Večerja valentinovo

murichej  

član od: 14.11.2012

sporočila: 3

tema odprta - 10. feb 2015 13:28 | ogledi: 6.652 | odgovori: 8

Pozdravljeni

 

Za Valentinovo hočem punci pripraviti večerjo in rabim nekaj nasvetov. Nisem nek kuharski ekspert, obvladam pa vse osnovne kuharske veščine. Rabil bi nekaj predlogov oz. da mi pomagate sestaviti meni. Premišljeval sem v tej smeri:

 

- Predjed ? tukaj nimam ideje

- Glavna jed: zavitki z lososom + holandska omaka

- Sladica: sladoled z vročimi borovnicami

 

Predlogi za izboljšanje? Gre to sploh skup? In pa kaj ponudit zraven za spit in kdaj?

 

Hvala in lp

murichej

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

10. feb 2015 14:07

Moja hči, ki je v fazi zaljubljenosti predlaga za predjed škampov koktail, za pijačo pa sladko vino ali penino. Glavna jed ji je super, sladica pa tudi, čeprav ima rajši jagode. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

murichej  

član od: 14.11.2012

sporočila: 3

10. feb 2015 14:28

Hvala za idejo, sliši se super, pa tudi enostavno in okusno.

 

Sprašujem se samo, če ni preveč morsko vse skup?

murichej

nxyz  

član od: 3.10.2014

sporočila: 140

10. feb 2015 15:10

Ko se sprašuješ, če ni preveč morsko, najbrž boš sam najbolje vedel kakšno hrano ima rada.

Nič ti ni treba komplicirati, glavno, da bo okusno.

nxyz

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

10. feb 2015 18:02

Holandska omaka zna biti težka z lososom, ki je že sam masten, drugače pa se mi zdi ok. Če te skrbi, da bo preveč morsko, naredi za predjed kaj drugega.

Vesnuska

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

10. feb 2015 19:21

Če ima rada morsko ji bo všeč - sploh škampov koktail pa na vrhu še kak popečen cel za dekoracijo. V soboto sem bila na glavni tržnici in je prodajalec eni gospe razlagal, da je najmanj masten kos ob hrbtišču- je tudi najtanjši. 

Jaz sem nazadnje jedla odlično holansko omako z dodatkom svežega koprca s popečenim lososom na žaru in sezamom- super lahko osvežilno ( je bilo dovolj kislo) le porcija pa prevelika. Tako, da pazi pri količini- raje manj kot več ....pa ne pozabi na dekoracijo kakšen list solate, rukole, motovilca, češnjevca...

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

samanty  

član od: 13.2.2015

sporočila: 14

13. feb 2015 13:21

:) jaz nameravam jutri zjutraj spečt ameriške palačinke (z javorjevim sirupom preko), za kosilo fuže s tartufi (tartufata), za večerjo pa nimam idej, verjetno bo kar kaj alkoholnega :) hkrati še praznujeva obletnico, tko da bova vse združila... v nedeljo pa bom za kosilo naredila piščančje prsi v smetanovi omaki in sirove štruklje.

samanty

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti