Čiščenje pomivalnega stroja

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

24. jan 2015 10:08

Dragička, saj jaz večinoma tudi, kadar kozarce sama dajem v stroj. Ostalih pa še nisem uspela strenirat. 

Cila

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

26. jan 2015 10:23

Če imate možnost še očistite strojni filter, in ste ga "zmagali". Da ponovim,moj stroj je bil kar se tiče notranjosti OK -  problem je bil filter ki je v strojnem delu pom. stroja.

 

L.P.

 

mijamarija

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

26. jan 2015 11:28

 

mijamarija, je ta strojni filter dostopen tudi uporabniku, ali je treba v stroju kaj odvijačiti? Kje ga je iskati v stroju? V navodilih sem razen onega filtra na dnu zasledila le filter na dovodu vode. Nekatera navodila svetujejo čiščenje, druga ga ne omenjajo, domnevam, da imajo rešeno, da ga ni treba čistiti.

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 27. 2015 12:35

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 27. 2015 12:37

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

26. jan 2015 11:34

Tudi jaz sem šla brat navodila,pa ni  nikjer omenjeno, da je potrebno čistiti še kakšen filter,razen tistega na dnu.

Mislim, da v ta del, če nisi res izvežban ni priporočljivo vrtati,še posebej če je stroj še v garanciji.

Drugače pa delam enako, kot marsikatera od vas,malo kisa,prešpricam  notranjost in tudi vrata,robove,tesnilo  in to je to. Prejšnjega sem imela 22 let,zdaj bomo pa videli kako se bo obnesel naslednik.

 

lep sončen dan vse, konec tedna bomo menda kidali

jesen

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

27. jan 2015 5:32

Mi imamo Miele in je serviser svetoval pranje praznega stroja na dva meseca. To pa zato ker ko je prazen doseže popolnoma vse kotičke in tako odstrani obloge ki jih mi ne vidimo,  se pa nabirajo zaradi kalcija v vodi.

Seveda imajo na voljo specialna sredstva, draga kot sploh Miele , ampak je čisto prijateljsko svetoval, da je tudi kis dovolj dober.

Meni se zdi taka razlaga utemeljna in več kot logična.

Kotarca

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

27. jan 2015 12:03

Strojni filter lahko očistite sami če ste kolikor toliko spretni.Serviser pravi da ga stranke naječkrat kličejo ravno zaradi zamašitve str. filtra. Pri samem začetku čiščenja filtra in cevi smo imeli najprej poplavo po kuhinji,  ni mi jasno zakaj je izčrpaval umazano vodo iz samega stroja, po moji logiki je pom. stroj kar nekaj časa slabo opral posodo.

 

L.P.

mijamarija

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

27. jan 2015 12:41

mijamarija, je ta strojni filter dostopen tudi uporabniku, ali je treba v stroju kaj odvijačiti? Kje ga je iskati v stroju?

Cila

mijamarija, še vedno čakam odgovora na gornji vprašanji. Vsaj opisno, kje ta filter je.

Cila

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

27. jan 2015 13:14

Jaz pa imam zadnji teden sam cirkus s pomivalnim strojem. Star je 8 let in zelo slabo opere posodo- če jo čisto ne sperem vse ostane na njej. Na pokrovčku za sijaj pa se je napela gumica in servis pravi celoten nov del, ki pride 50 evrov brez dela ( to pa je min. 40 ev). Običajno redno čistim filter, tudi čistilo uporabljam in zaženem praznega, vendar s kvaliteto pranja nisem zadovoljna. Zamenjali smo tudi tbl in ni nobene razlike. Zdaj pa je začel še štrajkati in se pogosto ugasne že po 2 minutah. Včeraj ene 4, potem pa je le dokončal. Imam pa Gorenjevega a++ in se z možem resno sprašujeva, če ga ne bi zamenjala. Na servisu so rekli, da bi mogoče zamenjali še šobe, toda, ko začneš seštevati ni malo skupaj, pa že 8 let je star- pravzaprav vsa kuhinja. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

28. jan 2015 10:07

Isto se je dogajalo pri meni, slabo oprana posoda ,program pranja je bil vedno daljši in nazadnje voda spolh ni pritekla v stroj.Očitno zato ker so bile cevi in filter čisto zabasane, sedaj mi stroj zoped čudovito opere posodo in tudi program pranja je krajši.Bodite pozorni in ukrepajte preje kot smo mi !!!!!!!!

 

L.P.

mijamarija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti