Lchf dieta

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

12. jan 2016 15:08

Zanimiv? Osnov zdrave prehrane so nas učili že v osnovni šoli pri gospodinjstvu - a takrat se ti pa to isto ni zdelo zanimivo?

Sonja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

13. jan 2016 16:08

Pa ne velja samo za prehrano......

Sonja

violeta 2013  

član od: 15.11.2013

sporočila: 16

26. feb 2016 8:51

Pozdrav vsem skupaj! Imam na fb skupino s tovrstno prehrano,delimo recepte,izkusnje,nasvete,prirejamo druzenje. Ce koga zanima,pisite zs. L.p 

violeta 2013

Vesna555  

član od: 19.1.2012

sporočila: 56

17. feb 2017 5:25

Itak. Poskusila, zbolela kot že 15 let ne. In to po enem tednu te kot LCHF diete. Ogabno. Za zajtrk že jajca z ocirki in špeh zravn. Pa seveda nič kruha. Pol k pa nič (itak da ne) shujšaš, te pa napizdijo (forum na FB) da premal maščobe poješ. Za bruhat. S tem da nisem debela, 2 kg sem se zredila preko zime in sem mislila wweaauuuu kaj bom takoj shujšala. Ahhha, moj dr. je dol padel ko je slišal za to bedarijo. Tko da, kot punce tu pravijo; manj žri. Ti Marlon Brando al kaj si že ža pa tudi ne pametuj.

Vesna555

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

17. feb 2017 9:51

Vesna, točno tako. Ni je boljše diete kot je urejena prehrana in malo discipline. Res je, da nismo vsi enaki, ampak povprečen Zemljan pa lahko vozi z normalnim prehranjevanjem in normalnim gibanjem. Za tisto malo več, ko res ne sme biti niti malo maščobe, ja, se strinjam. Takrat pa je treba več vložiti v vadbo in še bolj premišljeno jesti. A drastične dite, pa kakor se že imenujejo, hvala lepa.

 

naor

ann  

član od: 15.2.2007

sporočila: 343

17. feb 2017 10:27

Poznam punco, ki je s to dieto shujšala za kar nekaj konf.številk (24 let). Ker jo vsak dan vidim, jo večkrat vprašam, kako je. Pravi, da se odlično počuti, je polna energije. Zanimivo, ima pa polno mozoljev po obrazu, izredno nečisto kožo, kot kaka pubertetnica.

Moj notranji glas mi pravi, da ta dieta ni dobra, jaz se ne bi odločila zanjo.

ann

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

17. feb 2017 10:57

 

Moja hči se je z novim letom odločila, da ob redni dnevni telovadbi izgubi vsaj nekaj odvečnih kg. Iz jedilnika je črtala ogljikove hidrate v veliki meri in vse sladke jedi in pijače. Rezultat pa mesecu in pol je 3 kg manj in je zelo zadovoljna in motivirana. Pije samo vodo. 

Tudi jaz imam željo zmanjšati ene par zimskih kg pridobljenih s pregrehi v gostilnah, kjer so porcije itak prevelike, pa domače klobase in ocvirki, brez katerih pozimi ne gre. Začela sem z sadjem in jogurti za zajtrk ter semeni in se počutim dosti bolje. Tudi telovaditi sem začela. Za kosilo največkrat izpustim ogljikove hidrate in pojem juho brez zakuhe, le meso ali ribo in veliko solate. Komaj pa čakam na pomlad in veliko gibanja v naravi. Popijem pa veliko vode. 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti