Kdo je kdo v vašem gospodinjstvu?

jetam  

član od: 4.1.2003

sporočila: 44

18. apr 2004 10:13

Zivim sam in vsa dela opravljam sam. Ker so starsi delali, sem se moral v druzinskem gospodinjstvu, ko sem se tam zivel, vsega nauciti ze zelooo zgodaj. Nekaj problemov mi obcasno dela likanje kaksne bolj posebne srajce, toda ce ji posvetim primerno veliko casa, tudi to ni tezava ... Kar se mora ni tezko ...

Redkvica  

član od: 10.3.2004

sporočila: 11

18. apr 2004 14:48

Jaz vse delam sama, ker živim sama. Glede smeti je pa tako: pod pomivalnim koritom imam smetnjak za "ostale smeti", v kotu pri hladilniku pa vrečko, v katero zlagam vse "ekološke" smeti. Časopise, steklenice, konzerve. Pazim, da je vse preden gre v vrečko pomito in suho ali pa vsaj zaprto (plastenke). Da se ne "packa" eno od drugega. In potem ni problema odnest do ekološkega otoka ene vrečke in tam sproti pometati vsako reč tja kamor paše. Da bi se pa hecala s po tremi posodami za vse vrste ekoloških odpadkov - toliko prostora nimam. Redkvica

lonygirl  

član od: 13.12.2002

sporočila: 167

18. apr 2004 15:27

Ker živim še s starši je situacija taka, da večino stvari v gospodinjstvu narediva z mami. Ona seveda več, ker jaz večinoma sodelujem pri kuhi in pospravljanju mati pa še pere, lika, odnaša smeti..., se bi še dalo našteti. Osebno mi sicer še največji problem predstavlja pranje oz. dajanje oblačil v stroj, ker nekako ne morem precenit katere cunje pašejo skup. Ampak bo že, vaja dela mojstra :) Lp polona mohorič

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

19. apr 2004 7:32

Kuham samo jaz, ker pač rada kuham in nama tako odgovarja, čeprav je tudi nekajkrat na leto, ko možek prime za kuhalnico odlično. Pa pralni stroj polnim izključno jaz. Ostalo je pa domena obeh. Nimam se kaj pritoževati. Avena

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

19. apr 2004 7:46

Kuha tisti, ki prvi pride domov, za pranje sem odgovorna jaz, likam skoraj nikoli, šipe tudi niso moja domena. Na peko pa imam prepoved, ker se menda redijo vsi drugi razen mene. Tudi prav... Loni

Nataska  

član od: 27.11.2003

sporočila: 186

19. apr 2004 10:03

No pri nama je tako: kuham jaz predpripravo zrihta on (rezanje čebule, mesa, čiščenje solate......)kar se tiče pa pospravljanja pa naredim kar vse sama pa tega tudi ni toliko glede tega da sva samo dva. Rožice rihtava oba. Ko bodo pa otroci pa upam da bo več pomagal. Natasa

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

19. apr 2004 10:48

Midva delava in kuhava oba. Kar je najbolj nujno potrebno postoriti, si razdeliva in potem oba uľivava. Pobudo za kuho dam ponavadi jaz, idejo za kaj kulinarično novega in drugačnega tudi, delo si potem razdeliva. Je pa tudi res, da sama zelo zelo rada kuham, tako da mi to ne predstavlja nikakrąnega problema. Likam samo jaz, sesa samo on. Stanovanje pospravljava enkrat na teden, ob četrtkih, če je sila s časpm pa enkrat na 14 dni, tisto, kar je nujno pa vmes na hitro. Potem imava prost petek in cel vikend! Živiva sama, daleč od starąev, tako da postoriva vse sama... Smeti? Jih še ne ločujemo, dobili smo neko plastično posodico, mali košek, kjer naj bi shranjevali organske odpadke... Bi bil poln že po enem lupljenju krompirja, tako da se mi zdi ta darilni nakup brezpomenski. Absolutno sem za ločevanje smeti, čeprav je v majhnem stanovanju težko in tudi ni čisto pravično... lidka Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 19. apr 2004 14:44:10

HALI  

član od: 3.9.2001

sporočila: 112

19. apr 2004 11:07

Pa še jaz:kuham praviloma sama-mi je v velik užitek, če je pa nuja tudi mož kaj dobrega skuha. Posodo pomivava oba, po kosilu jaz pomivam, on briše; sesa in pomiva po tleh večji del mož, perem jaz oz.pralni stroj, iz sušilca zloži mož, jaz samo polikam, če je kaj potrebno. Tastarejši sin (7 let) že kdaj pa kdaj pomaga pobrisat posodo, odnašanje časopisa v kontejner je njegova domena, prav tako pločevinke in steklovina (to naredi ko gre na dvorišče-ekološki otoki, celo dva čisto blizu), tasrednjo deklico večinoma "bolijo noge ali roke", no kakšno mizo že pripravi, pa kaj prinese, naš najmlajši (15 mesecev) pa je glavni pri "pospravljanju" kuhinjskih omar (te prisili, da kdaj kaj zložiš in obrišeš). V glavnem imamo delo porazdeljeno med moža in mene...Sicer pa na dvorišču drugim mamicam razlaga, da dobi alergijo, ko zasliši naš multipraktik, le zakaj se sprašujem LP,Hali

karmenalex  

član od: 29.10.2003

sporočila: 143

19. apr 2004 11:26

Ker sta hčerki že "na svojem", za gospodinjstvo skrbim sama. Kuham zelo rada, mož pa ni talentiran, je pa mojster za roštilj in tam uživa. Sploh sva si zadevo malo porazdelila, sama raje delam v hiši, mož pa zunaj. No, se pa o vsem lepo dogovarjava. Glede odpadkov pa, papir zbirava in ga nato odpeljeva do ustreznega zabojnika. Ločujeva tudi kompostne odpadke, ostalo pa zbirava v posodah za smeti, kjer je vedno vrečka za zavezat in to oddava v kanto, v našem kraju namreč še ni zabojnikov za ločevanje odpadkov .. Karmen V.

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

19. apr 2004 12:00

Glede na urnike v naši hiši, kuham skoraj izključno jaz (po potrebi znajo vsi - vsak nekaj, a lačni ne bodo). Tudi pranje cunj in likanje je pretežno v moji domeni. Pri zlaganju posode v stroj in iz stroja občasno pomagajo hčere, prav tako sesanje sob in dnevno pometanje prepuščam večinoma njima. Tudi čiščenje kopalnice in veceja sta si punci razdelili. Možu prepustim delo zunaj ( od pometanja terase do konšnje in zalivanja), a mi po potrebi pomaga tudi oprat po tleh in pomest. Urnik imam pa tak, da v tednu samo skuham, vse ostalo delo mi žal ostane za vikend. Glede odpadkov pa žal pri nas ni organizarano nič drugega razen papirja in stekla. Suzana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti