Smrdljive zeljne glave

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

4. jan 2015 13:49

nana06 je napisal/a:
 Pri njemu sem že večkrat kupila, pa je bilo vedno dobro,tokrat pa sem zelo razočarana, ne vem kako se mu je lahko zgodilo, da jih je tako presolil.nana06

A tebi se ni pa še nikoli zgodilo, da bi kaj presolila? Kdor dela, dela tudi napake. Tako se svet vrti.

rimljanka

nana06  

član od: 11.12.2011

sporočila: 20

4. jan 2015 14:32

Draga Rimljanka, nikoli se mi še ni zgodilo, da bi kakšno jed tako presolila.Res je, da vsak dela napake, če pa gre stvar v prodajo, moraš biti, še bolj pazljiv, kot če delaš samo zase, se ti ne zdi. Jaz, če bi prodajala, bi bila zelo
 odgovorna in če bi se mi kaj ponesrečilo , ne bi šlo v prodajo.

nana06

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

4. jan 2015 14:42

Jaz tudi delam sarmo in filane paprike brez jajc in peteršilja. Tako sem od doma navajena. Sem jedla z jajcem in  mislim, da mi ni všeč, ker jajce spremeni maso tako, da se bolj skupaj drži in mi to ni.

Sicer je pa to res stvar okusa in koliko kuharic-toliko receptov. Je pa sarma res ena od mojih priljubljenih jedi.

branka

raunig  

član od: 29.11.2013

sporočila: 15

4. jan 2015 15:27

limnol. Uporabila sem glavo, zelo,zelo mrzlo, in ni oddajala vonja. Zeljna glava, ki je nisem porabila do konca je zasmrdela šele na sobni temperaturi. Pujs pa ni videl moje sarme.

raunig

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. jan 2015 15:46

raunig je napisal/a:

 

 prepražim šalotko, slanino ali pršut, mešano meso, dodam kuhan bio riž (ki sem ga 30 min kuhala), petršilj, česen, jajce,začimbe. >Meni je sarma boljša, če je meso prej prepraženo.

Meso pa kupim pri mesarju, da ga zmelje pred mano.

 


raunig

 

V enem postu više pišeš, da pujs pri tebi ne gre v sarmo...Kaj je torej v mešanem mesu?

 

 

Vanja

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

4. jan 2015 15:59

nana06 je napisal/a:

Pri meni pa ni bil problem slabo zelje, temveč obrane prekajene rebre, ki so bile čisto preslane. Sicer sem jih oprala, vendar jih nisem namakala, ker niso bile zelo prekajene.Da so preslane sem ugotovila šele, ko sem poskusilasarmo. Potem sem poskusila še rebra, ki so mi ostala in so tako slana, kot da ješ samo sol. Kupila sem jih pa na svinjskem sejmu v Celju od prodajalca iz Bizeljskega. Pri njemu sem že večkrat kupila, pa je bilo vedno dobro,tokrat pa sem zelo razočarana, ne vem kako se mu je lahko zgodilo, da jih je tako presolil.

nana06

Par tednov nazaj sem tudi jaz dobila hudo presoljeno prekajeno meso (nakup v enem od marketov). K sreči  sem ga porabilla za joto, ki sem jo  popravila tako, da sem odlila precej tekočine in jo popravila z neslanim krompirjem in neslano vodo, v kateri se je kuhal. Prav zaradi različne slanosti zelja, repe in prekajenih mesnin, krompirja in fižola ob kuhanju ne solim. Če je treba, dosolim proti  koncu. 

Cila

raunig  

član od: 29.11.2013

sporočila: 15

4. jan 2015 16:14

Draga Vanja ZDA, smešno na kakšne sitnice se hvataš. Saj je jasno, da sem mislila prekajeno meso, a ne?

In seveda pohvala, kako neverjetno pozorno spremljaš in jasno imaš prav! Pujs JE vstopil, izstopil pa letos žal v smeteh.

raunig

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. jan 2015 17:14

raunig je napisal/a:

Draga Vanja ZDA, smešno na kakšne sitnice se hvataš. Saj je jasno, da sem mislila prekajeno meso, a ne?

In seveda pohvala, kako neverjetno pozorno spremljaš in jasno imaš prav! Pujs JE vstopil, izstopil pa letos žal v smeteh.



raunig

 

RAunig, niso sitnice. Vonj je precej težko opisat na papir in mene je samo zanimala vrsta mesa. 100% sem, da je vzrok neznosnega smradu svinjsko meso v taki ali drugačni obliki. Govedina lahko smrdi, če je pokvarjena in to zavohaš pri surovem mesu, ki ga najbrž n ebi dala kuhat. NIma pa takega vonja, kot merjasci.

Poglej nekaj strani nazaj, kaj so recimo napisale Babi 2+2, mopsika in elaphus, merjaščevo meso nima nobenega vonja, dokler ga termično ne obdelaš. Potem je pa veselica, kot pravi Elči. 

 

BTW, meni surovo kislo zelje precej smrdi, govorim o vonju poleg kislega, kuhano je pa čisto OK. 

 

Vanja

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

4. jan 2015 17:50

   Pozdravljene, ker nisem seznanjena, me pa res  zanima,  zakaj sploh dovolijo prodajo merjaščevega mesa,  če le to zaradi tako groznega smradu ni užitno, v prodaji pa svinjsko meso ni ravno poceni.    Jaz sem kupila kračo v mesnici,  pri "najboljšem sosedu".  



mopsika

Sporočilo je spremenil(a) mopsika dne 04. 2015 17:54

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. jan 2015 18:09

Saj NI merjaščevo meso, le premalo časa je preteklo med skopljenjem in zakolom. Surovo meso nima neprijetnega vonja, tako, da se ne ve, da se bodo dodatne arome razvile in pokazale.

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti