Puranji zrezki pečeni v pečici???

sandrak  

član od: 10.10.2002

sporočila: 302

tema odprta - 20. apr 2004 10:13 | ogledi: 25.491 | odgovori: 6

Ojla,

zopet mlada kuharica potrebuje pomoč .

Sita sem že paniranih zrezkov, pa še zgaga me peče po njih (sem noseča). Rada bi jih spekla v pečici ampak da bodo taki slastni in sočni in zelo dobro pečeni. Vendar pojma nimam kako bi to naredila, ker enkat sem nekaj poskušala pa so bili preveč zapečeni in trdi.

Zraven bi priložila mladi krompir (pečen v jeni) in solatko.

Ima kdo kako idejo?

Hvala za pomoč in lep pozdravček,

Sandra

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

20. apr 2004 10:37

Ne vem, zakaj hočeš puranje zrezke peči prav v pečici? Ti zrezki pridejo zelo suhi. Ali ni bolje, da jih pražiš v posodi na malo maščobe, s podlivanjem in na koncu bolj zapečeš na močnejšem ognju. Če pa že hočeš dati v pečico, ti priporočam, da zrezke, ko jih posoliš oziroma povegetaš, vsakega posebej zavij v rezino slanine in posloži med krompir. Peči v pečici – pokrito, drugače ti bodo suhi in slamnati. Dober tek!

sandrak  

član od: 10.10.2002

sporočila: 302

20. apr 2004 11:00

Ojla. No, pečica je bila le ena izmed možnosti. Mislila sem, če ima kdo izkušnje in kak nasvet, npr. ali jih lahko pečem v zaprti posodi (npr. jeni), itd... Z veseljem jih spražim na olju, samo tudi ta varianta mi ni najbolje uspela, so bili suhi in zapečeni . Aja in s čim jih pa podlivam? lp sandra

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

20. apr 2004 11:30

Zrezke peči na malo maščobe, sproti podlivaj ali z juho ali z vodo; lahko pa iz kakšne vrečke, npr. gobova juha, vzameš eno žličko, zašprudlaš z malo vode in s tem podlivaš. V tem primeru moraš zrezke malo manj posoliti. Drugič pa poskušaj dodati šampinjončke, podlij pa s sladko smetano. Potem pa dodaš kakšno zelenjavo, npr. por, drugič mešano zelenjavo. Zrezke poliješ s kakšno kitajsko omako, naj odstojijo v tem en čas, in jih spražiš. Zrezke na rahlo potolci, gor daj rezino sira in rezino slanine in lepo zavij v rulado. Spni z zobotrebcem in na enak način praži na malo maščobe, s podlivanjem. Poskušaj, vaja dela mojstra! Pozdravček!

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

20. apr 2004 11:41

Puranji zrezki so meni najboljši v omaki. Zrezke popečem, dodam česem in vse skupaj dušim. Na koncu se lahko doda smetano, moko... Aja: prvič podlijem z belim vinom, naprej pa z vodo, ker okusa po vinu ne maram. ( če podlijem na začetku izboljša hrano, se ga pa ne čuti) Zadnjič sem v bazi našla recept za zrezke v gorčični ( ali senfovi) omaki. So bili tudi fantastični, če te seveda ne moti okus po senfu. Če greš na recepte mesnih jedi, boš našla cel kup receptov za purana oz. piščanca ( saj priprava je v bistvu ista). Suzana

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

21. apr 2004 16:06

za peko v pečici bi priporoču da vzameš cel konc purana al pa piščanca... mal travc gor pa sol pa popr pa krompir kar v isto posodo... supr rata Drejček

sandrak  

član od: 10.10.2002

sporočila: 302

22. apr 2004 12:56

Ojla, poizkusila drejčkov recept ampak z zrezki in malo slanine kot je predlagala Dragička, noro dobro! Hvala! lp Sandra

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti