Bučna semena karamelizirana v čokoladi

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

tema odprta - 15. dec 2014 11:57 | ogledi: 8.088 | odgovori: 7

Ali kdo ve, kako karamelizirati bučna semena v temni čokoladi? V našem bazarju namreč to imajo, pa bi rada sama naredila.

 

Biba

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

17. dec 2014 9:59

Kako se tega profi lotit ne vem, sem pa že oblivala lešnike, tiste ta majhne. V skledico za kosmiče sem nalila željeno stopljeno čokolado, stresla notri lešnike in z žličko premešala da so bili vsi potopljeni. Vse skup sem spustila čez precej široko cedilo da se je čokolada odcedila, odcejene lešnike pa stresla na peki papir da se strdijo. Bi se dalo enako tudi s tvojimi bučnimi semeni probat?

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

17. dec 2014 17:36

Ja samo to so s čokolado OBLITI lešniki, ne pa karamelizirani. Za kaj takega, bi morali najprej semena obliti s karameliziranim sladkorjem,ko se to ohladi pa jih potopiti še v čokolado. S čokolado se pa karamelizirati ravno ne da...

No obstaja karamelizirana bela čokoalda-v obliki namaza, ampak to je druga zgodba.

Vesnuska

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

17. dec 2014 22:18

Saj, Vesnuska, to mi ravno ni jasno. Karamelizira se s sladkorjem. Do tu bi še šlo. Kako pa je potem s čokolado. Ta bučna semena namreč, ki sem jih jedla (na kozarcuje točno tako napisano kot sprašujem), so prevlečena s čokolado, vendar ne gosto, temveč redko, tako da se skozi vidi in se semena morda držijo skupaj dve do tri. Ne v nekih večih šopih.

Biba

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. dec 2014 21:49

Pa ne more biti to nek silni tehnološki problem. Daš semena na ravno podlago in to preliješ z vročim karamelom in potem počakaš, da se zadeva ohladi in strdi in potem razlomiš. Dobiš karamelizirana seman. Slednja na smiselno enak način poliješ s stopljenim ganašem. Pri ravni podlagi sem merila na silikonski pekač za torto - jaz tako karameliziram mandlje in deluje.

Vendelina jr.

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

19. dec 2014 21:33

Tudi jaz sem mislila tako kot Vendelina jr. Vendar se semena svetijo kot da so karamelizirana kasneje. Sicer bom pa kar zadevo sprobala na več načinov. V vsakem primeru bo dobro za pojest. Hvala za nasvete!

 

Biba

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti