Zeljne krpice

špela100  

član od: 23.7.2008

sporočila: 121

tema odprta - 16. dec 2014 14:33 | ogledi: 6.114 | odgovori: 7

Pozdarvljeni,

 

rada bi naredila zares dobre zeljne krpice. Namreč sem že večkrat poskušala, pa to ni to. Konec tedna pride sin domov in bi ga rada presenetila, ker jih ima zelo rad. Tudi sam je poskušal, vendar je rekel, da ni uspelo. Hvala že v naprej.

 

LP

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

16. dec 2014 14:49

Moje krpice... 

Zelje narežem na rezance, malček posolim, premešam in pustim naj odstoji. Med tem na masti prepražim polovico čebule, dodam žlico sladkorja. Ko je sladkor karameliziran, dodam na drobno narezano jabolko. Premešam in k temu dodam zelje, ki ga med dlanmi zmečkam. Premešam in pražim, sproti malček podlivan... solim in popram. Ko je zelje mehko dodam skuhane krpice, dobro premešam in še po potrebi popram.

Nama je to to. 

 

Pozdravček!

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

16. dec 2014 15:08

pri nas jih pa delamo s slanino  -mesnato slanino malo popečem, dodam zrezano čebulo (po potrebi še malo maščobe),strok česna, zrezano zelje, sol, kumino, poper. Podušim, da se zelje zmehča in dodam kuhane krpice. Zmešam in malo zapečem.

tudi pri nas je to to.

Lisa

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

16. dec 2014 16:21

Špela100 tudi jaz imam enako vprasanje, ampak moj problem je, da ne uporabim sestavin, ki so pomembni za dober okus oz. se ne drzim recepta, zato pa vem, da ne more biti dobro.

Ne uporabljam mascobe, mesa, sladkorja...,zacimbe kot so cebula, cesen le v prahu vse itd.

Osebno ti svetujem po receptu Dragicke in Majde, ce se ne motim, se opravicujem

 

Lp



jaša

Sporočilo je spremenil(a) jaša dne 16.dec 2014 16:24

milja44  

član od: 2.1.2014

sporočila: 152

16. dec 2014 17:55

Špela100 jaz zeljne krpice kuham v zadovoljstvo moje družine po receptu iz knjige  Zelenjavne jedi izšla je leta 80 avtor je Damjan Ovsec, Edvina Novak:

300 gr moke, 3jajca po 5o gr, 500 g zelja, 60 gr maščobe in sol ter poper.

Iz moke in jajc pripravimo testo za rezance, razvaljamo in narežemo na krpice, ki jih skuhamo v slanem kropu.

Posebej na maščobi prepražimo drobno narezano zelje (sesekljano kot čebulo), da svetlo zarumeni, primešamo krpice in po okusu solimo ter popopramo. Jed lahko ponudimo k praženim ribam ali pa jo jemo s solato.

 

 

milja44

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

17. dec 2014 6:59

Brez sladkorja,jabolčk in podobnih dodatkov. 
Uspe vedno in nisem daleč od resnice,ako napišem da naredim v takšnem rangu kot moja draga maman.

Vsekakor mast/zaseka/ocFirki, dosti čebule (za sladkobo), kumine in fajn tinstaj. VečX ponovi in NI VRAG, da ne boš uspela. Vaja dela mojstra. ITAK!

Pa vse vse dobro in veliko USPEHOV!!


---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

špela100  

član od: 23.7.2008

sporočila: 121

17. dec 2014 13:48

hvala, sporočim rezultat.

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

27. dec 2014 17:00

Dobila sem idejo za kosila za jutri. Ker imam doma samo kitajsko zelje, bom naredila kar s tem, mislim da bo vseeno dobro.

daga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti