Karamelna krema

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

20. jan 2015 21:26

Karemelna krema zmešana morda z jajčno kremo?

biba

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

21. jan 2015 14:22

SMARTY1 je napisal/a:

Obožujem karamel!

Kaj pa v kozarčke, po plasteh: drobljeni piškoti, čokolada + smetana, karamel, drobljen lešnik...

uh to! njaaaami karamel

drobljeni piškoti, čez čokoladna krema, smetana ali šlag krema, pa karamel, pa isto spet  

pa na sladoledu paše kot obliv, porabi se lahko za izdelavo krem, odvisno od gostote, mogoče se lahko celo torto oblije

sama bom ravno za vikend mogoče delala čokoladno kremo za obliv torte

anka

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

21. jan 2015 16:24

Anka, nisi fer   .

Vikend bo z okusom karamela... bom še premislila v kakšni kombinaciji .

SMARTY1

Mia84  

član od: 4.12.2012

sporočila: 189

21. jan 2015 20:59

Tudi pri nas smo nori na karamelo. Sem jo pa pred kratkim šele prvič naredila in od takrat sem jo že večkrat dala v tiramisu, kjer se okusi odlično dopolnjujejo (sladko-grenko, pa mascarpone ).Nazadnje sem jo delala po tem receptu iz baze, kjer je med sestavinami tudi sol in je odlično uspela (dodala sem samo še malo vanilije). Sem pa prav danes gledala Rudolpha, ki je pripravljal karamelo v katero je potem dal mandlje in še predtem je karamelo tudi posolil (se mi je zdel kar malo večji ščep soli) ter pojasnil, da to ojača karamelni okus.

http://www.kulinarika.net/recepti/16553/sladice/domaca-

Lp

 

 

 



A.

Sporočilo je spremenil(a) Mia84 dne 21. 2015 20:59

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

22. jan 2015 9:22

SMARTY1 je napisal/a:

Anka, nisi fer   .

Vikend bo z okusom karamela... bom še premislila v kakšni kombinaciji .

sanjam zdaj o tej torti, naredila bi mousse torto, čez biskvit, mascarpone in domačo karamelo , upam samo, da mi karamela med oblivanjem nebi začela na polno topiti mascarponeja spodaj

uuhhh, že srbijo prsti

anka

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

22. jan 2015 18:22

Ravno včeraj je prikazana izdelava karamelne torte na 24 Kitchen-delala je Yoli. Ni pa sproti pripovedovala količin tako, da pojdi na njihovo spletno stran in boš sigurno našla. Je pa naredila kakavov biskvit, na to je dala karamel, ki ga je naredila tako, da je po eno pest mandljev, orehov, lešnikov in pistacije na grobo narezala in na suho prepražila. To je dala v posodo. Potem je naredila karamel iz sladkorja in je vanj vlivala počasi vročo smetano. To je potem dala med oreščke in notri je še dala suhe brusnice. To je vlila na biskvit, ki ga je obdala z obročem. Na to pa je še dala čokoladni ganash iz temne čokolade, rumenjakov in stepene smetane. Tako približno sem si zapomnila. Upam, da sem kaj pomagala.

branka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti