Divji kostanj

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

tema odprta - 25. dec 2014 22:26 | ogledi: 5.369 | odgovori: 5

Narezala in posušila sem divji kostanj. Sedaj bi ga morala zmleti v prah. Uporabila sem multipraktik. Zdi se mi, da se mi bo vžgal. Razmišljala sem že, da bi zmlela na ročni mlinček pa sem skeptična, ker je kostanj trdi. Ali ima kdo izkušnje in mi pove na kak način naj ga zdrobim v prah?

biba

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

26. dec 2014 8:29

Kaj pa mlinček za kavo?

kvačkarica

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

26. dec 2014 8:32

Sem tudi jaz letos naredila isto napako. Divji kostanj se lepo melje, ko je svež, pri suhem pa misija nemogoče. Preizkušeno. Uničila sem multipraktik in kavni mlinček. 

Jaz sem ga dala v papirno vrečko na desko, prekrila z kuhinjsko krpo in tolkla z lesenim kladivom. Drob sem mlela v multipraktiku, dokončno v kavnem mlinčku in dobila kar fino kašo.

Rezultat: imam najdražje kostanjevo mazilo in novi kavni mlinček. Za Iskrin multipraktik bom poizkusila dobiti novo posodo, ker je počena.

 

jovita

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

26. dec 2014 18:01

Ojoj, tudi jaz sem samo čakala kdaj bo moj multipraktik poletel

Če sveže melješ ali jih moraš prej olupit? Jaz sem delala mast tako, da sem jih narezala in potem kuhala v rastilnski masti. Samo se mi zdi, da sem dala preveč čebeljega voska, ker je dokaj čvrsto.

biba

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

26. dec 2014 21:55

Jaz jih ne lupim, zmeljem v multipraktiku in delam na čisti svinjski ali kokosovi masti (del družine ne prenese vonja po svjnjski masti), lahko pa jih namakaš v katerem od hladno stiskanih olj (3-6 tednov).

Dušim na najnižjem ognju 10-15 min in pustim čez noč. Naslednji dan odcedim. 

Voska dodajam polovico količine zapisane v receptih, na koncu dodam nekaj kaplic propolisa in eteričnih olj (sivka, rožmarin in/ali meta). 

Enako delam gabezovo kremo (sedaj je pravi čas, da jo narediš).

 

jovita

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti