Lchf dieta

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

17. feb 2017 12:34

To je prava stvar. Jaz že več kot deset let ne kupujem več nobenih sokov, kalorijskih bomb v obliki mehurčkastih pijač, razen Radenske, pijem grenko kavo, grenek čaj. A vseeno nisem vitka jelka. Moj greh je kruh, ki se mu ne morem odreči oz. zelo težko, rada imam vse iz moke, krompir, premalo gibanja, sprehodi so premalo. A vseeno nekako vozim, da ne presežem magične meje, preko katere pa ne bom šla nikoli. Je pa pozimi najteže vzdrževati težo, vsaka zima prida par kilc, potem pa je odvisno ali jim pustiš, da ostanejo ali morajo oditi. 

 

naor

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

17. feb 2017 14:00

Uf, Naor, jaz se zdaj trudim oddelati tistih par kilc od vsake od zanjih nekaj zim, ki so obvisele na znanih mestih. Saj vem, da tega ne bo naredil nihče namesto mene, ampak je vseeno treba malo pojamrat. Zaenkrat izvajam ŽPMMMV, bomo videli, kaj bo pokazala pomlad, ker v moje najljubše kopalke taka res ne morem, počitnice so že vplačane, tako da...

Sonja

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

17. feb 2017 14:01

Ja Naor, pijače so skrite kalorije, tudi če piše 100 % sok, se je treba zavedati, da je bolj kot hrana kot pijača. Ja kruh in krompir so šibka točka mojega moža in bi tudi on lahko kako kilco izgubil. Smo se že pogovarjali, da bomo letos malo več v hribe hodili.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

17. feb 2017 14:28

Limnol, a bi ti prevedla tale ŽVMMMP? 

 

Vanja

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

17. feb 2017 14:45

limnol je napisal/a:

 Zaenkrat izvajam ŽPMMMV, bomo videli, kaj bo pokazala pomlad...

Sonja

 Ženska, prosim, malo manj meči vase? 

lp

mzm

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

17. feb 2017 14:55

mišzmoke je napisal/a:
limnol je napisal/a:

 Zaenkrat izvajam ŽPMMMV, bomo videli, kaj bo pokazala pomlad...

Sonja

 Ženska, prosim, malo manj meči vase? 

lp

mzm

 

 

 

Vanja

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

17. feb 2017 16:23

Po mojem je pa "žri pol manj, migaj mnogo več..."

 

lp, proxima

 

p.s. po mojem gre lahko ob ustreznem MMV P na 1/4, ni treba, da je 1/2...

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

17. feb 2017 16:52

Well....pri meni se je vse obrnilo na glavo...jem več in migam veliko manj. Nič več triatlončkov. Kalorično pojem več, kot prej, ob exstremnem miganju mi pa teža ponori na navzgor in se je zato izogibam. 

Sladkorja, ki se skriva pod raznoraznimi imeni od agave do medu in več, sploh nič ne konzumiram, prav tako ne žitaric, ne jajc, ne mleka in mlečnih izelkov, kave , nič tiste "hudourniške" zelenjave ([sarcazem, da me ne bo katera po piskru], spet ne vem kako se reče tisti skupini, v katero spadajo krompir, paprike, paradižnik). Pojem pa dejansko več OH kot kdaj prej (sladek krompir, zelene banane (plantains), juca (casava) in zimske buče). Slanina je moja postala stalnica, kupim že popečeno, in letos sem je pojedla več, kot v prej v celem življenju skupaj.

Glej ga zlomka, moj že tako super nizek holesterol (4,2 po evropski lestvici, mi je padel pod 4. Moja zdravnica je spet potrdila, da sta sladkor in žitarice  največji sovražnik holesterola, diabetisa in debelosti. Nisem pa na LCHF, niti približno. Moj zajtrk je kot večerja. Priznam, trajalo je eno leto, da sem se navadila jesti zajtrk, potem sem morala prenehati z jajci, jogurti ipd., in preiti na meso, zelenjavo in sladek krompir. KOnzumirano hrano sem dejansko vnašala v MyFitnessPal, ker bi brez tega pojedla pol toliko, kolikor moram. Vse za zdravje.  

Vanja

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

17. feb 2017 17:07

Brez krompirja zlahka preživim, brez čilija, sladke paprike, paradižnika in jajčevcev pa ne vem, če bi lahko (še česen, čebulo in por naj dajo na seznam prepovedanih živil, pa si ovijem okrog sebe rjuhco in dekco in se lepo peš odpravim na Žale).

S čim so se ti pa razhudniki tako zamerili, menda ne samo po imenu?

 

lp, proxima

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

17. feb 2017 17:22

Razhudniki so, ja...Celo štalo mi naredijo, od lažjih prebavnih motenj, do tega, da mi gre teža čez noč gor za kilo, kilo in pol (brez heca, zdaj opazujem, kaj se dogaja). Težave s težo, vem, da je samo nabiranje vode, mi naredijo tudi cukiniji, soja v vseh oblikah in kava, čeprav sednje nima nobenih kalorij. Jajca mi naredijo samo prebavne motnje, TMI, če se razpišem. Od hrane blazno pogrešam paprike vseh sort, paradižnik in  jogurt, ko pa pomislim na moj priljubljeni spin in zadnje čase tudi tekanje, mi gre kar na jok. Tik preden se je vse obrnilo na glavo, sem se strenirala, da sem tekla v povprečju 9:10 minut na miljo (1,6km), kar je kar lep dosežek za netekača mojih let. Tole ni pritoževanje, da ne bi kdo mislil. Krasno se počutim.  

Pozabila sem o fižolih v zrnu kako napisati: Od kar pomnim, sem se vsako jutro po tem, ko smo jedli fižol ali grah, neodvisno od priprave, zbudila z zatečenimi prsti, zabuhla v obraz in imela še malo hujše težave, če sem pojedla več, kot bi smela. Tole slednje je spet TMI. Lani mi je bilo potem lepo razloženo, da je to pač reakcija telesa, da mu fižol ne paše. Fižol je bil jasno na seznamu sesavin, ki sem jih morala takoj črtat z jedilnika.

 

Vanja

 

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 17. 2017 17:39

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti