Parni čistilec-deluje ?

renatazala  

član od: 31.7.2003

sporočila: 24

tema odprta - 16. apr 2004 10:06 | ogledi: 30.986 | odgovori: 59

Zanima me če je PARNI ČISTILEC res učinkovit pri čiščenju pečice, nape in friteze, pomivalnega stroja ?

Zanimam se za nakup, pa me mož prepričuje, da je para iz teh parnih čistilcev preslaba, da bi topila trdovratne maščobe .

Ali ima kdo kakšne izkušnje s parnim čistilcem v kuhinji ??

Če res deluje je to veliko olajšanje pri čiščenju kuhinje.

renatazala

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

16. apr 2004 10:33

Tema glih ne spada na kulinariko, a vseeno: O tem če to deluje se lahko prepričaš na demostraciji, le glej, kdo ti pride predstavljat, da ne bo kot pri meni, ki me je demonstracija prepričala v nasprotno. Ena mi je prišla delat demonstracijo za parni čistilec in, ko je odšla smo jokali, ker je tako vse posvinjala, da sem pol noči čistla za njo. Poleg tega mi je uničila prevleke na kavču - za njo so ostale lise, ki jih nikoli več nisem spravila dol. Tolko sem je bla sita, da sem jo kar poslala, niti cene nisem izvedela. Suzana

Lenka Kuč  

član od: 1.3.2004

sporočila: 18

16. apr 2004 11:07

Jaz, ga imam in je odličen. Ampak, ko čistič pečico morač večkrat napoliti vodo. Očisti se zelo dobro. Velio boljše je za čiščenje kopalnice. Moja soseda ga pa je kupila in mož za ženo. Zato se je odločila, da bi ga enega prodala. Če te zanimam, me obvestil. Sporočilo je spremenil(a) Lenka Kuč dne 16. apr 2004 11:08:41

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8695

16. apr 2004 11:18

Če tema res ni za tukaj, naj nas urednik preusmeri. Moramo tudi na tem področju malo pojambrat. Meni se zdi, da je ta parni čistilec en "lari fari". Naj vam povem mojo izkušnjo iz pred treh let, ko sem vsa navdušena povabila predstavitelja za Batagel sesalce (vodni). In seveda, navdušena, oh in sploh, kupila - 12 čekov (mislim, da je bil okrog 160.000 SIT - pa še čistila za 4.000 SIT, ki mi še vedno zasedajo prostor v omari) Po dveh mesecih mi je počila ena cev, ker je plastična. Dobro, so mi jo v Postojni zamenjali. O.K. tista globinska ščetka je v redu, je pa samo za tepihe in za oblazinjeno pohištvo. Jaz imam v hodniku in kuhinji ploščice, ostalo parket in majhne tepihe. Se pravi, da sem morala za eno stvar uporabljat eno ščetko za drugo pa drugo. Tista tadruga ščetka mi ne povleče niti sponke od papirja, škripa oz. cvili pa ploščicah in parketu. Tako, da sem se če par mesecev razpiz... in sem kupila navaden sesalec (spet 45.000 SIT). No, saj je dobra tista globinska ščetka, ko sesaš posteljo ali sedežno, kakšna packarija pride v vodo, ampak lepo vas prosim, saj tega ne delaš vsak dan. Tako, da sem rekla, mene ne bo več "živ bog" nategnil s temi jajci, ki jih reklamirajo. Vse bolj drži tisti pregovor "Sama fala se pod mizo vala"! Oprostite, na izrazih! Ko jih vidim v Šparu, da reklamirajo, se kar naježim od tegote. Pozdravček!

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

16. apr 2004 11:30

Jaz imam od Karchnerja,kupila sem ga v Obiju.Imam ga že približno 2 leti.Stane okrog 50.ooo-60.000 sit.Lahko dokupiš še druge nastavke.Sem zadovoljna. Vesna Leben

Lenka Kuč  

član od: 1.3.2004

sporočila: 18

16. apr 2004 11:39

Jaz sem ga kupila preko televizij za 36.000,00 SIT. Da se notri ena posodica vode in je O.K Lena

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

16. apr 2004 12:21

Tile sesalci... ena izmed boljših potegavščin... Mi smo ga kupili, sedaj pa leži v maminem utilitju, in čaka ne uporabo, enkratletno, ko se ščisti avto, sedežno garnituro, tepih. Ja, lepo vas prosim, kdo vsakič vliva noter vodo, pa kdo po vsaki uporabi to čisti? Tiste dolge cevi, posodo za vodo??? Jaz prej rabim psihično predpripravo, preden ga uporabim. Poleg tega, da je še težek kot cent in zelooo neroden. Menjali naj bi še ščetke, nastavke, med samim sesanjem pa dobiš živčni zlom... Sama sem zato kupila navaden globinski sesalec Electrolux, ki je bil tudi zelooo drag takrat, je pa majhen, lahek, tih, pospravljenega imam kar v za to namenjeni omari. Superca! Tudi sesa vrhunsko, moč lahko po potrebi sam zmanjšam, saj je zelo močan in mi dvigne tepih s tal, če sesam s polno močjo. Vodni pa, po potrebi, drugače pa pospravljen v najbolj zakotnem kotu stanovanja... In poznam jih še kar nekaj, ki so istega mnenja. Govorim o sesalcih, o parnih čistilcih pa res nimam pojma... lp, lidka lidka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8695

16. apr 2004 13:06

Evo, je še ena jezna!

renatazala  

član od: 31.7.2003

sporočila: 24

16. apr 2004 13:17

Najprej vsem hvala za vaše odgovore. Zaenkrat točke dobiva mnenje mojega moža. Nisem mnenja, da ta tema ne spada na forum Kulinarične Slovenije. Če sem zasledila temo, kako se čisti mikrovalovne, friteze, kaj je dobro in uporabno v kuhinji in kaj ne, potem moje vprašanje "Zanima me če je PARNI ČISTILEC res učinkovit pri čiščenju pečice, nape in friteze, pomivalnega stroja ?" vsekakor ni izven konteksta. Vse se odvija v zvezi s kuhinjo in posredno s pripravo hrane. Upam, da urednik ne bo jezen name in mi preprečil sodelovanje v forumu. Mogoče pa bo razširil stran tudi z drugimi temami posredno ali neposredno povezanimi z področjem kulinarike in pripravo hrane (npr..dobra posoda za zdravo pripravo hrane,uporabni in kakovostni kuhinjski aparati in pribor, načini serviranja hrane, priprava različnih pogrinjkov...) To bi bila kar dobra dopolnitev, razvoj in osvežitev že tako dobre Kulinarične Slovenije. Se strinjate ? V vsakem primeru pa je Kulinarična Slovenija zakladnica dobrih idej. renatazala

renatazala  

član od: 31.7.2003

sporočila: 24

16. apr 2004 13:17

Najprej vsem hvala za vaše odgovore. Zaenkrat točke dobiva mnenje mojega moža. Nisem mnenja, da ta tema ne spada na forum Kulinarične Slovenije. Če sem zasledila temo, kako se čisti mikrovalovne, friteze, kaj je dobro in uporabno v kuhinji in kaj ne, potem moje vprašanje "Zanima me če je PARNI ČISTILEC res učinkovit pri čiščenju pečice, nape in friteze, pomivalnega stroja ?" vsekakor ni izven konteksta. Vse se odvija v zvezi s kuhinjo in posredno s pripravo hrane. Upam, da urednik ne bo jezen name in mi preprečil sodelovanje v forumu. Mogoče pa bo razširil stran tudi z drugimi temami posredno ali neposredno povezanimi z področjem kulinarike in pripravo hrane (npr..dobra posoda za zdravo pripravo hrane,uporabni in kakovostni kuhinjski aparati in pribor, načini serviranja hrane, priprava različnih pogrinjkov...) To bi bila kar dobra dopolnitev, razvoj in osvežitev že tako dobre Kulinarične Slovenije. Se strinjate ? V vsakem primeru pa je Kulinarična Slovenija zakladnica dobrih idej. renatazala

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

16. apr 2004 13:37

Itaq... lidka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti