Kdo je kdo v vašem gospodinjstvu?

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

20. apr 2004 14:34

drejček, seveda je vedno naval za takele meni se pa nekako ne zdi fer, da otroci opravljajo neka opravila pod mus. se še predobro spomnim mojega otroštva in mi niti na kraj pameti ni prišlo, da bi bilo kakaršnokoli gospodinjsko opravilo v moji domeni. za žepnino že mogoče, neko recipročno vzajemnost, sicer pa je spravit svoje stvari in svojo sobo v red popolnoma dovolj. a si ti hotu met otroke al jaz starše?! WC je kar hud zalogaj... še bolj kruto se mi zdi, ko vsake toliko večerjamo pri prijateljih, in ti vedno pošiljajo enega od sinov dol v klet po vino ali pivo. Halo? Mali zavija z očmi, ugovarjati pa si ne upa. Pa kaj ima on od tega? nekaj trpet za naše veselje... vedno imam slabo vest, ko pijem tusti kozarček sicer pri nas nimamo otrok, ampak če bi (bodo) bili, bi jih imeli zaradi lastnega veselja, ne za "sužnje". pa ne se zgovarjat na pravilno vzgojo. torej, midva od doma nisva prinesla nobene pametne "vzgoje", kako je treba pospravljati in kuhati, pa sedaj kuhava miljonkrat bolje in imava doma bolj urejeno, sploh pa zdaj, ko jim že gre malo na otročje... Sporočilo je spremenil(a) malan dne 20. apr 2004 15:14:04

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

20. apr 2004 14:49

Ne vem, Malan, ne strinjam se s teboj. Jasno, da, ko so majhni, da ne delajo ne vem kaj, razen svojih igrač. Saj tudi potem ne, ampak nek red pa mora biti. Omenjaš zavijanje z očmi, saj otroci itak na vsako stvar zavijajo z očmi. Moraš ga pripraviti do tega, da ne bo. Ponudiš mu: ali hočeš opraviti to ali to. Praviš, za žepnino že mogoče. Aja, ali ti se ne zdi to podkupovanje. Žepnino itak mora dobiti. A ti se ne zdi, da je mama sužnja svojim otrokom. Dost, dost... Prehuda tema. LP

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

20. apr 2004 15:28

če ne bi bilo predzadnje vrstice, bi res zaključil, ampak... ne, ne zdi se mi, da je mama sužnja. kot prvo, ne bi tu delali razlik med spoloma (kar je bila resda osnovna ideja te teme - pokazat, da moški niso v genih nesposobneži in idioti v gospodinjsko-roditeljskih opravilih) in če mama res je sužnja (vidim jih pa dosti takih, res je), je bila to njena "napaka". roditi jih je hotela sama in skrbeti za njih naj bi bila njena ideja o smislu in radosti življenja. kakšen suženj? Kot starš si zakonsko OBVEZAN skrbeti za otroke dokler se redno šolajo (v najslabšem primeru do 27 leta), otroku pa čustveno in finančno NI OBVEZNo skrbeti za starše. (vero in moralo na stran). žepnina kot nagrada za opravljeno delo ni podkupovanje ampak plačilo za nekaj, kar mu sicer ni treba delati. po osnovi pa žepnina ni mus. jaz je iz otroštva ne poznam in v nobenem zakonu ni zapisana.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

20. apr 2004 15:37

Na pomoč...! Naj mi kdo pomaga. Sedaj se mi mudi... Slišimo se jutri. LP

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

20. apr 2004 15:52

Mislila sem, da se pogovarjamo o DRUŽINI in ne o otrocih, starših in zakonskih moralnih in etičnih podlagah. Če se smatramo ( govorim o moji družini ) in čutimo kot družina ima vsak član določene obveznosti primerne njegovi starosti. Mislim, da štiriletnik ko poje bombon in nese papirček v koš za odpadke ni suženj ampak lepo vzgojen otrok. Moji otroci nogavičke in spodnje perilo tudi spravijo v omaro, da vedo kje je kaj in jim ni vse k ritki prinešeno. Tudi v življenju bodo namreč imeli določene odgovornosti in prav je,da se tega začnejo zavedati dokler ni prepozno. Da ne bo kot v primeru našega soseda v bloku, ki je, ko je šla žena v porodnišnico nesel ponev in jajce k drugi sosedi, da mu ga ocvre. Lumpica

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

20. apr 2004 17:08

Veš kaj, Malan. Če ima hči 18 let, mislim, da pucanje kopalnice ni noben prehud zalogaj. Žepnino dobi itak, zavedati pa se mora, da delo obstaja in, da se nič ne naredi samo. Pomoč v hiši je rastla skupaj z otroci. Ko je imela 5 let je strašno rada prala posodo ( čeprav sem jo jaz potem naskrivaj še enkrat), zdaj ji pa to smrdi. Pač pomaga drugje. Ko ima čas. Zato tudi nikoli ne godrnja, ko npr. neka stvar ni zlikana (likam jaz) - ve, da je za vse potreben čas. Je pa za se vprašat, kdo je v hiši včasih suženj. Večinoma je otrok, ki mu prav nič ni treba pomagat izkoriščevalec, ki ne ceni tujega dela. Pa ne verjamem, da ti kot otroku oz. mladostniku ni bilo nikoli treba prav nič pomagat. Suzana

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

20. apr 2004 17:17

oooooo, Malan, sedaj pa si pokvaril dober vtis o sebi! Otroci in starši smo družina. Pri družini-skupnosti gre za vzajemnost, za sodelovanje. Prav je, da otroci pomagajo doma pri lažjih opravilih in do tega se jih da zelo enostavno pripraviti. Z malo naše dobre volje tudi zelo radi pomagajo. S tem si pridobijo delovne navade in krepijo tudi moralne vrednote. Naučijo se, da ni samo po sebi umevno, da je kosilo skuhano, postelje postlane, stanovanje kot iz škatlice, ampak da je v to potrebno vložiti nekaj truda. Če vsa družina poprime, so stvari hitreje narejene in potem ostane več časa za prijetno skupno preživljanje prostega časa! Da opravijo neko delo za žepnino je podkupovanje in nič drugega! Ravno tako pa ne smejo dobiti za kazen nekega gospodinjskega opravila. Jaz sem doma vedno rada pomagala. To mi je nudilo občutek pripadnosti in koristnosti. Tu ne gre za nikakršen suženjski odnos, pamet v roke, lepo te prosim!!! Brhhhh, sploh ne vem zakaj se razburjamo ob takih primitivnih izjavah! Ostajamo dobre volje! Pozdravčke vsem sužnjelastnikom

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

20. apr 2004 18:09

Moji sužnji imajo trenutno počitek pred večerjo in spanjem. Predtem je umivanje zob, ki ga moji sužnji ne marajo preveč. Prav zlobna bom. Neusmiljena bom. Tudi zavijanje z očmi ne bo pomagalo. Borila se bom hrabro do zadnje pravljice v postelji. Vsi sužnjelastniki združite se. Spartak prihaja. Lumpica

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

21. apr 2004 9:13

Sem že tu. Zelo sem vesela, da tako mislite. Saj, če ne bi bilo tako, bi inštitucija družine propadla (čeprav se bojim, da vse bolj propada). Jaz sem moje poslanstvo starševstva končala, sedaj sem pa samo postranski opazovalec - ni me, sem pa vedno prisotna! Zelo sem ponosna na to, ko vidim, kako hči vodi svoje gospodinjstvo; da o sinu ne govorim, pravi mojster v kuhinji (ampak, zdi se mi, da še vedno pusti nogavice obrnjene narobe...) Se pravi, da je moj "teror" padel na plodna tla. Malan, ne bodi žalosten, saj te bo praksa izučila. LP

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

21. apr 2004 9:57

No, ja! Vsak pač po svoje. Tudi meni se zdi, da se dela morajo porazdeliti, ampak sej Malan po moje ni mislil/a tako striktno (suženj je bil v narekovajih...). WC pa uporabljamo vsi, ne le ženske, in bi ga prav lahko kdaj spucal tudi kdo drug, ampak to je najbrže res že preveč za pričakovat?! Meni pa se tudi včasih zdi zamalo, da otroke pošiljajo okoli kar tako, ker so pač otroci. Pri nas pa je tako, da živiva "skoraj" sama - se pravi, da so moji starši prisotni največ kakšen teden v mesecu (so že v pokoju in živijo ob morju, ampak vseeno še kdaj pridejo v Ljubljano). Ampak na ta način najino gospodinjstvo ni res NAJINO...je bolj moje in potem je večina stvari prepuščena meni. Ampak, ko bova na svojem bo drugače. Za zdaj on spravlja posodo v stroj in iz njega, včasih kaj skuha, pospravlja cunje za sabo, zlaga oprane štunfke...pa skrbi za vzdrževanje avtov. Lepo se imejte! Baje se nam obeta lepše vreme - KONČNO!!! Darja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti