Gostilna figovec

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

tema odprta - 26. dec 2014 21:20 | ogledi: 10.254 | odgovori: 21

Ena najstarejših gostiln v Ljubljani je na žalost dočakala svoj konec oziroma se je prelevila v indijsko gostilno curry life figovec, in ker sedaj tam ni več mogoče dobiti njihove slovite gibanice, me zanima, če kdo ve, kje v ljubljani oz. če sploh bi se najdla gibanica podobne kakovosti, kot so jih delali tam.

V novi gostilni so mi sicer omenjali stari trg (če se ne motim...), vendar si žal nisem zapomnila točnega naslova, tako da bi bila res vesela kakršnekoli informacije domačinov/domačink iz tistega konca oziroma kogarkoli, ki o tem ve kaj več...

Hvala!

Life is war against boredom~

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

26. dec 2014 21:25

   MiriBon,   preverjeno,   imajo dobre gibanice na Trojanah,  če ti ni predaleč. 

 

 

 

 

mopsika

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

26. dec 2014 21:47

Zanimajo me predvsem možnosti v LJubljani (pa še to bolj ali manj center), bom pa pogledala tudi na Trojanah, ko bom v bližini (sem mislila, da imajo tam predvsem krofe). Hvala!

Life is war against boredom~

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

26. dec 2014 22:02

Čakaj, saj imaš v stari Ljubljani, malo naprej od trgovine s piransko soljo, v smeri proti Staremu trgu pravo prekmursko gostilnico. Güjžina se ji reče. 

rimljanka

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

26. dec 2014 22:03

Imajo, sem ponosno povedala nekim gostom, da je to prava in zaščitena slovenska jed in prvič uporabila angleški naziv, ki mene vedno spravi v smeh. Ker je zaščitena, mislim, da je kvaliteta povsod enaka. So pa ogromne !

 

F r i n a

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

26. dec 2014 22:37

oooo, super!

Najnaj hvala, rimljanka~

(sem malo za luno, tako da še nisem slišala za Güjžino...)

Life is war against boredom~

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

26. dec 2014 22:47

Zato pač nisi za luno. Samo po drugih poteh hodiš.

P.S. piranska sol se je preselila in je zdaj vis-a-vis Gujžine. Vsaj bila je še dva meseca nazaj, ko sem tam kupovala.

 



naor

Sporočilo je spremenil(a) naor dne 26.dec 2014 22:49

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

30. dec 2014 0:38

rimljanka je napisal/a:

Čakaj, saj imaš v stari Ljubljani, malo naprej od trgovine s piransko soljo, v smeri proti Staremu trgu pravo prekmursko gostilnico. Güjžina se ji reče. 



rimljanka

Res je! To sem pa videla prejšnjo nedeljo.

Od zunaj izgleda simpatično, ime gostilne je tudi super, če le ne bi bilo zraven dodatnega napisa "The soul of Pannonia"

http://www.prekmurska-gostilna.si/Storage/Images/Im

"Panonska duša" se očitno preveč kmečko sliši, da bi ga napisali pred ali nad angleškim napisom za tisoče turistov iz daljnih krajev, kajne  ...

Mojca

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

7. jan 2015 11:15

No, da poročam.

Gibanico sem kupila v Güjžini,  za primerjavo pa sem vzela še sparovo gibanico (znamka Premium). 

Primerjava 

Gibanica iz Güjžine

+ ravno prav sočna in pečena

- premalo skute in pa predvsem preveč maka (ki tudi ni bil mlet, tako da je prevladal nad ostalimi okusi in deloval 'ločevalno' med plastmi)

-/+ brez podplata iz krhkega testa (ampak to niti ni tako napak)

 

Gibanica Premium

+ sočna (oziroma že kar kremasta, gl. spodaj)

+ veliko (pasirane) skute, primerna količina maka in jabolk

+ plasti so med seboj lepo povezane in prepojene

- občutek, da je premalo pečena (tudi povrhu je precej bela in sploh ne kaže znakov pečenja); okus je bil zato (in pa zaradi pasirane skute) precej kremast in netipičen za gibanico

 

Dodatno za primerjavo še gibanica iz Merkatorja

- suha

+ količine so v dobrem medsebojnem razmerju (žal se ne spomnim, kakšna skuta/mak sta bila uporabljena)

+ dovolj pečena

 

Žal ne vem, kakšno gibanico so delali v Figovcu, ampak za enkrat sem najboljšo gibanico jedla na septembrskem vinskem sejmu v Ljubljani, vendar pa na žalost ne najdem več računa, na spletu pa tudi nisem našla brošure z razstavljavci (v kulinaričnem oddelku), tako da bi bile ZELO vesela, če se kdo spomni ime kmetije/družbe, ki je prodajala gibanico na tem sejmu (med drugim se spomnim, da so imeli tudi certifikat za izdelavo PG). Bila pa je res udarna, da dol padeš...vse plasti lepo povezane skupaj v celoto z okusom brez primere...pa krkho testo v podplatu je bilo waw...

 

 

Life is war against boredom~

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

7. jan 2015 12:15

Kaj pa če bi pisala organizatorjem festivala, sigurno bi izvedela ime? 

Slišala sem, da je gibanica, ki jo prodajaji v Hoferju zelo dobra! Je pa iz ene domače pekarne! 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti