Parni čistilec-deluje ?

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

17. apr 2004 11:20

hja... jest sicer ne poznam takega sesalca - moja mama si ga je enkat sposodla od sodelavke da smo spucal madeže črnega vina iz perzijske preproge pa je super spucal - je pa res da je ogromno tako predpriprav kot pospravljanja.... če pa že rabte paro, pa nalijte en liter vode v ekonom lonc - to bo zadostovalo za cca. 22 litrov pare, more pa skoz vret na ful... namest ventila dejte gor plastično oz. gumjasto cevko, ki se jo da kupt na metr v Merkurju al pa Obiju al pa še kje.... na konc pa lonc pomijete z mal kisa, da odstrante vodni kamen... metoda se pr nas doma uporablja večinoma za pasterizacijo kozarcev oz. steklenic pred vlaganjem kompotov, paradižnikove mezge,... Lp Drejček

Dusano  

član od: 29.9.2001

sporočila: 322

18. apr 2004 11:03

renatazala da parni čistilec topi mašćobo v pečici mora biti tudi dober , ne tiste micke kot so jim rekli vcasih , sam imam doma ta parni čistilec in res topi tudi maščobo v pečici , samo ne tisto trdovratno ko je zapečeno že ene par mesecev, treba je delati sproti pa gre , pa tudi ne vem ce se ti splača to kupovati samo zaraditega ker stane cez 1000 evrov , res pa da ima se veliko drugih priključkov.... samo treba jih je uporabljati .... ce koga zanima povezava do te strani tega čistilca naj me kontaktira Dušan

Goved  

član od: 9.2.2004

sporočila: 15

20. apr 2004 12:52

Drejcek, krasna ideja tole z ekonom loncem. Moram poizkusiti. Samo mali popravek - iz enega litra vode se dobi precej vec pare kot samo 22 L! Na primer, če je para pri temperaturi 100 °C pride iz enega litra vode malo čez 1700 L pare, če pa je para pri 130 °C pa je lahko nastane že malo čez 1800 L... :))))) goved

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

20. apr 2004 13:48

Drejček, ali lahko malo bolj razložiš tale ekonom lonec? Ali ventil snameš ko voda zavre? Da bi to prej storil človek (predno zavre) mislim, da ne bo pritiska in ne bo pare, ampak kako tisti vroč ventil snameš, da ti vsa para takoj ne uide in da se ne popariš? Uporabno se mi zdi zlasti za razkužitev kozarcev, kot praviš tudi ti. Sicer pa imam jaz s parnim čistilcem slabe izkušnje, nič se ni tako spucalo , kot kaže na TV, le svežo umazanijo, ki jo pa tako ali tako lahlo tudi s kakimi močnejšimi čistili.. Sem pa uporabili precej velik parni čistilec, ki sem si ga na srečo le sposodila, ampak predno sem vse sestavila....in potem razstavila in pospravila...hvala lepa,nikoli več.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8696

20. apr 2004 14:02

Jaz se že ne bi igrala z ekonom loncem. Saj niso stvari tako umazane, posebej še, če jih dokaj sproti čistiš. Glede pečice pa, kupila sem novo pred tremi leti. Izogibam se odprtega pečenja, recimo, meso, krvavice, skratka tisto, kar šprica. Če mi pa kaj pobegne, takoj po pečenju očistim. In naj vam povem, jaz sem se počasi vrnila nazaj na "staro" stvar, namreč, veliko uporabljam alkoholni kis za čiščenje. Od kar smo prenovili kopalnico, še nisem uporabila nobenega Cilita in podobnih agresivnih čistil, razen "račke" za WC školjko. Čao!

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

3. mar 2007 8:36

Našla sem to staro temo in ker je že zelo dolgo od takrat, ko je bil napisan zadnji post, me zanima, če lahko kdo posreduje kakšne novejše izkušnje, saj je sedaj na trgu kar precej te robe. Jaz iščem tak manjši čistilec, s katerim bi očistila kopalnico, ploščice v kuhinji, pečico in mogoče še kaj......

V nekem letaku sem videla čistilce znamke Monster - ima kdo kaj takega???

 

Hvala za kakršnokoli informacijo ali mnenje

 

 

 

rrr

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

3. mar 2007 8:58

JAZ GA IMAM IN SEM ZELOOO ZADOVOLJNA Z NJIM!!!! še posebej mi je všeč za okna pomivat, da o pečici, wc-eju, pipah in fugah ne govorim,...... ne rabiš nobenih čistil kar je fantastično. če imaš otroka,ki puza in in občasno z usti pobira dudo ki mu je padla na tla(zraven poliže tudi ploščice) ko pa smo imel rota virus sem s parnim razkužila tudi vse igrače!!! nisem pa se še lotila sedežne in se najvrjetneje tudi ne bom, ker imam za to drugo mašino,... firma mojega je karcher,...če se odločiš za tega pazi da dobiš notri ta pravi nastavek za steklo,....namreč vse mora biti v eni ročki, spodaj piha para zgoraj pa je taka gumica ki vse pobriše,... p.s. cena 240eur plopsa Sporočilo je spremenil(a) plopsa dne 03. mar 2007 12:41:30

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

3. mar 2007 9:26

Pred letom ali dvema je moža prosil znanec, če lahko pride predstavit parni čistilec, ker se je ravno uvajal v delo in nam ga niti ni poizkusil prodati.

 

Cena je bila blizu 2000 E in to sploh ni bila kakšna mala zadeva, čistil je pa z njo tako, da sem samo gledala odprtih ust in ostala brez besed. Stvari, za katere rabiš mrežico in abrazivno sredstvo je v trenutku očistil s paro. Zraven se lahko dokupi še likalnik. Samo, cena pa je občutno previsoka.

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

3. mar 2007 10:01

Tudi jaz bo pristavila piskerček. Sedaj imam sesalec od tašče. Kupujeva pa svojega. Imava celo stanovanje v ploščicah, se pravi, da nimava tepihov.Iščem pa takega, da bi lahko sesala in pomivala po tleh hkrati. Če ima kdo kaj izkušenj, bom vesela. JORDI

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti