Pustni krofi

Pony  

član od: 5.5.2013

sporočila: 6

tema odprta - 27. jan 2015 8:24 | ogledi: 4.867 | odgovori: 7

Pozdravljeni,

 

za pust bi rada naredila krofe, ampak se tega ''podviga'' nisem še nikoli lotila.

Nekako mi je padu v oči ta recept http://www.kulinarika.net/recepti/4670/sladice/pustni-k

Mi lahko kdo svetuje na kaj moram biti najbolj previdna pri krofih, da mi uspejo?

In ko jih dam vzhajat, jih je potrebno pokriti ali ne? Hvala za odgovore.

Pony

emažana  

član od: 11.6.2012

sporočila: 282

27. jan 2015 8:47

Zdravo...

 

jaz jih vedno pokrijem in pustim da vzhajajo pol ure..ko je olje dovolj vroče  (probaš z kuhalnico če grejo mehurčki po njej je dovolj vroče) jih počasi polagaš z drugo stranjo kakor so vzhajali in pustiš pokrite z pokrovko 2-3minute...jih obrneš in spet pustiš da so dovolj pečeni..samo prvič uporabiš pokrovko...upam da sem bila razločna ;)) lp

Teja

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

27. jan 2015 10:23

Pony je napisal/a:

Pozdravljeni,

Mi lahko kdo svetuje na kaj moram biti najbolj previdna pri krofih, da mi uspejo?

In ko jih dam vzhajat, jih je potrebno pokriti ali ne? Hvala za odgovore. 

Pony

- točno se drži napisanih količin, predvsem razmerja tekočina:moka

- med vzhajanjem jih  vedno pokrijem

- slišala sem že za opažanja, da na ultrapasu ali granitu kvašeno testo ne vzhaja lepo. V takem primeru se podloži debelejši prt ali več plasti tanjšega 

- važna je tudi prava temperatura olja pri cvrenju - okoli 160 °C, oz. ko se ob leseni kuhalnici pričnejo dvigati mehurčki v večji količini.  Ob premajhni temperaturi se krofi preveč napijejo olja pa tudi čas cvrenja je daljši. Ob preveliki vročini so zunaj zažgani, znotraj pa napol surovi.

Naj ti dobro uspejo!

 

 

 



Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 27. 2015 10:24

hribovc61  

član od: 14.10.2013

sporočila: 2057

27. jan 2015 10:46

Cila ima prav.

Drži se navodil, ne hajaj krofov na hladni podlagi in za cvretje jaz uporabljam fritezo, ker imam stalno temperaturo 160 st.C.

hribovc61

silvija65  

član od: 30.1.2011

sporočila: 50

27. jan 2015 11:18

Jaz že tudi dve leti delam po receptu kot TP_Kuhar. Odločen recept, vedno mi ratajo.

 

silvija65

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

27. jan 2015 12:19

Pozdravljeni, jaz sem lani prvič v življenju delala krofe po tem receptu:

http://www.kulinarika.net/recepti/12210/sladice/najleps

Prvič so mi uspeli, res pa je,da sem delala čisto  po receptu, upoštevala pa vsa navodila, kot so jih napisali predhodniki. Če se držiš navodil , sigurno uspejo, mislim, da jih bom ta teden pekla, da bom naredila "štih probo", pred pustom. Delala pa jih bom po zgornjem receptu, ker je res super.


mopsika

Sporočilo je spremenil(a) mopsika dne 27. 2015 12:21

mladikica88  

član od: 21.10.2014

sporočila: 61

27. jan 2015 16:02

Pony, jaz sem lani prvič naredila po tem receptu kot ti misliš delat in so mi ratali brez problema. Samo navodil se drži tako kot piše pa bo ratalo:) Sem jih vzhajala pokrite, vmes jih obrnila tako da so vzhajali približno 2x po 15 minut.

mladikica88

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti