Zmrzovanje zelenjave

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

31. jan 2015 21:05

Predvsem kupi najcenejše.....in visoke kvalitete.....

Lisa

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

31. jan 2015 22:23

Elaphus , naloži jih v zmrzovalnik pa bo  mislim pomaranče. moraš pa kupit poceni in kvalitetne kot pravi Lisa



Milži

Sporočilo je spremenil(a) Milži dne 31. 2015 22:24

flekica  

član od: 31.10.2014

sporočila: 75

31. jan 2015 22:34

Ful smešno, za v vrtec. Niste nič koristni.

Ana

Nomen  

član od: 13.3.2012

sporočila: 135

31. jan 2015 22:46

Mi imamo domače limone in mandarine (oboje bio). Ker jih ne uspemo sproti porabiti, jih veliko podarimo, nekaj pa jih tudi zamrznemo - samo umijemo in zamrznemo polovičke. Potem uporabljamo sok in lupinico, vendar oboje samo za kuhanje, peko peciv ipd.

Nomen

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

31. jan 2015 23:11

Zelje skuhaj, odcedi in zamrzni. Sicer pa se meni zelje tudi kar dolgo obdrži v hladni kleti tako, da glavo zelja očistim vseh poškodovanih listov (raje zavrzi kakšen list preveč kot premalo), ga zavijem v papirnato kuhinjsko brisačo in dam v polivinilasto vrečko. Tako hranim tudi npr. samo kos zelnjnate glave v hladnilniku, če sem jo prej delno porabila.

Na enak način zavito v papirnato kuhinjsko brisačo in nato v vrečko dam tudi gomolj kolerabe ali zelene, pa korenček in por. Seveda mora biti zelenjava preden jo zavijem suha in nikjer nagnita. Koleraba, zelena in korenček se na tak način ohrani v hladilniku tudi cel mesec ali še dlje. Po mojih izkušnjah tako ne nastaja kondenz v vrečki   in to potem povzroči gnitje. Zelenjava pa se tudi minimalno ouši in je dolgo časa sveža.  In še to - korenčke in por hranim v takšnem položaju na vratih hladilnika, kot bi rastel v zemlji - menda to tudi pripomore, da se tovrstna zelenjava dlje časa ohrani.

Kislo zelje ali repo pa jaz rajši naložim v kozarce, malo potlačim, po potrebi zalijem s slano vodo (če je zelnice premalo, zaprem kozarce in pasteriziram. Kozarce kislega zelja hranim v hladni kleti in zdrži res dolgo, pa še skrinja ne smrdi po kislem zelju in repi.

Sodelavka kupi limone, ko so v akciji in poceni, jih stisne in sok nalije v posodice za led ali pa vrečke za led ter zamrzne. Te ledene kocke limoninega soka nato uporablja kot sveže stisnjen limonin sok.

tedyka

flekica  

član od: 31.10.2014

sporočila: 75

31. jan 2015 23:15

Hvala tedyka. Glede Limone je pa super. Meni je všeč limonada.

Ana

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

31. jan 2015 23:41

Tedyka, reci sodelavki, da kadar stisne sok, naj polovičke že ožetih limon tudi zamrzne...ko potrebuje limonino lupinico pri peki peciva, ali za omake, prelive....naj kar zamrznjeno polovička limone nariba.

Vrtejbenka

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12638

31. jan 2015 23:57

   Se strinjam, Vrtejbenka,  tako delam tudi jaz z ožetimi limonami.   Pa še kako prav pridejo,  kadar jih rabiš,   pa nimaš pri roki svežih,  pa še ribajo se zmrznjene zelo lepo. 

mopsika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. feb 2015 8:25

Sama ravnam podbno kot tedyka, le da zelenjave ne dam v vrečko, ker hitreje gnije, ampak zgolj zavijem v papirnato brisačo. Ali še bolje, v platneno krpo. 

Zelja in sadja pa ne zamrzujem. 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti