prva oddaja na sporedu v četrtek ob 20.uri, ponovitev pa je bila včeraj. Sicer je ne spremljam, ker se raje ukvarjam z našo novo članico

kača

the tina  

član od: 5.10.2013

sporočila: 302

4. apr 2015 10:18

mamamia, če se naslednje leto prijaviš, imaš vso mojo podporo :) Sicer ne spremljam reseničnostnih šovov, masterchef mi je pa ok, predvsem zato, ker je več govora o hrani kot o tekmovalcih. Poleg tega je zanimivo opazovati katere bolj ali manj nenavadne sestavine pašejo skupaj, ali pa tudi ne :) Prva oddaja ni nevem kaj. Gre bolj za predstavitev tekmovalcev, kuhanja pa je bolj malo. Naslednjič bo pomojem bolj zanimivo. 

the tina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. apr 2015 11:28

the tina, pestuj malčico (ali malčka) ob gledanju, pa imaš dve muhi na en mah. Sicer pa čestitke 

 

Sem si ogledala četrtkovo oddajo, zavrtela nazaj  danes in v miru pogledala. Na sporedu je sicer ob sredah in četrtkih zvečer.

Je nekako tako, kot sem pričakovala, tudi nekaj pozerstva pri sodnikih, kot smo vajeni v tujih šovih (seveda je vse po scenariju, in tako pač je, naj nam je všeč ali ne; licenca je licenca). 

Se je pa pokazalo, kaj pomenijo pričakovanja glede na to, kaj počnemo doma in kako to ocenijo drugi. Ena tekmovalka kar ni prišla k sebi, ker njena kombinacija za sodnike ni tisto, kar bi po nekih pravilih pričakovali, oziroma je v nasprotju z vsem, kar naj bi v kulinariki veljalo. A tako to je. Če se odločiš preizkusit svoje sposobnosti pred občinstvom, je treba vzeti v zakup tudi to, da vseh ne boš navdušil. 

 

 

Bomo videli, kako bo naprej, ko bo še več kuharije in bodo ocene vedno strožje. 

mamamia

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

4. apr 2015 20:49

Jaz sem pogledala prvi del, pa so se mi zdeli sodniki neki wannabe strogi in Ramseyi, predvsem sodnica, pa me je minilo. Mislim da dobim več izkušenj ko vas berem tu na kulinariki, kot pa pogledam tistih 30 min v eni uri, ker so na vsakih nekaj minut itak reklame. 

yulchi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti