Mascarpone

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

tema odprta - 2. jan 2015 22:37 | ogledi: 9.977 | odgovori: 13

S čim pa ve premešate mascarpone. Zgodilo se mi je že, da sem mascarpone in sladkor mešala z električnim mešalnikom pa se je sesirilo. Zato sedaj mascarpone zamešam v stepeno smetano s kuhalnico ali pa metlico.

Kako pa bi lahko z mikserjem zmešala mascarpone?

 

biba

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

3. jan 2015 7:05

Če delam kremo smetano s sladkorjem stepem do polovice in nato dam maskarpone ter stepam do konca oz. dodam še ostalo kar v kremo sodi in zmiksam. Še nikoli se ni sesirilo

patka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. jan 2015 8:46

Ne sesiri se zaradi električnega mešalca, tevmeč bolj verjetno zaradi tega, ker se je rok uporabe iztekal.

Vendelina jr.

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

3. jan 2015 9:54

Če ne mešaš predolgo se res ne bo sesiril. Če pa mešaš dolgo se mogoče lahko voda zaradi sladkorja izloči. Mogoče si imala kak lahek mascarpone?

Sicer se pa vmešava smetana v mascarpone in ne obratno. To velja za vse kreme, vedno mehko stvar po žlicah dodajamo trdi, najprej malo da razrahljamo nato vse, in na hitro premešamo.

Vesnuska

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

3. jan 2015 16:41

Daleč najlepše se zmeša kot je napisala patka. Najprej se stepe toliko, da se malo poznajo sledi metlic, nato se doda mascarpone in tako zatrdi, da še oboda za torto ne rabiš. V vseh xyz poskusih se niti enkrat še ni stvar sesrilila. Nikoli ne uporabim smetane z manj kot 33% maščob (lidl, eurospin) ampak probam poiskati vsaj 35 ali 36 (mercator, mu, spar, hofer)

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

3. jan 2015 19:38

Tudi sama sem danes delala tako, da sem smetano stepla v mehko in nato počasi z mešalnikom zamešam malo mascarpona in razstopljene čokolade. A glej ga vragca! V kremI so bile drobne bele pikice. Verjetno mascarpone?!

biba

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

3. jan 2015 19:57

Stepa se mrzle sestavine, vmesa pa malo ohlajeno cokolado in ogreto kremo

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

3. jan 2015 19:58

Ne vem kaki kurcslus je v tvoji pripravi ampak rata vsem ki jim dam ta recept in tudi meni vedno. Zelo zanesljiva krema

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

3. jan 2015 21:38

Kot je bannanna napisala, tudi meni se še ni sesirila nobena krema. Pa kljub temu, da mešam mrzle in tople sestavine. Smetano je treba zmešat samo toliko, da rata malo gosta in ne čvrsta. Potem dodam ves mascarpone in miksam samo toliko, da se poveže. Dodam še stopljeno čokolado in še to na kratko zmiksam, pa je čvrsta krema, kjer ne rabiš nobene želatine, pa torta stoji brez problema. Če pa ste preveč vztrajne pri miksanju, pa se začne smetana in nato posledično cela krema sesirjevati.

 

Mogoče je problem tudi v mikserju, ker če miksate z navadnim ročnim mikserjem, je verjetno treba miksat malo več časa, da dobite lepo kremo in s tem tvegate sesirjenje kreme.

DBpek http://www.easy-recepti.com

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

3. jan 2015 21:52

Jaz sem miksala tudi do trdega, kakorkoli, pa se nikoli ni sesrilo. Fajn je dat v ne premrzlo kremo čokolado, zato da ne nastane stračatela. to se reši z bolj toplo čokolado, vendar krema izgubi malo puhastosti. Velike količine kreme niso za slabe mikserje, sem ravno enega takega podarila. Neko žal sr**** ne preveč poceni od bosch. še zdaj ne morem verjet da obstaja slab mikser, ker do zdaj kaj takega še nisem srečala. Iz beljakov je naredil neko kremo in sploh ne snega, ko si dodal cuker sesedlo. Mah škoda res. 

 

Smetano sem z ročnim vedno mešala po etapah, to je po 2-3 dl naenkrat, ogromnih količin krem se z njim nisem nikoli lotila tak da super da si omenil tudi takšen možen kratek stik :D

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

3. jan 2015 23:07

Meni se je do zdaj samo enkrat "sesirilo" . V bistvu sploh ne vem kako in zakaj, ker sem delala enako kot x krat prej. sumim sicer neohlajen mascarpone. Ga je prijateljica prinesla za kremo in ni bil ohlajen. 

Sweetness Bakery http://www.220stopinjposevno.com

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti