Čiščenje pomivalnega stroja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. jan 2015 6:09

Enkrat na mesec zaženem stroj na prazno s kisom in sodo bikarbono, iz preprostega razloga: da se očistijo tudi kotički, do katerih same pri čiščenju ne sežemo, in da šob na propelerjih ni treba z zobotrebcem čistit. Pa guma na vratih se tudi lepo spere na ta način. 

Ker v stroj zlagam nesplahnjeno posodo, se kakšna šoba kdaj zamaši, a res redko.  Ne vidim pa smisla, da bi posodo prej splahnila v vodi -  zakaj je potem ne bi kar ročno oprala do konca? S splahnjevanjem le dodatno vodo trošimo. V navodilih za moj stroj piše, da posode ni potrebno splahniti ali povsem očisiti hrane, ko jo zlagamo vanj (whirlpoola imam). 

 

 

mamamia

Mia84  

član od: 4.12.2012

sporočila: 189

23. jan 2015 10:25

Vanja, hvala. Sem predvidevala, da se da v neko posodo, ker durgače ne vem, kam bi zlila vso to mešanico.

Ima katera še kakšen predlog ali navodilo kam dat to ali katero drugo čistilo?

 

Koliko pa je "višja" temperatura za vas? Jaz običajno perem na 60 ali samo kozarce in "netakoumazano" posodo na 35.

 

Članek na prejšnji strani pa je kar zgovoren, ne da pa odgovora ali in kako je potrebno še dodatno čistiti pomivalca

LP

A.

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

23. jan 2015 12:57

Pozdravljeni.

Zelo sem vesela vašega oddziva, kar se tiče čiščenja pom. stroja ima - vsak svoje mneje. Stroja nisem nikoli čistila z kupljenimi sredstvi, ker se mi zdijo preveč agresivni. Vsakič sem uporabljala kis in sodo bikarbono, notranjost stroja je bila vedno čista in to je bilo za mene dovolj. A kot sem že omenila bodite pozorni na notranji filter ki je v strojnem delu stroja. Sedaj ko imam očiščen str. filter in cevi se je tudi časovno zmanjšalo pomivanje posode.

Želim Vam lep dan.

 

 

 

 

mijamarija

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

23. jan 2015 16:32

mamamia je napisal/a:

Enkrat na mesec zaženem stroj na prazno s kisom in sodo bikarbono, iz preprostega razloga: da se očistijo tudi kotički, do katerih same pri čiščenju ne sežemo, in da šob na propelerjih ni treba z zobotrebcem čistit. Pa guma na vratih se tudi lepo spere na ta način. 

 


mamamia

 

Počaki mal, saj pomivalni stroj ima filter, ki prepreči, da bi šli odpadki/koščki hrane nazaj v vodo, ki cirkulira in pere posodo. Če bi po pranju ostale šobe umazane, je v tem primeru umazana tudi posoda. 

Tisto, kar je umazano na mojem pomivalnem stroju lahko očistim samo, če je stroj odprt. Zato je tudi umazano, medtem ko se notranjost sveti ravno tako, kot kozarci, ki jih vzamem ven. Sicer pa tudi pred zlaganjem v mašino ne splahujem posode, zamo očistim morebitnih "drobtin".

Vanja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. jan 2015 17:15

Kakorkoli, v šobah najdem kak košček, tudi papirja, ki gre med pranjem  s "teglov". Piknem z zobotrebcem, sem pa tudi že razstavljala propeler, da sem nekaj dobila ven. Če kaj frči po zgornjem delu stroja, potem lahko, preden pade v filter, pade tudi v šobo in tam osatne, kajne?

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

23. jan 2015 17:42

Mamamia, jaz bi mašino za kaj Gorenjevega zamenjala. Whirlpool???  

Ko jo povlečem iz pomivalnega stroja, je moja posoda brezhibno čista. Kar meni pove, da pomivalec brezhibno dela. Edino kar se mi je zgodilo je to, da je bila recimo kuhalnica predolga in je preprečila vrtenje "propelerja" in sem morala zaradi tega pomivalni stroj še enkrat zalaufat. Prav tako se ne spomnim, kdaj je bil filter zadnjič umazan. Moja mašina izhaja iz "Gorenja", narejena v eni evropski državi.  Vam povem, ga ni čez evropsko belo tehniko. 

Torej, če bi bila notranjost pomivalca potrebna posebnega pranja/umivanja, ga niti pod razno ne bi imela, ker bi mi to jasno in glasno povedalo, da je tudi posoda, ki jo opere, umazana.

 

 

Vanja

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

23. jan 2015 18:25

mijamarija je napisal/a:

Kako in na koliko časa čistite pomivalni stroj ?

 

L.P.

 

mijamarija

 

Kako - tako, da alkoholni kis špricnem v notranjost praznega stroja (približno 1,5 deci),potem ga vključim na najvišjo temperaturo.

Na koliko časa - približno na tri, štiri tedne, takrat tudi filter operem in prekontrolliram šobe.

 

Pozdravček!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. jan 2015 19:27

Vanja, tudi moja posoda je čista, kozarci se bleščijo. Pravim ti, da se občasno, vsake kvatre morda enkrat, zgodi kaj s kakim koščkom papirja ali tršega kosa hrane.  S kisom in sodo pa stroj operem kar tako, zaradi občutka.

mamamia

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

24. jan 2015 7:53

Vanja, najbolj nadležni so koščki papirja od nalepk kozarcev za vlaganje. Teh se pa čez zimo kar nabere - doma vloženih in kupljenih. 

Cila

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

24. jan 2015 9:18

Jaz pa kozarec za vlaganje dam v vodo, da nalepka odstopi, po potrebi jo ročno zdrgnem, šele potem dam v stroj. Če pa nalepka ne gre dol, kozarec zavržem.

 

Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti