Čokoladni preliv po sladoledni bombi.

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

tema odprta - 8. jan 2015 18:11 | ogledi: 10.351 | odgovori: 12

Za novoletne praznike sem naredila pecivo iz panettona in sladoleda.Tri ure pred postrežbo sem vzela sladico iz skrinje ,da se je biskvit odtalil,sladoled je bil še lepo čvrst..prelila sem z stopljeno čokolado ,ki je imela koščke sadja in oreščk...do tukaj vse ok,toda lepo razrezat je bila misija nemogoče..čokolada se je seveda preveč strdila in sem morala malo lomit ,da sem lahko rezala.... za petek imam spet to sladico v skrinji ,me zanima ,če katera ve kaj naj vmešam v stopljeno čokolado,da se ne strdi preveč in se bo lepo rezalo..maslo?..smetano?..razmerje?

Hvala za vsakršen namig.

 

Temo je spremenil(a) Vrtejbenka dne 8. jan 2015 18:12

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

8. jan 2015 18:14

Vrtejbenka, pogrešala sem te .

Za kaj takega bi jaz osebno uporabila čokolado in smetano v razmerju 1:1, zraven pa še žlico ruma, ker rum ne dovoli da se takšna krama strdi.

Pa srečno  !

SMARTY1

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

8. jan 2015 18:31

Če slučajno imaš prporočam še dodatek glukoznega sirupa in masla. Torej: 100g smetane, 100g temne čokolade, 50g glukoznega sirupa, 25g masla, ščep soli. Tak preliv je zelo mazav in svetleč, tako da bi zagotovo ostal mehak tudi v napol zamrznjeni obliki. Za vsak slučaj vseeno reži z vročim nožem.

Mmm to mora bit fina sladica... Sladoled in panettone si sama delala?

Vesnuska

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

8. jan 2015 18:36

Navijam za vinjak ali žganje ali rum v prelivu, če ne bo za otroke - alkohol je najboljši antifriz, pa še okus bo bolj zanimiv.

Sonja

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

9. jan 2015 10:54

Vrtjebenka, aaaahhhh katera kul ideja!!

Panettone potem namočite, zmešate s sladoledom in vse skupaj v skrinjo?? Potem pa ta čokoladni preliv čez? Sladica za bogove, uuhhh !

Meni je tudi prva ideja prišla na misel za dodatek smetane stopljeni čokoladi plus alkohol. Joj kdaj se lahko povabim na sladico? hihihi

anka

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

9. jan 2015 12:12

Anka..z rezinami panettona sem obložila polkrožno skledo,pošpricala z likerjem.Polovico sem napolnila z čokoladnim sladoledom,kateremu sem primešala višnje vložene v Portovec,nato sem dala na sladoled debelo rezino panettona,poškropljenim z pomarančnim likerjem,na vrh pa jabolčni-cimetov sladoled in pokrila spet z panettom.

Bombo narediš lahko par dni prej,iz skrinje jo vzemeš tri ure predno postrežeš in jo okrasiš.Idejo sem videla ko sem bila na Monte di Kanape v družbi z Gordonom..

Vrtejbenka

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

9. jan 2015 14:09

Vrtejbenka, kako se pa reže potem zamrznjen biskvit? Gre nož preko?

Top ideja, tole pa ziher enkrat naredim! :)

Gordon, edino ime pod Gordon poznam od Gordona Ramseya, uh, ta je tud poseben človek :D

anka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. jan 2015 16:54

anka je napisal/a:

Vrtejbenka, kako se pa reže potem zamrznjen biskvit? Gre nož preko?

 


anka

 

Biskvit je puhast in zato ne zmrzne v "kamen". 

Verjetno je še kak drug razlog vmes, načeloma je pa tako, kot s sladoledom. 

Vanja

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

9. jan 2015 17:21

Nekaj podobnega je delal tudi Jamie v božični oddaji, le da panettoneta ni namočil, ampak ga namazal s plastjo marmelade (se mi zdi, da je bila malinova) in na to naložil sladoled, v katerega je zmešal vse, kar mu je prišlo pod roke - vložene višnje, koščke suhega sadja (datlji, fige), čokolade. Pred serviranjem je prelil najprej s temno, nato še z belo čokolado. Se pa žal ne spomnim, ali je čokolado samo stopil ali je vanjo tudi kaj zamešal.

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

9. jan 2015 18:56

Anka,reže se lepo..seveda razen te strnjene čokolade,ki sem jo nalomila..tudi rezina na krožniku je zelo lepa za videt.Zato sem spraševala kaj dodat čokoladi,da se mi ne bo spet strdila,da bi pa samo posipala z sladkorjem mi pa nekako ne gre.

Andrejka,ideja z marmelado je tudi fajn..je pa ta sladica je hiter približek  dokaj znane sladice semifreddo..prav zapaše po kakšnem bolj polnem obroku,je osvežilna.

Smarty1..še sem tu..samo malo bolj v pozadini...

Sporočilo je spremenil(a) Vrtejbenka dne 09. 2015 19:21

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti