Prošnja

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

tema odprta - 15. jan 2015 9:05 | ogledi: 18.247 | odgovori: 46

Ah, kje naj začnem,...

Včasih sem veliko bolj sodelovali na kulinariki, sedaj veliko manj....

Razlog, na kulinariki se je žal razpasla izredna nestrpnost med člani, kar me izredno žalosti. 

Hvala bogu so še strpni člani in članice, ki so pripravljeni umirit zadeve, pa tudi moderator se občasno oglasi, da umiri zadevo.

Kam smo prišli? Res je, da je situacija v Sloveniji kaotična, ampak, se mora to prenesti tudi na ta portal. Včasih je bilo tako lušno,.... zakaj ne bi bilo še vedno?

Moje pisanje je namenjeno temu, da se vsi zamislimo, da nismo vsi dobri kuharji, da ne znamo vsega, ne pa da pametujemo vse povprek in smo tudi zaradi svojega prav žaljivi do drugih souporabnikov kulinarike.

Res je, da smo skriti pod anonimnostjo, ampak le ta se lahko hitro odkrije in dejansko nas je potem lahko sram, kaj in kako smo se obnašali...

Razmislite.

Pa smejte se in lepo se imejte!!

Levinjav

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

15. jan 2015 9:12

Levinja, se strinjam!

Včasih je boljše da se vgriznemo v jezik... z menoj vred!

SMARTY1

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

15. jan 2015 9:32

Jaz razmisljam, kadar mi Vendelina nameni kako pikro. Ob tvojem pisarjenju prav nic.

Commis débarrasseur

Mia84  

član od: 4.12.2012

sporočila: 189

15. jan 2015 9:35

Levinjav

Jaz sem član šele dobro leto, predtem sem samo recepte iskala tu gor, odkar sem članica pa včasih spremljam tudi kako debato na forumu, pa sem že večkrat bila negativno presenečena, kako se debata o eni stvari, sprevrže v pametovanje o vsem drugem ali v obračunavanje med članicami in na koncu odgovora na prvotno vprašanje avtor sploh ne dobi.

Vsak ima pravico do svojega mnenja in če za tem stoji, naj ga ne bi bilo potem sram, a vseeno je žalostno, kako se nabere toliko negativnih komentarjev na, sicer tako lepem portalu...

Moj nasvet bi bil- če kdo odgovarja na vprašanje, naj poda odgovor. Če pa kdo zahteva mnenje, potem naj se izrazi mnenje, a zgolj o temi, ne o vsem povprek, kar nam tisti dan roji po glavi..

Naredite si lep dan

A.

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

15. jan 2015 9:38

Zate ZZak1977 mi je itak jasno, ker spadaš v tisto drugo polovico na katero se nanaša pisanje. 

Vendar dodam, da se na med ujame več muh kot na kis,.... razmisli, globoko....



Levinjav

Sporočilo je spremenil(a) Levinjav dne 15. 2015 09:38

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. jan 2015 10:05

???

Kar tako povprek, na splošno?

 

Jaz se itak pretežno smejim.

mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

15. jan 2015 10:32

Največ muh (in podobnih letalcev) se ujame na mešanico kisa, medu (in malček vina), preverjeno.

rimljanka

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

15. jan 2015 10:45

Jaz se, tako kot mamamia, pretežno smejim. Všeč mi je, ko kaka debata zavije s tira in se krešejo mnenja. Pač ni treba vsakega nestrinjanja vzeti kot napad nase.

saša

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

15. jan 2015 10:51

Pa sej je bilo to že velikokrat napisano: če objaviš nekaj javno potem moraš računati s tem , da to ne bo všeč vsakomur in da bodo tudi negativni komentarji. Je nemogoče, da bi se samo hvalili med seboj tako kot ti želiš. Ravno kritika in nasprotna  mnenja in razmišljanja dajo napredek in rast pa tudi zanimivost. Če pa ne preneseš tega potem je pa bolje da pač ne sodeluješ pri tem poslu. Glede muh pa ne vem natančno vem pa , da gredo silno rade tudi na d..k :) 

hedonist

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

15. jan 2015 10:57

Hedonist, se strinjam s teboj. Ampak kritika naj bo konstruktivna in ne žaljiva, kar se pogosto zadnje čase dogaja tukaj na kulinariki.

Meni ni poroblem prebrati kritike, prenesem pa tudi marsikaj, ampak to sem jaz, za druge pa ne vem, možno je da se je dosti uporabnikov obrnilo okoli in se nikoli več vrnilo na portal zaradi nivoja komuniciranja zadnje čase.

Drugače pa pozdravček iz Litije v Litijo 

Levinjav

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

15. jan 2015 10:59

Pa kako se vam ljubi kar naprej odpirat neke teme, iz katerih se bo itak razvil špetir in niso ničemur namenjene, še najmanj temu, da bi bilo več strpnih in kaj vem kako poduhovljenih na splošno. Pred leti pač ni toliko ljudi obvladalo surfanja po internetu, manjši obisk strani je bil, ni še bilo veliko spakedranščine in smo se čudili in zgražali nad komentarji na kakšnih drugih portalih, na kulinariki smo se pa še precej hecali. Zdaj je obisk nekajkrat večji in nas je takšnih in drugačnih, nekateri ne spustijo nobene vejice in pike in preberejo vse, kar je novega zapisanega in se potem jezijo tja v luno, nekateri smo/so bolj občutljivi, nekateri bolj zajedljivi in med vsem tem se je treba naučiti nekako voziti in se ne ozirati na zapise tistih, ki nam niso všeč in konec koncev je največja oslarija jemati osebno kakšno pikro, ki ti jo nameni neznanec, skrit za nekim nickom, ki je lahko tudi naš sosed in nas malo ali pa zelo "heca". Takšen je pač virtualni svet in če niste sposobni jadrati po njem in vam povzroča jezo, boleč želodec, glavobole..., se ga raje ne poslužujte in se lepo podajte s prijatelji v gostilno in udarite debato v živo. tukaj je pač tako, da, če se oglasiš, lahko dobiš tudi komentarje, ki ti ne bodo všeč, so pa všeč komu, ki na tak način sprošča svoje ventile, da lažje dela kaj drugega oz. tudi zato, ker mora doma biti lepo tiho in ubogati. In, če komu ni več za biti član tega portala, naj se ne sekira in gre pač tja, kjer mu je v veselje in radost, saj vendar nismo z ničemer privezani. Jamrati, kako je bilo včasih lepo in je zdaj hudo, pa je enako, kot jamrati za lanskim snegom, ki se ne bo nikoli več vrnil.

Ognjič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti