S katero sladico naj obdarim familijo? (moški sprašuje)

anzeo  

član od: 19.12.2014

sporočila: 4

tema odprta - 19. dec 2014 3:59 | ogledi: 6.316 | odgovori: 19

Prosim podajte mi kakšen link do zanimivega recepta za sladico, s katero bi lahko letos obdaril familijo. Pogoj je, da je zelo okusna, udarna, enostavna za izvedbo in ne predraga. Narediti jo moram za 17 ljudi. 

 

Pred leti sem naredil rumove kroglice, ki so precej popularne med ljudmi in zato sem takrat z njimi zadel v polno. Danes sem videl tudi recept za Kinder pingvin na tej strani. Ta sladica bi bila drugim verjetno prav tako zelo všeč, ker gre za prepoznavno reč. Samo preveč dolgotrajna in prezahtevna za izvedbo se mi zdi za kuharskega amaterja, kot sem sam. Zadnjič sem probal narest tudi Rafaello kroglice, ampak mi niso uspele. 

U glavnem, iščem kake podobno udarne in prepoznavne recepte, kot so teli trije.

 

Hvala za vsak predlog!

anzeo

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. dec 2014 9:55

http://www.kulinarika.net/recepti/5600/sladice/slastne-

Ali pa tole

 

Mrzli pes

Potrebuješ 200 g kokosove maščobe (alhko tudi masla), 300 g sladkorja v prahu, 120 g grenkega kakava

dve jajci

štiri žlice pomarančnega soka

osem žlic vroče vode

40 g olupljenih mandljev

225 g albert keksov

200 g čokoladne glazure

Sladico lahko pripraviš nekaj dni prej, preden jo potrebuješ, se prav lepo prepoji v tem času, ker jo hraniš v hladilniku je pa tako zelo osvežilna. Kljub čoko kalorijam...

Maščobo razpustiš v primerni posodi na zmerni temperaturi, potem umaknše z ognja in pustiš, da se malo ohladi. Sladkor v prahu in kakav preseješ v posodo ter prihraniš. jajci stepeš v primerni posodi, da sta penasti, potem počasi, žlico po žlico, dodajaš sladkorno-kakakvovo mešanico. Dodaš še pomarančni sok in mešaš, da je masa lepo gladka. Potem dodaš mlačno kokosovo maščobo - dodajaš jo v enakomernem curku in sproti mešaš. Potem dodaj še vročo vod in zmešaj v gladko maso.

Oglat,podolgovat model rahlo namastiš in obložiš s papirjem za peko, papir naj gleda malo čez rob modla. Dno potreseš mandlji, potem daj nanje pet jedilnih žlic kreme in poravnaj. Potem daj na kremo kakse in jih malo pritisni v maso, potem pa izmenoma nalagaš plast keksov in plast kreme, dokler ne porabiš vseh sestavin oziroma ne napolniš modla. Sladica naj bo v hladilniku vsaj tri ure, preden jo posrežeš, še najbolje je, če jo pustiš čez noč.

Preden jo postrežeš, jo zvrneš iz modla in odstraniš peki papir, potem razpustiš kuverturo (čokoladno glazuro) in preliješ sladico.



mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 19.dec 2014 09:56

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

19. dec 2014 11:08

Za kuharskega začetnika so mafini idealni. Jih okrasiš s kako fino kremo po želji in posipaš s čim zanimivim pa imaš cupcake...

milja44  

član od: 2.1.2014

sporočila: 152

19. dec 2014 11:29

OlivaB strinjam s s tabo in jih anzeo močni oriporočam. Vedno so dobrodošli za oko in želodec in vselej lahko drugačni in slastni. Jaz pečem že štirideset let, vendar me mafine vedno motivirajo.

milja44

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

19. dec 2014 12:12

Milja mene preseneča kako jih imajo vsi po toliko letih še vedno radi. Osebno se mi zdijo enostavnejši od palačink, če so v kakšnih ekstra papirčkih pa so sploh zanimivi ;)

anzeo  

član od: 19.12.2014

sporočila: 4

19. dec 2014 17:53

Kolk časa muffini zdržijo? Po moje da bom njih naredil. Verjetno se jih lahko en dan naredi, postreže pa šele naslednji dan ali dan za tem.

 

 

anzeo

anzeo  

član od: 19.12.2014

sporočila: 4

19. dec 2014 18:16

Kolk časa muffini zdržijo? Po moje da bom njih naredil. Verjetno se jih lahko en dan naredi, postreže pa šele naslednji dan ali dan za tem.

 

 

anzeo

mladikica88  

član od: 21.10.2014

sporočila: 61

19. dec 2014 19:08

Meni osebno so muffini najbolši prvi dan, mogoč še naslednji,pol so pa že bolj suhi, če sploh zdržijo tolko časaNazadnje sem naredila čokoladno- borovničeve in so zmanjkal še isti dan.

mladikica88

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti