Kdo je kdo v vašem gospodinjstvu?

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

1. okt 2004 23:45

Komaj danes sem našla to rubriko in me zanima, če je še sploh aktualna, ker se od aprila do danes ni nič dogajalo. LP! Mojca mojca roškar

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

2. okt 2004 17:11

Pa jo naredimo spet aktualno. Skratka, pri gospodinjstvu sem jaz glavna, vedno bolj pa mi pomaga 9-letna hčerka. Kadar je sila in povzdignem glas, pa se zmakne tudi mož. Mlajši sin (4 leta) bi zelo rad sesal in pometal, ampak za zdaj naredi več škode kot koristi.

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

3. okt 2004 15:16

rezultati: sicer malo z zamudo, ampak vseeno: 1. tista debata o t.i. sužnjelastništvu in podobnem ne paše tukaj not, vsaj ne tako obsežna, zato sem jo preprosto preskočil, mi je pa vzelo kar nekaj časa za sortiranje. 2. po izjavah sodeč v skupnih gospodinjstvih sodeluje vedno več parov, zakoncev, itd. otroke se ponavadi počasi začne uvajati zraven, čeprav ne kot nadomestilo. Ne pa vsi, nad čemer sem razočaran, da še vedno obstajajo tipi, ki ne blagovolijo premakniti svoje riti za dobrobit skupnega gospodinjstva; spoštovani gospodje, če ženske lahko hodijo v službo in prispevajo v skupni proračun, se Zemlja ne bo začela vrteti v drugo smer, če boste dodali svoj prispevek h gospodinjskim dejavnostim. Pa še nekaj: kakršen kol takšen klin, kakršen fotr takšen sin. 3. še vedno je zaslediti podatek, da je pri marsikom, ki živi v hiši, ženska zadolžena za notranjost, moški pa za okolico hiške. osebno ne maram prat avta, čeprov sem tip. pa kosit na roko tud ne znam, zato to po potrebi naredi punca. pri vseh današnjih pripomočkih, ki olajšajo delo zunaj hiše, se delo lahko tudi prerazporedi. vse zgoraj našteto postane brezpredmetno, če je sklenjen kompromis, s katerim so zadovoljni in se strinjajo vsi udeleženi. poudarek je na vsi. Lep pozdrav Andrej

neznan uporabnik

5. nov 2004 15:32

Kuham si sam, in sicer zaradi treningov imam posebno prehrano, tako da sam najbolje vem kdaj kaj/koliko in tako naprej.Lp goblin18

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. dec 2004 19:09

Malo pozno, pa vseeno. zaradi moje službe je precejšenj del dnevnih opravil prevzel mož, a predvsem pri razvažanju otrok. Kuhanjo drugi - tri babice, vsak dan v tednu ena, dvakrat na teden pride ena gospa (pri nas je namreč treba kuhati za deset ljudi). Ob koncu tedna je kuhalnica moja, hči (17 let) je zadolžena za likanje (kolikor ne zmore moja mama) in sprotno čiščenje ter pranje perila, sin (19 let) je za fizična dela okoli hiše (skupaj z možem, tako kot je njuna skrb naš ljubi pes). enkrat na teden plačam gospo, da počisti stanovanje. Je pa bilo včasih tako, da je sestra rekla mojemu možu, ko je zaradi moje odstotnosti večino gospodinjskih del opravil kar sam: Samo menstruacija ti še manjka, pa si prava gospodinja... sicer pa se vse sproti zmenimo in nikoli si nismo med seboj odrekli pomoči. mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti