Smrdljive zeljne glave

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. jan 2015 18:13

elaphus je napisal/a:

Saj NI merjaščevo meso, le premalo časa je preteklo med skopljenjem in zakolom. Surovo meso nima neprijetnega vonja, tako, da se ne ve, da se bodo dodatne arome razvile in pokazale.

lp



cervus

 

, Jaz samo vonj označim kot "od merjasca". Kaj je v ozadju, vem toliko, kot je povedala Elči.  

Vanja

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

4. jan 2015 18:24

Jaz pa za sarmo oz. nadevano papriko, surovo mleto meso zmešam z popraženo čebulo, na pol kuhanim rižem v slani vodi, malo majarona ter domače vegete. Dodam še žlico kisle smetane, premešam in nafilam. Nam je tako najboljše...Pri sarmah gre na vrh litoželeznega lonca še malo narezane slanine, potem pa omaka čez in pokrov gor ter v pečico pri 150 st. c. kakšne dve uri. Nam je tako najboljše,

lp, Saša

Mir in dobro!

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12641

4. jan 2015 18:27

  Aha, hvala Elaphus, ker si me podučila.  Upam, da ne bom imela velikokrat priliko,  da naletim na takšno meso.  Si pa ne morem zamisliti zadrege, če bi imela npr. povabljene goste in bi pekla kakšen konkreten kos sv.pečenke in bi se namesto dišečega vonja, začel razvijati ta grozen smrad, pri roki pa nič drugega.  Bi bila kar huda kriza

mopsika

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

4. jan 2015 19:19

Saša, prosim napiši, kako narediš omako. Enkrat bom naredila po tvojem receptu.

 

naor

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

4. jan 2015 19:22

Joj, no, pa saj ni vsak peti kos mesa tak. Če je kak kos res tak, je to velika izjema. Se pač zgodi. Kot se še marsikaj. Pa še kar živimo. Dokler ni to kos z botulinom, ni hujšega.

Tako ali tako pa ne bomo prepričali avtorice teme, da ni krivo zelje. Ker, konec koncev, menda ima preostala glava enak vonj kot ga je imela sarma. Le nekaj me čudi, a med kuho se pa ni vonjalo? Ker nisi napisala, da se je neprijeten vonj pokazal, ko je sarma zavrela, recimo.

rimljanka

raunig  

član od: 29.11.2013

sporočila: 15

4. jan 2015 22:46

Sarmo daš kuhat, pokriješ in pustiš da počasi kuha. Med tem pripravljaš potico in še cel kup stvari. No, in potem je na vrsti pokušanje sarme, prvi pokušalec pravi, nekaj je narobe, in potem še vsi naslednji enako menimo. Vohamo preostanek file, preostanek zelja in nam je vsem jasno. Smrdljiva zeljna glava!

Vonja vam ne moram pričarati, niti opisati, no ja lahko, ogabno.

Ne rabim nobenega prepričevanja, tudi sama vas ne mislim prepričevati. Sicer pa to smrdljivko še imam, če koga zanima?

Ženici, ki mi ga je prodala pred praznikom na skoraj prazni tržnici, ne zamerim. Škaf zelja potuje od doma do prodajnega mesta(temp.razlike), malo ali skoraj nič ne proda. Glave na vrhu škafa pa so le malo videle zeljnico. Od tu izhaja vsa kunšt, brez filozofiranja.

Moj namen je bil samo, da delim to izkušnjo z vami.

raunig

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. jan 2015 22:54

Ne morem si pomagat....očitno si odprla temo "just to bitch about".... Da si olajšaš množico "navetov" ob naslednji podobni priložnosti to že vnaprej napiši, da je tema samo ventilček, ker te bo sicer razgnalo. V tem primeru te bomo pustile pri miru. Al pa ne, nikol ne veš. 

 

Vanja

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

5. jan 2015 7:40

raunig je napisal/a:

Sarmo daš kuhat, pokriješ in pustiš da počasi kuha. Med tem pripravljaš potico in še cel kup stvari. No, in potem je na vrsti pokušanje sarme, prvi pokušalec pravi, nekaj je narobe, in potem še vsi naslednji enako menimo. Vohamo preostanek file, preostanek zelja in nam je vsem jasno. Smrdljiva zeljna glava!

Vonja vam ne moram pričarati, niti opisati, no ja lahko, ogabno.

Ne rabim nobenega prepričevanja, tudi sama vas ne mislim prepričevati. Sicer pa to smrdljivko še imam, če koga zanima?

Ženici, ki mi ga je prodala pred praznikom na skoraj prazni tržnici, ne zamerim. Škaf zelja potuje od doma do prodajnega mesta(temp.razlike), malo ali skoraj nič ne proda. Glave na vrhu škafa pa so le malo videle zeljnico. Od tu izhaja vsa kunšt, brez filozofiranja.

Moj namen je bil samo, da delim to izkušnjo z vami.



raunig

 

Reci kar želiš, pa mi je vseeno čudno, da razvijaš zeljne liste, jih polniš, zvijaš..... in ne vohaš nič. Malo kasneje pa povohaš preostanek te iste zeljne glave in smrdi?

Sorry, tega ne kupim.

Issi

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

5. jan 2015 16:04

Evo za Naor in vse ostale moja omaka za paprike...

Na maščobi prepražim nasekljano čebulo kakšne 5-10 min toliko, da rahlo oveni. Dodam 1 korenček narezan na kolute, majhno rezino zelene v gomoju in 1 celo svežo rdečo papriko narezano na kocke.  Na hitro dodam malo česna, sladkorja, sol, mleto sladko papriko, žlico ali dve moke, majaron ter pražim toliko časa, da česen zadiši. 1-2 minuti. Na to dodam brizg cca. 3 cm parad. mezge iz tube, pasirane paradižnike in malo vode. Dobro premešam in pustim vreti cca. 1/2 ure. Nato omako zmiksam z paličnim, popravim okus in prelijem čez paprike, ki gredo nato z pokrovom čez v pečico. Pri nas pora nobeden ne je zato, ga ne dodajam. Če ga kdo želi si ga dodatno da.

 

Za sarme, pa je omaka podobna samo, da ne dam pasiranih paradižnikov in sveže paprikein j e omaka malo bolj "vodena". Na dno posode, ki gre v pečico dam kislo narezano zelje, na vrh sarme in čez kose slanine, prelijem z omako, pokrijem z pokrovom in hop v pečico. Zadnje 10 min pokrovko odstranim in vklopim grill zgoraj, da se malo zapečejo...

 

Lp, Saša 

Mir in dobro!

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

5. jan 2015 17:30

Hvala Saša, bere se dobro. Pa tudi od ene tebi zelo blizu osebe sem slišala enkrat po radiu, kako znaš čarati v kuhinji. A to je že bolj za ZS.

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti