Karamelna krema

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

tema odprta - 16. jan 2015 9:42 | ogledi: 7.396 | odgovori: 17

Iz Francije sem včeraj dobila en res velik kozarec Creme de caramel au beurre sale..Ker danes pečem za eno praznovanje ,bi rada tudi to vključila v kakšno sladico.Mi znate svetovat kam in kako..s tem namazom še nisem nikoli delala.

Hvala za vsakršno idejo,nasvet.

Vrtejbenka

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

16. jan 2015 10:19

Jaz sem zadnjič delala nugat-karamelno torto Toffifee. Sem dala karamelno kremo namesto sladkorja v mascarpone s smetano in nutelo. Biskvit lešnikov s čokolado. 

Karamelno kremo sem mazala že med lešnikove piškote, kot recimo nutelo med moto piškote. 

Ali napolniš kakšne kozarčke po principu tiramisuja: namočeni piškoti + krema: smetana s karamelo in nutelo pa praženi lešniki za posip oz. hrustljavost

Obožujem okus karamele in lešnikov in zato so pri meni kombinacije bolj v tej smeri. :)

 



Sweetness Bakery http://www.220stopinjposevno.com

Sporočilo je spremenil(a) Sweetness Bakery dne 16. 2015 10:30

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

16. jan 2015 11:10

Mislim, da je povsem stvar okusa, s čim kombiniraš - okus karamela gre dobro skupaj s kavo ali čokolado ali vanilijo, če si oboževalka karamela kot takega, pa naredi navadno biskvitno testo in premaži s karamelom, lahko daš čez še navadno jajčno kremo ali smetano, ali pa nič - kakor ti najbolj ustreza. Tudi z orehi gre dobro skupaj.  Lahko pa narediš recimo čokoladno in daš karamel pod glazuro. 

Sonja

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

16. jan 2015 11:15

Obožujem karamel!

Kaj pa v kozarčke, po plasteh: drobljeni piškoti, čokolada + smetana, karamel, drobljen lešnik...

SMARTY1

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

16. jan 2015 14:05

Hvala za ideje..bom naredila portugalske tortice,ter v kremo vmešala karamel namesto sladkorja.

Vrtejbenka

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

16. jan 2015 18:12

Jaz ti svetujem eklerje, polnjene s kremo iz mascarponeja smetane in tega namaza. Da čimbolj ohraniš okus tega božanskega namaza. Super bi bila tudi čokoladna pita, ki ima preko podlage namazan ta namaz, preko pa daš poljubno čokoladno kremo.

Vesnuska

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

17. jan 2015 8:08

Takšno dobro in top sestavino jaz ne bi dajal na običen biskvit, med neke kekse ali podobno čudo.
TOP ZADEVA, naj pade v TOP kreacijo in naredi MAVRICO OKUSOV, pri čemer se okusi posamično razberejo in se ne tepejo. Mavrica že, ampak da jo okusimo. Posamezne plasti.

Kakorkoli že, pa verjamem da bo TOP!

DOBER TEK in objem

 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. jan 2015 16:54

In kakšen okus ima karamelna krema narejena s soljenim maslom - ker, če malo na slano potegne, je hitro preveč okusov....?

Vendelina jr.

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

17. jan 2015 17:02

Ja malo na slano potegne. Ampak okusov ni preveč, super so uravnoteženi. Ena bolj okusnih zadev sploh.

Vesnuska

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

17. jan 2015 17:05

Gordon Ramsey jo je prav pred kratkim tudi solil na moje veliko presenečenje. Ampak, ko gledam njega, ko kuha in se ne dere kar naprej, moram reči kapo dol z vsem spoštovanjem.

 

naor

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

17. jan 2015 17:54

Karamlea s slanim maslom je verjetno čisto OK, samo jaz raje sol dodajam, ker je bolj natančno.

Občasno po naročilu naredim tele mlečne karamele s solnim cvetom.

http://www.kulinarika.net/recepti/16508/sladice/mlecne-

Sol precej "ubije" sladkobo karamele, ko pa ješ mlečne karamele s solnim cvetom si pa najprej kar malo šokiran: A je tole slano? potem ugotoviš, kako je v resnici dobro. 

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti