Pekač z luknjicami

ema82  

član od: 17.3.2008

sporočila: 161

tema odprta - 11. jan 2015 16:57 | ogledi: 8.969 | odgovori: 8

https://www.hofer.si/typo3temp/pics/02a_KW43-MO_01

 

Tak pekač mam. Zakaj naj bi se ga uporabljalo? Tam piše, da je za zamrznjene zadeve pečt, verjetno je tud za ostalo, samo peki papir je treba dat spodaj?



ema82

Temo je spremenil(a) ema82 dne 11. jan 2015 16:58

GOGICA  

član od: 26.12.2009

sporočila: 120

11. jan 2015 17:07

Ta pekaš je zelo primeren za peko pomfrita, res pa je, da če si ljubiteljica gotovh zamrznjenih izdelkov, je prav tako primeren za cvrtje v pečici.

Sama zelo rada pečem in cvrem v pečici, vendar, da ne bo pomote, ne uporabljam gotovih jedi, pač pa sama pripravm svežo stvar in jo pripravim na čim bolj zdrav način.

Upam, da sem kaj pomagala.Še naprej lep nedeljski večer

 

GOGICA

ema82  

član od: 17.3.2008

sporočila: 161

11. jan 2015 20:27

Kako to misliš, Gogica, za pomfri? Da se ga peče brez maščobe?

Ne, lih obratno, skor nikol ne kupujem na pol pripravljenih zamrznjenih zadev, zato pa sprašujem, če je še za kaj druzga primeren.

ema82

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

12. jan 2015 2:42

V čem pa je štos tehle luknjic, Gogica? Kako to deluje pri pomfritu - a je mišljeno, da se še od spodaj bolj zapeče ali kako? Oziroma, kako je mišljeno "cvrtje" na luknjičastem dnu, saj maščoba steče ven - ali je finta v tem, da ta pekač podložimo s tistim brez lukenj?

 

(do sedaj sem videla samo preluknjane ponve, za peko kostanja, zato sprašujem, kako je s tem pekačem)

Mojca

GOGICA  

član od: 26.12.2009

sporočila: 120

12. jan 2015 7:33

Ema82 in mamaF, tale pekač z luknjicami je primeren za pomfri,ampak samo za ta zmrznjenega ,ker je že na pol pečen. Zmrznjenega daš v pekač z luknjicami pa čisto nič ne teče ali se cedi, ter ga spečeš v pečici. Sama sem že poskusila, vendar kot sem v prvem oglašanju napisala, se gotovih jedi ne poslužujem, res pa je, da ko delam pomfri, olupim krompir, ga dobro operem, posušim na krpi, ga rahlo solim in čisto malo potresem z moko, ter ga dam v luknjast pekač in pečico, na cca. 220 stopinj.

Ja, najbrž vaju moti, da ni nikjer maščobe, vendar verjemita, da tisti ki moramo paziti na vse mogoče v prehrani se znajdemo na svoj način. Zagotavljam vama, da je pomfri čisto OK, le da ni masen in kaloričen, če pa je vama všeč zamrznjen pomfri pa ga kar uporabita, kot sem napisala.

 

Lp

GOGICA

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

12. jan 2015 13:13

Ajaaaaa, zdaj razumem, torej v pečici PEČETE, kot je pač normalno in ne CVRETE, kot je bilo zapisano.

Zato sem se čudila, cer si cvrtja v pečici ne predstavljam, sploh pa tako ne, da bi bil pekač preluknjan

Hvala za pojasnilo!

 

*Sem pa medtem izvedela, da se luknjasti pekači baje super obnesejo za peki pizze, kruha in drugih testenih zadev.

 

Mojca

GOGICA  

član od: 26.12.2009

sporočila: 120

12. jan 2015 15:14

mamaF, ja res je, tudi sama delam pico doma v tem pekaču, sem pozabila pripisat, pa se čisto nič ne prime pekača. Pica je fino hrustljavo zapečena, ravno takšna kot iz krušne peči, pečem pa še v tem pekaču prece iz kvašenega testa. Pevem vam, zadeva je več kot super.

 

GOGICA

ema82  

član od: 17.3.2008

sporočila: 161

15. jan 2015 11:34

aha, hvala, ja za kvašeno testo bo, tam nič ne teče, razen, če je kak tak nadev.  Hvala, gogica!

ema82

Valchi  

član od: 15.1.2015

sporočila: 71

17. mar 2015 13:07

Jaz na teh pekačih pečem prav vse vrste svežega mesa, zelenjave in krompirja. Luknjast pekač dam na vrhjno poličko, spodaj pa normalen, tako da tekočina teče po npr. krompirju, ki ga samo malo nasolim in dodam čebulo. Imam ventilacijsko pečico in je hitro narejeno, okusno in zdravo, ker se izognemo maščobam. Odlični so čevapčiči in vsa sezonska zelenjava.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecsijasaja
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti