Seksi pecivo za abrahama

vesnasajn  

član od: 26.12.2009

sporočila: 16

tema odprta - 2. jan 2015 13:55 | ogledi: 9.268 | odgovori: 21

Pozdravljeni,

Zelo dober prijatelj bo v kratkem praznoval 50. let. Večkrat sem že videla pečeno pecivo - za žensko pečen ,,lulek z jajčki,, zelo lepo okrašen, za moškega pa ,,ženske prsi,,. Vse je bilo iz kvašenega testa in zelo lepo okrašeno. Zanima me če katera ve kje se da kaj podobnega naročit. Mogoče kakšna pekarna???????

 

 

vesnasajn

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

2. jan 2015 16:41

Vesna, razen če je slavljenec IZRECNO IZJAVIL, da bi imel tako torto, ti jo odsvetujem. 

Če bi jo jaz dobila od svoje zelo dobre prijateljice, se ne bi dobro končalo. 

Vanja

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

2. jan 2015 17:28

Iz kvašenega testa kaj takega še nisem videla, samo torte... Za torto vem, da ni nekih posebnih težav pri naročanju, ni tako dolgo nazaj, ko smo ženske naročale za kolegico, ki je imela dekliščino. Se pa strinjam z Vanjo, da so takšna 'presenečenja' primerna res le takrat, ko zagotovo vemo, da bodo dobro sprejeta in se bodo na ta račun zabavali prejemniki takšnega darila in tudi ostali. Pri nas je super vžgalo, dekliščina je odlično uspela in smeha je bilo na pretek :D. Torta pa je bila odlična...

Sandra_a

fruza  

član od: 19.8.2012

sporočila: 108

2. jan 2015 18:06

Iz kvašenega testa še nisem videla. Vem pa v kateri slaščičarni na našem koncu se da to naročit. So tako torto pred kratkim naročili za našo šefico, ki je praznovala abrahama in je tenutno samska, paprecej sitna oseba, pogosto brez razloga haha. No in moram reččt, da je proti mojemu pričakovanju torto dobro sprejela. Eni drugi  sodelavki tudi za abrahamapa smo kupili svečo v obliki luleka za natakjenim kondomom in zraven rdče tangice ,ona je pa umirala od smeha. Skratka, če se odločite za takšno darilo je res kot so že predhodnice rekle  vsakemu se to ne more podarit, treba je osebo dobro poznat. Jaz osebno tudi nisem zelo navdušena nad takšnimi darili.

fruza

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

2. jan 2015 18:52

OMG!!!???!! A se to res naredi komu?

Ženska se je dobro obvladala. No, sicer je pa vedela s kom dela....

Lisa

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

2. jan 2015 19:14

Joj to je taki podn. Tako kot na večini abrahamov, vsi tisti obredi in podobne igrice s katerimi glasbena skupina ''popestri dogajanje''. Najhuje pa je, ko potem vidiš množico odraslih ki se temu režijo kot da niso podobnih fint videli vsaj že desetkrat. Drugi del, povabljencev se vljudnostno nasmiha, nekateri pa skoraj zavijamo z očmi

Skratka, daj še enkrat premisli, če ti je tega res treba.

 

Vesnuska

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. jan 2015 21:02

Enkrat smo tu že debatirale na to temo, pa je ena od punc, ki je prirpavljala tovrstne torte, vse tiste, ki nad joškami in moškimi cumpeljni v obliki tort nismo kazale pretiranega navdušenja, označila za starokopitne, zatežene in kaj vem kaj vse še ne.

 

Je pač tako, da imamo ne raje eht meso druge pa v obliki saldice ...

mamamia

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

2. jan 2015 21:28

Tudi meni tovrstna "presenečenja" niso všeč. Mogoče spadajo v kakšno manjšo zaključeno družbo, a ponavadi so ta praznovanja v mešanih družbah in je vse skupaj bolj zadrega kot zabava. Smo bili na eni štiridesetletnici in so slavljenki prijatelji podarili vibrator pa ne vsakdanje spodnje perilo in vsa spremljevalni program v tej povezavi vključno s torto. Bilo je kar precej zadrege. Tu so bili njeni starši pa tašča in precej malih otrok in vsem tem  vključno s slavljenko je bilo precej nerodno. Verjetno bi bil učinek drugačen, če bi imeli ti prijatelji sami žur, a tako je vse skupaj izpadlo precej čudno.

patka

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

2. jan 2015 22:46

vesnasajn je napisal/a:
Zanima me če katera ve kje se da kaj podobnega naročit. Mogoče kakšna pekarna????

Tole je bilo izvorno vprašanje avtorice teme :), torej verjetno ne išče odgovora v smislu všečnosti in nevšečnosti nagajivega presenečenja za slavljenca, za katerega omenja, da je dober prijatelj in če povežemo, ji je dobro jasno, kako bi on to tudi sprejel, ampak kje bi to dobila. No lahko se jo pa napoti h kateri pekarici, ki bi znala kaj takega speči, pa da tudi pečeno obdrži obliko.

Sama žal ne vem odgovora in iz kvašenega testa verjetno nebi znala oblikovati, oz bi najprej poizkusila, da vidim kako sploh gre.

Če pa najdete koga, ki zna to narediti in izpeljete vse, pa se priporočam za fotografijo izdelka :).

anka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. jan 2015 13:00

fruza je napisal/a:

Iz kvašenega testa še nisem videla. Vem pa v kateri slaščičarni na našem koncu se da to naročit. So tako torto pred kratkim naročili za našo šefico, ki je praznovala abrahama in je tenutno samska, paprecej sitna oseba, pogosto brez razloga haha. No in moram reččt, da je proti mojemu pričakovanju torto dobro sprejela. Eni drugi  sodelavki tudi za abrahamapa smo kupili svečo v obliki luleka za natakjenim kondomom in zraven rdče tangice ,ona je pa umirala od smeha. Skratka, če se odločite za takšno darilo je res kot so že predhodnice rekle  vsakemu se to ne more podarit, treba je osebo dobro poznat. Jaz osebno tudi nisem zelo navdušena nad takšnimi darili.



fruza

 

Pomanjkanje smisla za humor na eni strani in presežek neslanosti na drugi strani sta premalo upoštevana momenta pri preučevanju zablod naše družbe.....

BTW, a pri vas ste že opravili štetje ustreznih kadrov in ocenili, da ni nobeden odveč - just askin'

 

 


Aja, še @anka - hvala, da si nas razsvetlila in izuluščila vprašanje, me ne bi nikoli prišle do bistva...
Vendelina jr.

Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 03. 2015 13:02

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. jan 2015 13:10

Drugače je pa takole: Ko ženska omeni "zelo dobrega prijatelja", s tem navede nekoga, za katerega je zelo zainteresirana, nista pa še v ljubezenskem odnosu. Edina verzija "zelo dobrega prijatelja", kjer pa ne bi bilo ljubezenskega odnosa v podtonu je to, da bi bil prijatelj gay - ampak potem definitivno ni ciljne demografije za tisto kvašeno grozljivo.

 Draga moja, če misliš, da boš koga osvojila in šla eno bazo naprej s kvašenimi joškami.....ti povem, da ne boš. So so wrong. Te stvari se bolj subtilno delajo.

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti