Kdo je kdo v vašem gospodinjstvu?

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

21. apr 2004 10:03

preberite moje prvo sporočilo na 4. strani, ne moj odgovor na dragičko, ki je namigovala da so mame lahko sužnje, tisto je seveda zelo radikalno. d. je razumela poanto trdim, da otrok ni zato v hiši, da gre v klet ali v trgovino po ALKOHOL, ki ga sam seveda ne pije, da se bodo z njim zabavali neki starci, ki so tisti trenutek preleni, da bi si svojo rit sami porihtali. on od tega nima nič. ali pa da pere novi svetleči nesramno drag avto, ki je kaprica njegovega očeta. "ker sem jaz tako rekel, ti moraš pa ubogat..." brez realne razlage? noa, ti očitno znaš usmerjati in obrazložiti, velika večina ljudi pa ne. tudi moja mama ni. (mimogrede, kaj misliš z narobe obrnjenimi nogavicami, dragička? jaz vse perem narobe obrnjeno, a ni tako bolje?) a, seveda pa je smiselno da se vključi cela družina v zadeve ki zadevajo vse. recimo da olupijo in skuhajo krompir in otrebijo solato, ko pridejo iz šole, da bo kosilo prej... to bi mi bilo kot otroku popolnoma sprejemljivo, samo kaj, ko smo jedli v šoli. jasno, da se z vami čisto strinjam, vcibej, noa in suzanar. očitno vam to lepo uspeva in idelano bi si tako predstavljal tudi jaz. samo potem pa bereš (na tem forumu!), kako je ena skuhala to in to zdravo zadevo, pa hotela experimetirat v tej in oni smeri, pa se njeni samo zmrdujejo... joj, kako me to pogreje. ali si neumna ali kaj? kaj se sploh trudiš, če se samo usedejo in čakajo, kaj bo. pa kaj se imajo za zmrdovati? naj naredijo sami bolje ali pa naj bodo hvaležni, da jim nekdo kuha. če bi pa raje jedli stvari kot so v piceriji, pa naj grejo v picerijo, ti si pa vzami več časa zase. skupaj pa delajte potem to, kar vas vse veseli Sporočilo je spremenil(a) malan dne 21. apr 2004 10:08:39

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

21. apr 2004 10:36

Malan, saj se razumemo. Vidim, da gledaš v pravo smer, verjetno te nismo dobro razumeli. Kar se tiče alkohola se popolnoma strinjam. Naj ti povem zgodbo iz mojega otroštva, ko me je oče poslal v trgovino po pivo, morala sem vedeti, da mora biti ZELENA flaška. Še danes mi ni jasno zakaj? Pa glede pranja avtomobila... Oče je bil poklicni gasilec in smo živel v gasilskem domu; dostikrat sem morala prati avto in to tisti ogromen - gasilski. Obula sem njegove gumijaste škornje, ki so mi segale čisto do riti in sem pač oprala (no, običajno sem dobila denar za kino). Ali pa, ko me je poslal v garažo... "Pojdi v garažo, na hoblpank po cvikcange in jih prinesi..." Halo!... Nisem imela pojima kaj je "hoblpank", še manj pa, kaj so "cvikcange". Glede narobe obrnjenih nogavic, ne vem ali je prav ali ne, ampak pri meni morajo biti na pravi strani. Pa tudi žepi v hlačah morajo biti prazni... Pozdravček!

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

21. apr 2004 13:19

O.K., no Malan, pa te res nismo čisto dobro razumeli! Kar se alkohola tiče se tudi jaz strijam s teboj in kar se tiče pranja "takega" avtomobila tudi! Priznam da sem se vedno počutila zelo slabo, ko sem morala v trgovini, kot otrok, kupit cigarete za mami in očija. Filter 57...brhhhh! Lepo da smo razčistili! Lep dnevček vsem skupaj! Pa pa

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

21. apr 2004 20:44

Seveda se popolnoma strinjam, da ne izrabljaš otrok in od njih pričakuješ, da ti prinesejo nekaj ker se tebi ne da ali pa hočeš pred drugimi pokazat " kdo ima doma komando ". Pa naj bo v kleti alkohol ali domač kompot. Vem pa, da sem morala sama zelo dosti delati v otrištvu. Ni se mi vedno dalo, vendar sem vedela da bo delo prej končano in bodo starši manj izmučeni in bomo lahko po opravljenem delu lahko imeli nekaj časa zase. Za iigro, pogovor ali gradnjo magari hišice na drevesu. Za to mi na kraj pameti ni padlo zahtevati plačilo. V določenem obdobju je oče sam dal denar za vstopnino na ples in pijačo. (mama je seveda na skrivaj primaknila kak dodatni tolar za ...) Zato mi lahko zamerite ali ne, ko po celodnevni službi prosim mojega desetletnika naj mi prinese pivo iz shrambe. Predtem sem ga poslušala o njegovih problemih, pregledala in po potrebi razložila šolsko snov. Ni me sram. Lumpica

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

22. apr 2004 9:47

Zdaj hočem bit malo....zlobna...moja BIVŠA "tašča" (no, zakonsko to ni postala nikoli) mi je sama povedala, kako sta z možem goljufala pri otroku. Ona je sinčka napotila naj odnese smeti. Ker pa se je tako lepo igral, jih je na skrivaj odnesel oče. Oče ga je prosil, naj pomete dvorišče, ker pa je bil Commodore 64 s svojimi igricami tako zanimiv in se je fantek igral, je na skrivaj pred očetom pometla mama. Kaj naj vam rečem? Po treh desetletjih smo vsi bili zadolženi za njegove odgovornosti, ki se jih je navadil prelagati. Eni smo tekali na banko zanj, kuhali, prali, pomivali, sesali, likali, pospravljali, pisali davčno napoved, itd. Edina fantova skrb je bila služba. Saj sem tudi jaz imela službo, poleg nje pa še dve univerzitetni diplomi v izdelavi in gospodinjstvo, pa še ogromno njegovih preloženih odgovornosti. To je slaba usluga za otroka, ki bo kasneje odrastel in imel svojo družino. Je pa res, da smo kot otroci različni in različno dojemljivi. Eni pač zagrabijo bika za roge in se naučiijo opravljati svoje dolžnosti, ko se osamosvojijo, drugi pa manj ali pa sploh ne. Žal. Moja izkušnja je taka, poznam pa veliko lepših izkušenj in tudi druge, ki so pa še dosti dosti dosti slabše. In glejte me čudno - ta najina situacija je zelo veliko vplivala pri odločanju, ali bo tašča ali bo bivša tašča. Lani sem se v forum prvič oglasila za pomoč okoli piknika, ki naj bi ga organizirali za najino poroko. Ni je bilo. TanjaG.

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

22. apr 2004 9:58

Midva s fantom si razdeliva delo. Rada kuham tako da kuham ponavadi jaz mi pa zreže kakšno zelenjavo ali meso. Rad pa pripravlja sladice tako, da se ga tukaj ne morem znebiti. In vedno pobriše in pospravi mizo. Posodo pomiva naš boško- stoj za pomivanje posode. (odličen prijatelj) Sesa skoraj vedno on.Pomijem jaz. Na okna se spraviva oba. Likati ne maram on sploh ne zna. Tako, da tukaj imava kompromis in likam jaz on pa mi dela družbo in se pogovarjava ali pa mi bere knjigo. Tako, da počasi mi postajo to najino likanje všeč. Suzi

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

22. apr 2004 14:35

Svoje familije še nimam, trenutno pa še zaljubljena nisem, ampak v našem malce nenavadnem gospodinjstvu je zadeva taka, da perem jaz, lika moja najboljša prijateljica, ki je trenutno noseča, tudi za okna je odgovorna ona, trenutno je na tem moratorij, ker je hiša v fazi prenove. Kuhava pa vsaka po svoje, ona je bolj pristojna za juhe, enolončnice, sarme in cmoke, jaz pa za rižote, pašte, musake in ostale čudeže iz pečice. Njen mož bi pa jedel itak samo pomfri in dunajce, na te lahko hodi pa kar domov k mami. On je pa glavni za odnašanje odpadkov v ločene smetnjake, travo okoli hiše, zalivanje, poleti za bazen, pozimi za kidanje... In pa za pripravljanje čudežnih jedi iz mikrovalovne pečice. Ko kuha on, se gre navadno v picerijo ... Loni

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

26. apr 2004 14:38

Za kompletno čiščenje skupnega pritličja tašča (skupna dnevna in kuhinja, njena soba in kopalnica), za čiščenje zgornjega našega nadstropja in skupne kleti jaz (z izjemo otroške sobe, kar naredijo otroci, jaz včasih na skrivaj popravim), garaža in avtomobili mož. Kuhanje kosila med tednom tašča, vikend in prazniki jaz, vse večerje jaz, vikend zajtrki jaz, med tednom jih tako ni. Pranje in likanje približno na polovico midve s taščo, katera se pač prva loti. Pometanje okoli hiše in vrt samo tašča, košnja trave mož. Kakšno generalko čiščenja pritličja narediva enkrat letno midva z možem, običajno ko tašče ni doma. Moje mnenje: kar enakomerno porazdeljeno med naju s taščo, za moža in otroke pa včasih preprosto premalo ostane. Za moža od prej vem, da se lahko zanesem, da bo po potrebi poprijel pri vsem, kar bo potrebno. Otroci? Bog ve... odvisno od situacije, volje, motivacije.

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

26. apr 2004 21:06

Fani, kje pa živite? Imam v načrtu ugrabitev vaše tašče. Lumpica

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

27. apr 2004 14:11

Verjamem, vendar saj veš, kako je to. Tebi se zdi krasna moja tašča, meni sosedova, sosedi sodelavkina itd. Tisti z ravnimi lasmi bi radi kodraste, tisti s kodrastimi bi vse dali za ravne. Res je hudo hoditi v službo, teči v vrtec in trgovino, kuhati in pospravljati, sem poskusila in vem. Vendar to mine ali pa vsaj gre vedno na bolje... Kasneje mi veliko tega ni bilo več treba, velikokrat sem samo odnesla kup zlikanega perila, ki se je pričaral iz koša za umazano perilo, vendar... vsaka medalja ima dve plati. Jaz pravim, da se vse na nek način plača ali povrne, odločiš se le za obliko. Vredno se je pametno dogovoriti z ljudmi okoli sebe, pa naj bodo to otroci, mož, žena ali tašča. Ps. naša tašča je res krasna in je ne damo.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti