Grelnik vode

svenska  

član od: 7.11.2008

sporočila: 337

29. jan 2015 14:34

 hvala vsem- Veliko uporabnih informacij. Zaenkrat vem da nocem takega s plasticnim ohisjem in da bom za naslednjega definitivno placala manj kot za Gorenjevega. Moj stari ata je vedno govoril "Ce ne vem kaj je dobro, vem kaj je drago" ..... kar pa tokrat ni drzalo.

svenska

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

29. jan 2015 14:50

Imela sem Boschovega cca 10 let, potem je začel pri strani nekoliko puščati vodo in sem ga zavrgla. Zdaj imam znamko ECG (karkoli že to pomeni), kupljenega za zelo majhen denar v Harvey Normanu. Zadovoljna. Čistim s kisom. Se obnese.

pirnica

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

29. jan 2015 18:16

Imam Catler znamko, je cel inox, ker vrele vode iz  plastičnega ohišja nočem.

Če pa lahko od katere dobiš mercatorjeve nalepke, imajo podobnega, v dveh velikostih, sodelavka je zelo zadovoljna, pa mnogo cenejši je od mojega. Na spodnji povezavi si ga lahko ogledaš.

 

http://www.mercator.si/si/akcije/program-zvestobe-re

zoja2

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

29. jan 2015 19:45

Jaz sem imela grelnik vode 10 let , vedno sem ga čistila s kisom, zavrela vodo in kis malo počakala odlila, pa še splaknila  s toplo vodo. Prejšni teden se je pokvaril ,danes kupila novega v akciji (Šparu).

Milži

f0rk  

član od: 3.11.2011

sporočila: 68

29. jan 2015 23:11

Mi smo imeli plastičnega boshovega pa mi je padel na tla in se je polomil gumb za vklop in izklop. Sedaj imamo pa kakšno leto Rusel Hobbs, takega kot je imel najboljši sosed v ponudbi za nalepke. Mi je žal, da nisem izbrala istega, prejšnji je bil hitrejši in tudi vodni kamen se je manj nalagal. je bil pa plastičen, ta je pa inox.

f0rk

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

30. jan 2015 7:20

Glede potrebnega casa za zavreti vodo - zagotovo najhitreje zavre na indukcijski plosci. Odkar jo  imam, grelca za vodo nimam. poraba elektrike mora biti pa boost funkciji stedilnika pa kar visja. Boljse mi je pri gretju vode na stedilniku to, da filtre za caj, ki ga spijem veliko in ne le po skodelicah, vrzem direktno v cajnik, pri grelcu pa je potrebno imeti dodatnega

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

30. jan 2015 10:05

Jaz imam Philipsa že 5 let. Za enkrat dela tako kot mora.

Lopatka

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

3. feb 2015 17:58

Bannanna, da zavremo liter vode, vedno potrebujemo enako količino energije (pri istem zračnem tlaku) ne glede na grelnik. Energija je zmnožek vložene moči in časa. Pri večji vloženi moči, na primer pri boost funkciji indukcijskega štedilnika, je potreben krajši čas, da voda zavre, a vložena energija ostaja ista. Zato zavretje vode na indukcijskem štedilniku ni nič dražje kot na katerem koli drugem grelcu ali z grelnikom vode, le hitrejše je. Tu bi sicer lahko še filozofirali o izkoristku ipd., a osnova ostaja ista.

Dobronamerno.

lp

booris

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti