Grelnik vode

leny  

član od: 9.2.2008

sporočila: 335

28. jan 2015 10:16

Tudi jaz očistim s citronko in se lepo sveti.

leny

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

28. jan 2015 10:59

Ja, citronka ne smrdi, res je.  Zato sem pa jaz enkrat  v službi vsem skuhala "okisan čaj in okisano  kavo" . Je kolegica prejšnji večer  ob odhodu notri nalila vodo in dala citronko pa nič listka gor pustila.  Ker se je večkrat zgodilo, da je prvi, ki je prišel v službo, že nalil vodo, sem jo samo še  zavrela in pripravila: za ene čaj, za druge kavo.       Ampak, me je izučilo, od takrat skrbim, da vodo vedno nalijem sama, tudi doma. 

Cila

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

28. jan 2015 11:55

ahahaha, enako, se spomnim prigode iz moje prejšnje službe, ko je sodelavka pogrela vodo v grelniku, skuhala kavo, pa še vonjala je, da je nek hud vonj šel v nos, pa je vseeno skuhala in postregla, no smo tud me zavonjale, dodatek mleka v kavi pa je v sekundi nastal v njej kot skuta, hahaha

ampak smešno, notri je bil kis za vlaganje, ki ji je moral oddati močno aromo pod nosom, ampak ona je kar naprej kuhala kavo

Po večini sem vedno bila jaz tista, ki čisti grelnik vode, druge se niso tega pritaknile, no takrat se je tega lotila druga in ni pustila listka na grelniku, tako kot sem ga puščala jaz.

 

Meni kis nikoli ne pusti vonja v grelniku. operem ga, prvo vodo zavrem in odlijem, potem pa normalno naprej grejem vodo z njim.

anka

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

28. jan 2015 20:54

 

Vroča voda + alkoholni kis in pustim da se ohladi ter malo z gobico po robovih in grelnik je kot nov. Sicer pa je to eden izmed gospodinjskih aparatov, katerega nakup se mi je zdel dokler ga sama nisem imela totalno zgrešen, je pa sedaj nepogrešljiv in v uporabi včasih tudi večkrat dnevno.

tedyka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

28. jan 2015 21:18

anka je napisal/a:

Meni kis nikoli ne pusti vonja v grelniku. operem ga, prvo vodo zavrem in odlijem, potem pa normalno naprej grejem vodo z njim.

Imam enake izkušnje.

rimljanka

svenska  

član od: 7.11.2008

sporočila: 337

28. jan 2015 23:12

 Nam je pa danes ponovno odpovedal Gorenjev keramični kuhalnik in kar ne morem verjeti. Pri prvem je odpovedal grelec po slabem letu uporabe, drugega nadomestnega smo dobili ker je še veljala garancija in danes po slabe pol leta uporabe spet ista zgodba. Čistila sem redno s kisom ali sodo bikarbono, uporabljala pa nič več kot pa običajno gospodinjstvo to ponavadi zahteva , predvsem za kuhanje čaja ali kave.

Še bolj pa mi je żal, da sem Tefalov grelnik vode, ki je bil pred tem v uporabi več kot 10 let, še delujočega in brezhibnega podarila naprej.

Pa tako sem bila navdušena nad temi keramičnimi grelniki domače proizvodnje.... 

Ker sem od danes naprej na lovu za novim kuhalnikom, me zanima katere znamke uporabljate in kakšna priporočila bi imeli? Hvala.

 



svenska

Sporočilo je spremenil(a) svenska dne 28. 2015 23:16

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

29. jan 2015 6:06

Pred tem sem imela grelnik vode kupljen v Lidlu za dobrih 10 € in je odlično in zelo hitro grel vodo kar nekaj let, sedaj pa uporabljan že kakšni 2 leti grelnik vode, ki sem ga dobila v nagradni igri Droginih čajev in niti znamke ne vem, pa tudi greje vodo kar solidno hitro, ne pa tako kot prvi. Vmes sem za darilo kupila mami grelnik vode za katerega sem odštela kar  nekaj pa zelo počasi greje - kolikor se spomnim je Tefalov. Tako da ti pravzaprav ne znam svetovati - definitivno pa bi sama kupila najbrž spet grelnik vode v Lidlu ali Hoferju, ne da bi zanj zapravila preveč.

tedyka

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

29. jan 2015 8:29

Moj grelnik vode je zdržal dobri dve leti, kupila sem ga za 20€ v Müllerju. Zdej pa crknil, ne vem, kaj mu je, ne bom ga nosila na popravilo, bo to več stalo, kot pa nov.

Tako da se bom tud jaz enkrat mogla odločit za nakup novega, samo ne mislim dat celo premoženje zanj.

 

v DM-u se dobijo tudi neke vrečke, napolnjene s čistilom za grelce vode. Učinkovit bojda je, ampak jaz se izognem kemiji in uporabljam kar kis, pa sem zadovoljna s tem.

anka

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

29. jan 2015 13:27

Jaz uporabljam Philipsovega, ki sem ga leta 2005 kupil v okviru Merkurjeve akcije Študent naj je. Vmes mi je enkrat odpovedalo stikalo, ampak sem ga razstavil in popravil (bil je le kratek stik), od takrat dela BP.

Znamka niti ni važna, vse kar je dražje od 20€, je metanje denarja stran. Zame je najbolj pomembno, da ima grelno dno, in ne grelne kače, hitrost gretja pa je odvisna od tega, kako močan je; več ko ima vatov moči, prej bo voda segreta, podatek se nahaja v tehnični specifikaciji na nalepki.

Drejček

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti