Kakanje pri dojenčku

buci  

član od: 13.6.2002

sporočila: 141

tema odprta - 23. dec 2014 9:51 | ogledi: 14.968 | odgovori: 11

Pozdravljeni!

Moj vnuček, star 2. meseca, ki je dojen, kaka skoraj po vsakem obroku. Blato je normalne barve. Napreduje normalno. A ima kakšna izkušnje s tem? Hvala!

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

23. dec 2014 9:58

Buci, vsi starši imamo izkušnje s kakanjem pri dojenčku .

Dojenček lahko kaka vsako uro, ali enkrat v tednu, kar je čisto normalno,  in nič ni narobe, Naj vam bo veselo še naprej .

SMARTY1

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

23. dec 2014 10:00

Verjamem, da imamo vsi izkušnje s tem, a ne verjamem, da se kdo spomni tega obdobja.

Commis débarrasseur

Mia84  

član od: 4.12.2012

sporočila: 189

23. dec 2014 10:27

Pozdravljena

Iz izkušenj vam lahko rečem, da je to pri dojenem otroku običajno. Se pa pogostost kakanja razlikuje od otroka do otroka in jaz tega ne bo posploševala. Če starša nista sigurna ali če imata kakšno vprašanje, je boljše, da pokličeta izbranega pediatra, ki ju bo pomiril in odgovoril na vsa vprašanja. Moja starejša je kakala prva 2 meseca tako kot omenjate vi (dojana do 4. meseca), potem pa 1x na dan ali 1x na dva dni in tako je še danes. Mlajša pa je kakala po vsakem hranjenju skoraj do 8. meseca in še ponoči (dojena do 5. meseca). Obe sta lepo napredovali na teži, lepo jedli, nista imeli težav z odvajanjem,...

Dobro je seveda spremljati otroka, da lepo napreduje na teži in da je blato normalne barve in "teksture". Zeleno ali sluzasto blato pa je lahko pokazatelj kolikov (krčkov) ali možnih alergij.

Upam, da sem vam pomagala.

Lp

A.

Nomen  

član od: 13.3.2012

sporočila: 135

23. dec 2014 12:58

Mi imamo doma vnučko, staro pol leta. Prva dva meseca se je moji ženi (torej noni) mešalo, ker je deklica kakala 7x na dan (torej po vsakem obroku) in se ji to ni zdelo normalno (najini baje nista). K sreči je mlada mamica ohranila mirno kri, saj je vnučka normalno napredovala in ni imela nobenih težav. Skratka, po dveh mesecih se je to spremenilo in zdaj kaka 1x na dan. Ker imamo trenutno veliko dojenčkov v širši družini, vam lahko povem, da odvajajo blato vsak drugače. Dokler je le-to normalne brave in strukture, otrok pa nima težav, se ne sekirajte.

Nomen

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

23. dec 2014 15:55

buci - pride obdobje, ko se to sprašujemo.....pa ne le pri dojenčku...

Meni so danes rekli: Pride obdobje, ko se starejši vračajo na nivo dojenčka, ob rojstvu napredujemo, rastemo in se učimo, potem se pa zopet vrnemo na nivo novorojenčka... kakamo v pleničke, malo večje od običajnih, hranimo se s pasirano hrano dokler zmoremo, potem pride pa na vrsto zopet skoraj dojenje...

Sprijaznite se, to je ciklus rojevanja in staranja...

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

vesoljka  

član od: 14.4.2008

sporočila: 134

23. dec 2014 22:13

Meni niso niso nikjer nič povedali okoli tega. No, verjetno so se kakanja dotaknili na materinski šoli, ampak tam je toliko zgoščenih informacij 2 meseca pred porodom, da ti kakšna tudi uide iz glave, ker prav vse pa res še niso aktualne. Šele, ko se pojavi problem..

Dojeni lahko veliko ali malo kakajo.. tudi po 10 dni skupaj nič. Mleko kot popolna hrana zanje bojda že poskrbi, da je vse tako, kot je treba. Verjetno pa opazovanje morebitnih drugih znakov nič ne škodi, ane.. Vedno je kak % primerov, ko so pač nekje zaplete, še vedno so samo mali človečki.

vesoljka

Margot  

član od: 12.12.2008

sporočila: 260

23. dec 2014 22:41

buci, naša, ki je zdaj stara 7 mesecev, je prva dva/tri mesece tudi na veliko kakala. Ravno sem jo previla, začela dojiti, je že spet kakala. Naprestano...

Margot

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. dec 2014 7:31

buci je napisal/a:

Pozdravljeni!

Moj vnuček, star 2. meseca, ki je dojen, kaka skoraj po vsakem obroku. Blato je normalne barve. Napreduje normalno. A ima kakšna izkušnje s tem? Hvala!

 

 

 

V tem vprašanju igra dojenček stransko vlogo. Glavno vlogo si je tule pripisala mnogo preveč zaskrbljena babica. Draga buci, v tvojem daleč najboljše interesu je, da malo umiriš napade skrbi in da ne najedaš ne familije in ne frendi in ne neta z vprašanjem, če je normalno, da se otrok normalno razvija in zraven kaka večkrat na dan.... Če boš s takimi vajami nadaljevala, te bodo najprej skužile frendice in te bodo obirale in začele sočustvovati z dojenčkovo mamo (grem sicer stavit, da si babica po očetovski strani....in gorje, če imaš tudi na drugih področjih kakšno takšno idejo na lagerju). Potem te bo pa itak dobila mlajša familija. Ker starši dojenčka, verjemi mi, znajo uporabljati internet in za tvoj nick so verjetno tudi že slišali in slejkoprej bodo našli tvoje umno vprašanje in potem boš imela pa res težave. Skratka, malo premisli. Pa naredi v teh prazničnih časih odločitev, da boš manj takole babiško najedala.

Pa srečno.

 

Vendelina jr.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

24. dec 2014 10:34

Vendelina jr.-- ] Pa naredi v teh prazničnih časih odločitev, da boš manj takole babiško najedala.

Velja še za koga drugega, se mi zdi.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti