Kdo je kdo v vašem gospodinjstvu?

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

tema odprta - 17. apr 2004 11:26 | ogledi: 2.978 | odgovori: 55

Spoštovani, spoštovane,

bodite iskreni in pošteni sami do sebe....

kako so v Vašem gospodinjstvu definirane vloge?

kdo kuha, pomiva, pere, lika, pospravlja, skratka gospodinji? Vi, mož/žena, otroci, starši, stari starši ali kdo drug?

Se vam kaj ne zdi fer? Bi radi kaj spremenili?

približno ob koncu maja bom potegnil črto in naredil nekakšno statistiko sodelujočih, če se strinjate...

Andrej

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

17. apr 2004 11:32

začel pa bom sam s sabo... star sem 23 let, v domačem gospodinjstvu (zaenkrat še živim pri starših) pa sem zelo težko pogrešljiv, saj opravljam precej gospodinjskih del, od pranja cun in posode (sicer to dela stroj, ampak le potrebuje malce pomoči...) do kuhanja (upam si trdit da kuham bolje od marsikatere ženske, pa nej se lastna hvala kar vala pod mizo...), sesanja in čiščenja stanovanja, večinoma pa so stvari kolikortoliko razdeljene med oba starša, brat je bolj statist... glede na porazdelite in pa dejstvo, da je pač treba to storit, sem še kar zadovoljen, priznam pa, da včasih packam po kuhni iz čistega užitka... se grem svobodnega umetnika, čeprav sem tehnik po bodoči izobrazbi... LP Drejček

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

17. apr 2004 11:50

Z možem imava pač izmensko delo in nočna dežurstva....Ko sva se spoznala moj predragi ni znal niti čaja skuhat ko sem zbolela ( edinček pač ) Ko pa sva resno zapela in so prišli otroci je bilo treba prijet za delo. Resnica je, da še danes ne kuha, ampak otroci niso lačni. Ko me ni, pač poje mikrovalovka in bližnja picerija. Vse ostalo od perila in posode je njegovo - likam jaz in spravljajo otroci, da bodo saj vedeli kje so spravljene gate. Sesanje je domena starejšega, ločevanje odpadkov pa mlajšega otroka. No, pa še vprašanje. Pri nas je obvezno ločevanje odpadkov. Imam pa problem. Na balkonu imam enih pet vrečk z odpadki, ki jih je dnevno premalo za odnest ( ne uporabljam ravno vsaki dan konzerv) Moj balkon spominja na ropotarnico. Kako to rešujete vi?

Jacha  

član od: 28.1.2004

sporočila: 105

17. apr 2004 11:51

Jaz delam kar vse sama, ker tudi živim sama lp Jacha

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

17. apr 2004 14:03

Pri nas je tako: kuhava oba, pospravljam jaz, sesalec zna uporabljat tudi mož. Perem (oz. napolnim stroj) jaz, ker pravi, da on tega ne zna (noče) in me ne moti. Likam jaz (ko sem rodila, je prve 3 mesece plenice likal mož!). Sem zadovoljna. Če rabim pomoč, jo tudi dobim od moža brez izgovorov. Tudi pri nas ločujemo odpadke (3 vrste: embalaža, papir in steklo) in tudi pri nas je non-stop kot na smetišču: embalaža in steklo je na balkonu v vrečki (ali celo na koncu kuhinje na tleh), papir pa kar med kuhinjo in jedilnico v pleteni košari za trgovino. Ko grem v trgovino, vzamem košaro in jo sproti izpraznim. Ko se bomo čez nekaj let selili v hišo (zanenkrat še sanje), bomo imeli tako veliko kuhinjo, da bomo lahko skrili tudi vse "grde in odpadne" stvari Vcibej! Kam oz. v kateri kontejner odlagate konzerve? Lp, Asja

janca  

član od: 8.8.2002

sporočila: 111

17. apr 2004 15:02

Glede odpadkov: V Avstriji se dobi lične zabojnike, ki se jih da sestavljati (enega na drugega) in je v bistvu vsak svoja posoda za smeti. Pre časom so jih meli v Metroju, videla pa sem jih tudi v katalogu za delovno opremo (nekje v Ljutomeru je sedež firme, ki izdaja katalog). Pred časom je nekaj podobnega ponujal tudi Neckerman. Morda pogledate k Rutarju (OBI ali Baumax jih nimata) ali v Harvey Norman-včasi imajo tudi kaj praktičnega na zalogi. Konzerve se odlagajo v keson za kovinsko embalažo-seveda pa naj bodo očiščene in brez olja!!! Glede gospodinjskih opravil: kdor je pri roki in kdor utegne... lp Janca Janca

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

17. apr 2004 15:08

Pri nas, odkar smo svoje gospodinjstvo kuhava oba. Mož je gostinc, tako da ni problemov, pred meseci ko sem rodila, je pretežno celo gospodinjstvo držal pokonci(pral, likal, pospravljal,...), drugače pa tudi to delava oba, odvisno od časa. Ponavadi gre otrok popoldne spat, midva pa si razdeliva vloge, eden perilo, drugi sesat, potem pa še skupaj hitro nekaj narediva za kosilo( velikokrat tudi za moje starše in sestro, ki živijo pod nama, da imajo kosilo, ko pridejo iz službe) da lahko potem v miru spijemo kavo in ko se okrog 17-ih naš otrok prebudi iz popoldanskega počitka, spet začnemo z razmetavanjem stanovanja. Enostavno sem navajena tega da mož pomaga(tako sem navajena že od svojih staršev). Fino se mi zdi da mu lahko včasih zaupam kuhanje, ker v tem uživa in kar je najbolj pomembno, je potem tudi užitno, pa tudi kuhinja kolikor toliko pospravljena. Tudi mi ločujemo odpadke in včasih imamo res grozno. Papir v škatli(ki gre v kurilnico, in ko/če kurimo na drva se porabi), steklenice se nabirajo ob koncu pulta, potem pa še večje embalaže(ki zavzamejo preveč prostora v košu za smeti in je ta takoj poln) ki jih kar kupčkam v eni košari za v trgovino, dokler se že res ne najde junak ki vse odnese ven v kontejner. Asja verjemi jaz imam veliko-ogromno kuhinjo, pa nič ne pomaga, se mi zdi da večja kot je kuhinja več je svinjarije v njej, ker se samo kopiči in nabira, če bi imela še 5 metrov pulta pa bi še tam moralo kaj stati, se nabirati, in kupčkati. ....no ja da ne bi dobili napačne predstave o meni, kot v svinjako ravno ni.... ANJA

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

17. apr 2004 15:26

Pri nas delamo vsi vse, odvisno kdaj je kdo doma. lp Vesna Milek Recko

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

17. apr 2004 15:32

ooooo, drejček, lepo, lepo! Poznam kar nekaj tako pridnih moških, kot si ti, in to zeeeelo občudujem! Sploh pa uživam, ko vidim moškega z užitkom kuhat in eksperimentirat v kuhinji! Moj na žalost ne sodi v to kategorijo, tako da sem za vse sama. Otroka sta še malo majhna za pomoč, starejši kdaj odnese ven smeti in to je vse. Res pa je, da ko mene karkoli zloži v posteljo, zaviha rokave možek. Ni sicer narejeno tako, kot bi naredila jaz, ampak ga vseeno hvalim na vsa pretege . Ravno sedaj, ko tole čečekam, pospravlja kuhinjo, ker moram zaradi manjšega zdravniškega posega par dni odležat. Vse sem že vnaprej skuhala in razparcelirala po posodicah v skrinjo, tako da samo odmrzuje in pogreva in postreže. No, tudi to je nekaj. V začetku se bila zelo žalostna zaradi tega, ker se ni nič udejstvoval v gospodinjstvu, sedaj sem se pač sprijaznila, ker ga nikakor nisem mogla spremenit. Kadar res ne gre, pokličem na pomoč žensko, ki mi počisti in zlika, zlasti sedaj, ko sem tretjič noseča in imam nekaj težav. Lepo bi bilo, če bi bilo več takoh moških, kot je Drejček, kajne?! Pozdravček vsem!

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

17. apr 2004 15:48

Mi imamo kar precej oddaljen ekološki otok in je včasih res prava nadloga, sploh v tem vremenu vlačit tri konzerve v smeti. Res, da konzerve in plastenke operem, pločevink se pa ne da saj vedno ostane nekaj tekočine notri in potem smrdi. Taki zabojniki bi mi resnično prišli prav, oziroma marsikateremu drugemu. Nobene take trgovine nimam v bližini, zato prosim, če je to res kdo videl in koliko stane. Moja kuhinja je mikroskopska in ,ko je enkrat letno morda pospravljena kot bi morala biti izgleda kot kak alkimistični laboratorij. Kup stvari, ki jih prelagam iz enega konca meterskega pulta na drugega. Lumpica

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

18. apr 2004 8:42

Kzham jaz, pomivam jaz, pralni stroj polnim in praznim jaz, likam jaz. Sesam jaz. Moža včasih pomete kuhinjo. Spela

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti